Ankara Masaj-Aroma Terapi

Masaj-Aroma Terapi Ankara Güzellik Merkezleri

AROMA TERAPİ MASAJ

Aroma terapi masajı dinlenerek geçmeyen yorgunluk için ideal bir masaj çeşididir. Aroma terapi masajı ruhen de rahatlama sağlamaktadır. Aroma terapi masajı için doğal içerikli masaj yağları kullanılmaktadır. Özellikle bitkilerden elde edilen masaj yağlarının kullanılması bu masaj çeşidine ismini vermiştir. Kişinin yorgunluğunu atması, gergin vücudun yumuşaması, bunalımlı ruh halinin huzura kavuşması gibi ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Masaj-Aroma Terapi

VIP+ Masaj-Aroma Terapi

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Masaj-Aroma Terapi Ankara Güzellik Merkezleri

AROMA TERAPİ MASAJ

Aroma terapi masajı dinlenerek geçmeyen yorgunluk için ideal bir masaj çeşididir. Aroma terapi masajı ruhen de rahatlama sağlamaktadır. Aroma terapi masajı için doğal içerikli masaj yağları kullanılmaktadır. Özellikle bitkilerden elde edilen masaj yağlarının kullanılması bu masaj çeşidine ismini vermiştir. Kişinin yorgunluğunu atması, gergin vücudun yumuşaması, bunalımlı ruh halinin huzura kavuşması gibi çeşitli özelliklere sahip masaj: Aroma terapi masajı.

Asya ülkelerinin kültür motifi olan bu masaj çeşidi zaman içerisinde dünyaya yayılmıştır. İnsanlara sağladığı yarar sayesinde Aroma terapi masajının önemi kısa sürede anlaşıldı ve benimsendi.

Mutsuz biten bir gün, bunalımlı ruh hali, kötü durumların yaşanması insan psikolojisini alt üst etmektedir. Motivasyonu artıracak, negatif enerjiyi dağıtacak, rahatlama ile beraber gelen huzura kavuşmak için Aroma terapi masajı yeterli olmaktadır. Çünkü masaj esnasında kullanılan yağların kokusu ve masajın etkisi psikolojik ve fizikseldir.

Aroma Terapi Nereye Yapılır?

Masaj, bütün vücudu rahatlıkla yapılabilir. Aroma Terapi Nereye Yapılır? Sorusunun cevabı da kollar, bacaklar, sırt, omuz, baş, boyun, ayaklar, karın, göğüs vb. her bölge için uygulanabilir. İyileştirici etkisinin yanı sıra dinlendirici etkisi sayesinde yorgunluğun hissedildiği bütün bölgelere kolayca yapılabilir. Ayrıca Aroma terapi masajı yapılırken eller, parmaklar, avuç içi hareketleri son derece yavaş ama ritimli olarak yapılmaktadır. Dolayısı ile hassas bölgeler baş, göbek gibi bölgeler için de idealdir.

Aroma Terapi Masaj Yağları

Ellerin, avuç içinin ya da parmak uçlarının cilt üzerinde hareketini kolaylaştırmak için Aroma Terapi Masaj Yağları kullanılmaktadır. Hem masaj yapan uzman hem de masaj yapılan kişi Aroma Terapi Masaj Yağlarının etkisi hissedilmektedir.

Hindistan cevizi yağı: kasları yumuşatmak için hafif darbeler ile yapılan masaj için idealdir. Baskın kokusu olmaması nedeni ile insanların yoğun kokuya maruz kalmasını önler.

Jojoba yağı: bu ürünün en önemli özelliği sürüldüğünde aşırı yağlı hissi vermez. Hafif bir yağ olması sebebi ile gözenekler tarafından kısa sürede absorbe edilir. Dolayısı ile masaj esnasında tekrar tekrar sürülmesi gerekir.

Kaysı çekirdeği yağı: bu yağın önemli özelliği vitamince güçlü olmasıdır. E vitamini cildi besler. Alerjik hassasiyeti olan kişiler için güvenli uygulama sağlar.

İsveç Masajı

Bu masaj yöntemi yapışırken sadece eller işlem yapmaz. Aynı zamanda dirsek, kolun ön kısmı da masaja dahil edilir. İsveç Masajının amacı gerginleşen kaslara etki etmektir. Onları yumuşatarak gerginliği azaltılır. Bölgesel olarak uygulandığı gibi bütün bedene de yapılır. Uyumaya yardımcı olduğu gibi uyandıktan sonra da dinç ve enerjik olmayı da sağlar. İsveç Masajı uygulanırken aromatik yağlar kullanılmaktadır. Ancak kişinin alerjik durumu varsa doğrudan da masaj yapılabilir. Masaj yapılan ortamda kişiyi dinlendirici ve rahatlatıcı etkidedir.

Antistress Masajı

Stresli geçmeyen bir gün bile yok. Stres kelimesi o kadar çok kullanılıyor ki artı insanlar bu durumu olağan olarak karşılamaktadır. Ancak stres, hastalıkların en büyük sebebidir. Stresi hayatımızdan çıkarıp daha sağlıklı bir hayat yaşamanın çeşitli yolları vardır. Antistress Masajı sayesinde stres ile mücadele etmenin en başarılı yoludur. Çünkü stres yaşam kalitesini düşüren bir etki olmaktan kurtararak beden sağlığı ve zihin sağlığı korunmaktadır.

Özellikle eklem bölgelerine uygulanır. Kol, bacak, boyun gibi bölgelerden başka bir de baş bölgesine uygulanır. Cildi yumuşatmak, masajın etkisini artırmak için Antistress Masajı yağı da mutlaka kullanılmaktadır.

Antistress Masajı uzmanın hareketleri oldukça önemlidir. Ellerin ritmini kaybetmeden hafifçe hareket ettirilmektedir. Bedenin yukarısından başlayarak yavaşça aşağı bölümlere doğru hareket edilir.