Ankara Koçluk-Aile Terapisi

Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Aile Terapisi

AİLE TERAPİSİ KOÇLUK

Aile terapisi koçluk, aile içinde oluşan sorunları ya da ailenin dışındaki çevredeki sorunlardan etkilenmesi durumunda oluşan sorunları çözer. Duygusal ve fiziksel sorunlara bağlı olarak aile bağları, aile ilişkileri zayıflayarak uzman desteğine ihtiyaç doğar; Aile terapisi koçluk. Sorunları çözmek için iletişim kurmaktan vazgeçip haklı ya da haksız olma tartışması ile çıkışı olmayan bir döngüye Aile terapisi koçl...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Aile Terapisi

AİLE TERAPİSİ KOÇLUK

Aile terapisi koçluk, aile içinde oluşan sorunları ya da ailenin dışındaki çevredeki sorunlardan etkilenmesi durumunda oluşan sorunları çözer. Duygusal ve fiziksel sorunlara bağlı olarak aile bağları, aile ilişkileri zayıflayarak uzman desteğine ihtiyaç doğar; Aile terapisi koçluk. Sorunları çözmek için iletişim kurmaktan vazgeçip haklı ya da haksız olma tartışması ile çıkışı olmayan bir döngüye Aile terapisi koçluk müdahalesi ile çözüme kavuşmaktadır.

Aile, seçilen eş adayı ile birlikte sonsuza kadar mutlu yaşama hayali ile kurulur. İki kişinin kurduğu aile daha sonra çocukların da katılması ile daha da büyür. Dolayısı ile zamanı ve yeri belli olmayan problemlerin oluşması anlamına geliyor. Kimi aile içi problemler çözülemeyip tek çare olarak görülen boşanma ile mutsuz son ile bitirilmektedir. Kimi aile içi problemlerde çocukların etkilenmesi büyük bir yıkıma neden olmaktadır. İşte Aile terapisi koçluk ile bir aileyi oluşturan bütün bireyler ayrı ayrı dinlenir. Böylece aile içerisindeki rolü, iletişimi, bağları güçlendirerek yeniden aile olma bilincini kazandırmaktır. Aile terapisi koçluk ile ailenin bireylerinin davranışlarını, özelliklerini değiştirmek amaçlanmaz. Sadece bağları güçlendirmek için iletişi kurmayı, problemleri çözmek için birbirlerini suçlamak değil de bir bütün olarak herkesin üstüne düşeni yapmasını anlatmaktır. Böylece düşünceleri ve bastırılmış duygu ya da düşüncelerin sebep olacağı yeni problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Aile terapisi koçluk da aileyi oluşturan bireyler ile görüşülürken çeşitli özellikler dikkate alınır. Mesela, inançları, kültür özellikleri, sosyal statü, gelir yapısı, karakteri. Aile terapisi koçluk ile problemler için yeni çözümler üretmek, problemler ile mücadele etmeleri için yeni bakış açıları geliştirmelerini sağlamak, problemlerden kaçmak yerine el ele vererek beraber mücadeleyi öğrenmelerini sağlamaktır. Aile içinde ya da dışında ortaya çıkan ya da çıkacak problemleri bertaraf etmenin en iyi çözümü bu şekilde yapılmaktadır.

Aile Danışmanlığı Nedir?

Bir ailenin içerisinde çıkan sıkıntıyı, zayıflayan aile bağlarını, bireyler arasında kopan iletişimi yeniden kurmak için uzman desteği; Aile Danışmanlığıdır. Son çare olarak görülen boşanma, ayrılma gibi aile bireylerinin dağılmasına neden olaylarda anne, baba, çocuk arasındaki sorunu çözmek için profesyonel destek sağlamaktadır. Ayrıca aile içi ekonomik durum, çocuklara bakım konusundaki sorunlar ile ilgilenmektedir.

Aile Danışmanlığı sayesinde aile bireylerinin düşüncelerini net ifade etmesini, aile bireylerinin birbirini değiştirmeye çalışmamasını, davranışların ölçülü olması gerektiğini, problem varsa bu duruma yönelik iletişim kurulmasını, her bireyin birbirine karşı saygılı olması gerektiği gibi hususlarda destek olmaktadır.

Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile Danışmanlığı Sertifikası, gerek üniversite gerekse özel ya da resmi kurumların verdiği eğitim sürecini başarı ile tamamlayan kişilerin almaya hak kazandığı belgedir. Bu belge ile meslekte teorik ve uygulama konusunda yeterlilik kazanarak danışmaya gelen kişilere çözümler üretebilmektedir. Son on yıl içerisinde Aile terapisi koçluk için gösterilen yoğun ilgi sadece büyük şehirlerde değil ülkemizin her şehrinde talep edilmeye başlanmıştır. Dolayısı ile Aile Danışmanlığı Sertifikası ile bilgili ve tecrübeli personel yetiştirildiğinin kanıtıdır.

Aile Danışmanlığı Eğitimi 2019

Aile Danışmanlığı Eğitimi 2019 programına katılmak için yönetmelikte belirtilen fakültelerden birinden mezun olmak şartı vardır. Programda hem uygulama hem de teknik bilgiler verilmektedir. Program için hafta sonu ve hafta içi olmak üzere iki ayrı grup oluşturulmaktadır. Eğitmenler alanında profesör, uzman gibi kişilerin oluşturduğu kadro oluşturulmuştur.

Kavga, tartışma, öke, kızgınlık, kırgınlık gibi durumların sık yaşanması Aile terapisi koçluk olan desteği gerekli hale getirmiştir. Azalan güven sorunu, aile bireyleri birbirine yeterince zaman ayıramaması gibi problemler için yine Aile terapisi koçluk önerilmektedir.