AMELİYATSIZ İPLE YÜZ VE VÜCUT GENÇLEŞTİRME - ÖZEL ESTERA POLİKLİNİĞİ

blog yazısı ekle !

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ VE VÜCUT GENÇLEŞTİRME - ÖZEL ESTERA POLİKLİNİĞİ

Yaşlanma süreci 25-30'lu yaşlarda başlar. Yaşlanma sürecinden kuşkusuz bütün organlarımız etkilenir ama bizleri sosyokültürel ve duygusal olarak en çok etkileyen organımız derimiz, en çok etkilenen bölgelerimiz ise yüz, boyun ve ellerimizdir. Zamanla cildimizin gerilme, elastikiyet ve nemini sağlayan kollajen, elastin miktarında azalma ve yapısında değişiklikler gözlenir. Cilde rengini veren melanositlerde azalma olur. Cilt güneşten daha fazla etkilenir hale gelir. Saçlarda beyazlama başlar. Ciltte kuruluk, ince veya derin kırışıklıklar, gevşeme, elastikiyet kaybı, deride incelme, göz altı yağ dokusunda azalma, yüz ovalinde bozulma görülür. Yaşlanma etkilerini azaltmak için pek çok yöntem mevcuttur. Güneş koruyucu kremler, E ve C vitamini, betakaroten ve flavonoidler gibi antioksidan destekleri, bir çeşit A vitamini derivesi olan Retinoid kullanımı ve özellikle postmenapozal kadınlarda hormon desteği gibi koruyucu tedavilerin yanında PRP, fibrocell, mezoterapi, hyalüronik asit enjeksiyonları, fraksiyonel mikroiğneli radyofrekans, fraksiyonel lazer uygulamaları cildimizde eksilen ve yapısı bozulan kollajen üretimi için günümüzde sıkça uygulanan yöntemlerdir.Ameliyatsız iple yüz ve vücut gençleştirme işlemi ile, hem kollajen uyarımı yapılır, cilltteki ince kırışıklıklar, kuruluk tedavi edilir hem de çekme ve asma etkisiyle sarkmalar onarılır. Daha genç bir görünüm kazanılır.

Çok fazla sarkması olan kişilerde ilk tercih cerrahi olmalıdır. Cerrahi yapılmasına gerek olmayan, ciltte daha az sarkmanın olduğu veya sarkmaya kırışıklık gibi şikayetlerin eklendiği durumlarda iple cilt gençleştirme işlemi son derece başarılıdır.

Bu yöntemde vücutta tamamen eriyen PDO (polidioxanone) ipler kullanılmaktadır. PDO ipler FDA onaylıdır ve son derece güvenilirdir. Bu ipler kalınlıklarına göre mekanik olarak asma işlemi yapabildikleri gibi daha ince olanları bir ağ gibi cilt altına yerleştirildiğinde elastin ve kollajen üretimine neden olur. Böylece lifting etkisi başlar, ince kırışıklıklarda açılma, yüz elastikiyetinde artma gözlenir. Yüzümüz son derece doğal aynı zamanda da enerjik ve genç bir görünüme kavuşur.

Yaşı daha büyük olan veya cildi yağlı olduğu için yüzünde sarkma olan yüz ovali bozulan kişilerde daha kalın kılçıkları olan Cog adı verilen iplikler kullanılır. Bu iplikler kollajen uyarımı yaptığı gibi asma ve çekme fonksiyonu sayesinde, özellikle yaşla birlikte bozulan yüz ovalini düzeltmede çok başarılıdır.