BOYALI SAÇLARI MAHVEDEN 6 YANLIŞ UYGULAMA

blog yazısı ekle !

BOYALI SAÇLARI MAHVEDEN 6 YANLIŞ UYGULAMA

Ankara' da bulunan güzellik ve estetik uzmanları, boyalı saçlarınızı bilerek veya bilmeyerek mahvetmenize neden olan 6 yanlış uygulamayı sizlerle paylaşmak istiyor.

1. ÇOK SIK YIKAMAYIN

Su, boyalı saçların bir numaralı düşmanıdır. Saçınızı boyadığınızda, üzerinde bulunan kimyasallar saçınızı suya karşı oldukça hassaslaştırır. Tabii ki böyle söylemek, saçınızı hiç yıkamamanız gerektiği anlamına gelmiyor, ancak saçınızı yıkarken bir kaç noktaya dikkat etmenizde fayda var.

Ankara'daki tüm Saç Boyama yapan Kuaförler için tıklayınız
Ankara Saç Boyama

Ankara ' da ki güzellik uzmanları yıkanırken saçınızı şampuanlayıp, kafanızı geriye atıp su ile köpüklerin gitmesini beklemenin boyaya en fazla zararı verdiğini hatırlatıyor. Saçınızı yıkayacağınız zaman daha az köpüren veya içerisinde bakım yağları içeren ürünlerle temizlemeniz en doğrusu olacaktır. Ayrıca mutlaka ılık veya soğuk suyla saçlarınızı yıkamaya özen göstermelisiniz. Sıcak su boyaya en fazla zararı verecektir.

2. SIRADAN SAÇ KREMİ KULLANMAYIN

Boyalı saç nispeten biraz daha kuru ve kırılgan olur, bu yüzden saçınızda ki kimyasalları da koruyacak şekilde hazırlanmış, saçınızın rengine uygun, özel formasyonlu saç kremlerini tercih edin. Böylelikle her bir saç teli üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturmuş olursunuz ve boyanızın mümkün olan en fazla süre dayanması sağlanmış olur.

3. SAÇ KURUTUCULARINI KULLANIRKEN AŞIRIYA KAÇMAYIN

Boyalı saç, ısıya karşı da oldukça duyarlıdır. Bu yüzden saçınızı yıkadıktan sonra veya şekil vermek istediğiniz zamanlarda kullanacağınız, fön, maşa, gibi aletleri veya ısı ile çalışan benzer saç şekillendirici aletleri gereğinden fazla ve çok yüksek sıcaklıklarda kullanmamaya özen gösterin.

4. PARLAKLIĞINI KORUYUN

Saçınızın yeni rengi ilk başlarda harika gözüküyor olabilir, ancak zamanla bu parlaklığını ve ışıltısını kaybetmeye başlar. İşte bunun nedeni saçınıza parlaklığı sağlayan proteinlerin, saç telleri üzerinde ki boya yüzünden yenilenememesidir. Bunun önlemenin en iyi yolu, Ankara ' da bulunan güzellik ve estetik ürünleri satan mağazalara ulaşıp, boyalı saçlar için temin edilebilen, parlaklık verici ürünleri tercih etmeniz olacaktır.

5. GÜNEŞTE KALMAYIN

Eğer çok uzun süre güneş ışınlarına maruz kalacağınız bir durum olacaksa, mutlaka bir şapka kullanmaya özen gösterin.

6. RÖTÜŞLARINIZA DİKKAT EDİN

Dipleriniz ortaya çıkmaya başladığında, saçınızı yeniden boyayacağınız zaman, boyalı olan bölümlerin üzerinden fazladan bir kat geçerek renk tonunuzun dengesini bozmayın. Bunun için önce dip bölgelerinizi boyayıp biraz kurumasını bekledikten sonra, ihtiyaç olması durumunda diğer boyalı kısımlara da ufak rötuşlar yapmanız daha uygun olacaktır.