Ankara Infrared Sauna

Ankara Güzellik Salonları Infrared Sauna

INFRARED SAUNA

Infrared sauna, kızılötesi ışınlarının kullanıldığı yeni nesil sauna sistemidir. Infrared sauna, standart sauna sisteminden oldukça farklıdır. Çünkü kızılötesi ışık teknolojisi kullanıldığından alışılmışın dışındaki Infrared sauna, nemi ve buharı ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca ortamın sıcaklığı da normal seviyelerdedir. Bu unsurlar yerine kişinin beden ısısını artırarak terleme sağlanmakta. Kızılötesi ışınlar as...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP Infrared Sauna

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Infrared Sauna

INFRARED SAUNA

Infrared sauna, kızılötesi ışınlarının kullanıldığı yeni nesil sauna sistemidir. Infrared sauna, standart sauna sisteminden oldukça farklıdır. Çünkü kızılötesi ışık teknolojisi kullanıldığından alışılmışın dışındaki Infrared sauna, nemi ve buharı ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca ortamın sıcaklığı da normal seviyelerdedir. Bu unsurlar yerine kişinin beden ısısını artırarak terleme sağlanmakta. Kızılötesi ışınlar aslında vücut için gereklidir. Güneşin yaydığı morötesi, ultraviyole, kızılötesi, mikrodalga gibi pek çok ışın vardır. Bunlardan bazıları vücut için değerli ışınlardır bazıları da zararlı. İşte Infrared sauna sisteminde vücut için değerli ışınlardan biri olan kızılötesi ışını kullanılarak insanların sağlığını korumaktadır.

Infrared sauna sisteminin standart saunadan farkları ve avantajları oldukça farklıdır. Infrared sauna sistemi herkes için uygundur. En önemli özelliği de bu sauna hasta kişiler tarafından da tercih edilebilir. Ancak doktor kontrolü ve doktorun önerisine göre tercih edilmesi gerekir. Mesela ciddi sağlık sorunu olanlar (astım, kalp damar gibi) standart saunaları kullanmaları sakıncalıdır. Yüksek sıcaklık, nem ve buharın yoğun bulunduğu ortamlarda hastalıkların tekrarlanma riski çok fazladır. Ancak Infrared sauna sisteminin bulunduğu oda / kabin de ne nem ne de buhar bulunmaz. Üstelik ısı da normaldir. Infrared sauna sisteminde sıcaklık 75 dereceye kadar ulaşır. Ve kişilerin terlemesini azaltmaz. Üstelik daha fazla terleme görülür. Standart saunalarda bu derece 95'ye kadar ulaşır. Derinlemesine bir temizlik için ideal olan Infrared sauna sisteminde cildin orta ve alt tabaklarını etkiler. Yani yüzeysel olarak sadece üst tabaka ile sınırlı kalmaz. Böylece ciltteki yağ dengesi dengelenir. Terleme ile vücuttaki zararlı maddeler hızlı bir şekilde gözeneklerden dışarı atılır. Terlemeyi hızlandıran ideal bir sistem olan Infrared saunadır.

Far Infrared nedir?

Far Infrared kelimesinin Türkçe karşılığı uzak kızılötesi ışınlarıdır. Far Infrared sistemi canlıların yaşamsal faaliyetlerini devam ettirmelerini sağlayan önemli ışınlardandır. Mesela insanlar. Düzenli ve yeterli miktarda Far Infrared ışınları alan beden hastalıklara karşı direnç kazandığı gibi yaşam kalitesini de yükseltir. Ayrıca hastalıkların iyileşmesinde de büyük katkısı vardır. Yaz aylarında tatil bahanesi ile güneş de vakit geçirmek Far Infrared ışınlarına yeterince maruz kalınmasını sağlar. Ancak kış aylarında güneşli gün sayısı oldukça azdır. Dolayısı ile hastalıklara yakalanma riski artmaktadır. Bu duruma çözüm olarak Far Infrared ışınlarının kullanıldığı terapi sistemleri geliştirilmiştir.

Infrared sauna sisteminin kullanıldığı terapi odalarında en fazla 50 dakika kalmak yeterlidir. Bu yeni sistemin kullanıldığı sauna odalarında kalma süresi arttı. Odaların sıcaklığı da maksimum 75 derece olmalıdır. Standart saunalarda bu süre maksimum 20 dakikadır. Infrared sauna sistemi sadece kişinin bedeninin ısısını artırır. Dolayısı ile sauna odasında kalma süresi uzamaktadır.

Infrared sauna sisteminin vücuda faydaları şunlardır:

Vücut da meydana gelen terleme ile arınma işlemi son derece etkilidir. Yani kimyasal ve zararlı madde atımı yüksektir.

Vücudu arındırmanın yanı sıra forma girme konusunda da oldukça etkili bir yöntemdir; Infrared sauna sistemi. Yağ yakımı hızlanır ve fazla kilolardan kurtulmayı sağlar.

Terleme sadece toksin atmada etkili değildir. Aynı zamanda kuruyan cildi, deriyi yeniden nemine kavuşturur.

Vücudun bazı bölgelerinde oluşan ağrıları iyileştirme etkisine sahiptir. Özellikle eklemlerdeki ağrılar için Infrared sauna sistemi kullanılabilir.

Kardiyovasküler kondisyonun korunması için idealdir.

Infrared sauna sisteminin rahatlatıcı etkisi stres, gerginlikten kurtulmayı sağlar.

Kişinin bedensel yorgunluğunu atmada yardımcı olmaktadır. Böylece iş, okul hayatında uzun saatler çalışma nedeni ile vücut sürekli yorgun hisseder. İşte dinlenmeye rağmen geçmeyen yorgunluk hali Infrared sauna sistemi ile giderilmektedir.