Ankara Masaj - Sırt

Ankara Güzellik Salonları Masaj - Sırt

SIRT MASAJ

Sırt masajı; sırt ağrılarında, duruş bozuklukların düzeltilmesinde ve dinlendirici etkileri ile çoğu insanın tercih sebebidir. Sırt masajı, çağımızın hareket yaşam tarzı için bir ihtiyaç haline gelmiştir. Sırt masajı ile oluşan çeşitli sıkıntılardan, rahatsızlıklardan ilaç kullanmadan kurtulmanın mümkün oluğu yeni bir yöntemdir. Yanlış oturma şekli omurga ve iskelet sisteminin bozulmasına neden olmaktadır. Gerginlik, yorg...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Masaj - Sırt

SIRT MASAJ

Sırt masajı; sırt ağrılarında, duruş bozuklukların düzeltilmesinde ve dinlendirici etkileri ile çoğu insanın tercih sebebidir. Sırt masajı, çağımızın hareket yaşam tarzı için bir ihtiyaç haline gelmiştir. Sırt masajı ile oluşan çeşitli sıkıntılardan, rahatsızlıklardan ilaç kullanmadan kurtulmanın mümkün oluğu yeni bir yöntemdir. Yanlış oturma şekli omurga ve iskelet sisteminin bozulmasına neden olmaktadır. Gerginlik, yorgunluk, vücudun duruş şekli, düzenli spor yapmama, ısı ve sıcaklık farkının fazla olduğu yerlere girip çıkmak sırt bölgesindeki rahatsızlıkları tetikler. Sırt masajı boyun bölgesinden başlayarak bele kadar devam eder. Eller kullanılarak yapılan bu yöntem sırtın bütününe yönelik değil bölüm bölüm yapılır. Yumuşak hareketler kullanılarak Sırt masajı yapıldığı gibi baskı da uygulanmaktadır. Böylece ağrıya sebep olan toksinlerin, yağ depolarının tetiklenmesi ve vücuttan atılması sağlanmaktadır.

Sırt masajına başlamadan önce vücudu bu işleme hazırlamak gerekir. Yani ağrıların yoğun olduğu bölgelerdeki kasları, dokuları ve bağları yumuşatmak için ılık ya da sıcak su, havlu konularak biraz bekletilir. Eller ile masaj yapılırken çok fazla ağrı, sızı olan bölgelere Sırt masajı yağları kullanılabilir. Böylece hasta işlem esnasında ağrılarını hissetmez. Mesela susam yağı, badem yağı (tatlı).

Sırt Masajı Püf Noktaları

Yapılan Sırt masajının hızlı ve yavaş yapılması masajın etki derecesini değiştirmektedir. Yani eğer yavaş yapılıyorsa kişiye sakinlik, dinlenme, gevşeme etkisi verecektir. Eğer hızlı ve baskı kullanılarak yapılıyorsa dolaşım sistemi harekete geçirilmektedir. Böylece kişi enerjik ve dinç olur. Baskı oluşturmak için masajı yapan kişinin vücut ağırlığı yeterli olmaktadır. Yani itme, çekme, vurma gibi kuvvet gerektiren işlemlerine ihtiyaç duyulmaz.

Sırt masajı esnasında sırt bölgesinde gezdirilen el veya ellerin hareketi önemlidir. Bölgesel olan bu işlem el hareketleri ile tüm vücuda etki eder. Dolayısı ile ritimli ve seri hareketler olması gerekir.

Omuz Masaj Teknikleri

İlk önce masaj yapılacak bölgeyi işleme hazır hale getirmek. Yani bölgeyi ısındırmak gerekir. Omuz bölgesini başlangıç olarak avuç içleri ile sıvazlamak gerekir. Yavaş yavaş bölgenin ısı artacaktır. Ardından kaslar, kemikler, bağlar ve dokular rahatlayacak ve kendini bırakacaktır. Boyun ile omuz arası parmaklar ile masaja başlanır. Başparmak hareketleri bu işlem için idealdir. Yuvarlak hareketler çizecek şekilde hareket ettirilmelidir. İşlemin etkisi sadece cildin yüzeyi ile sınırlı değildir. Orta ve alt tabakanın yanı sıra kaslara, kemiklere kadar ulaşmaktadır. Eller boyun ile omuz arasındaki bölgede gezdirilerek işlem tekrarlanır.

İsveç Masajı Nasıl Yapılır?

Batı masaj yöntemleri kullanılarak 1 saat süren masaj yöntemi; İsveç masajı. İsveç Masajı Nasıl Yapılır? Friksiyon, vibrasyon, öfleraj, tapotement, petrisaj yöntemleri kullanılır. Öfleraj (sıvazlama): parmaklar ve avuç içi kullanılarak yapılır. Masajın başlangıç ve bitiş hareketidir. Bir el ya da iki el kullanılabilir. Petrisaj (yoğurma): kası hareket ettirmeye yönelik yapılan harekettir. Kas gevşetilir ya da sıkıştırılır. Kasılan kaslar, sıkışan dokular açılmaya çalışılır. Friksiyon: baskı kullanılarak eli, parmakları ya da avuç içlerini yüzeyde yuvarlak hareket ettirilmesidir. Kolay hareket edebilmek için cildin gergin durması gerekir. İki el üst üste konularak yapılır. Tapotement (darbeleme): yumuşak hareket ettirilen eller yüzeye hafif hafif vurulur. Vibrasyon (titreşim): avuç içi bu işlem için idealdir. Cilt el altından kaydırmadan bir yöne doğru ilerletilir. Ya da el cihazları yardımı ile titreşim yayılması kolaylaşır.

Sırt masajı bütün ağrılar için uygulanabilir düşüncesi yanlıştır. Şu durumlar için Sırt masajı yapılmaz: enfeksiyon, açık yaralar da, omurga kayması, tümör gibi ciddi hastalıklar da uygulanmaz.