LAZER EPİLASYON DİODE ZARARLI MI?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON DİODE ZARARLI MI?

Güzellik biz kadınlar için en büyük tutku, güzel olmanın yoluysa tabi ki, bakımlı olmaktan geçiyor. Son yıllarda istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve dolayısıyla en popüler yolu lazer epilasyon. Lazer epilasyon diode en yeni yöntemlerden biri ve hem yeni hem de popüler olan her şey hakkında olduğu gibi diode epilasyon hakkında da çok fazla şey konuşuluyor ve bu yöntemin zararlı olup olmadığı da çok merak ediliyor elbette ki.
Diode lazer epilasyon nedir?

Bu yöntemin zararlı olup olmadığından önce ne olduğunu açıklamak gerekiyor. Lazer epilasyon diode 810 mm dalga boyundaki lazerler için kullanılan bir isim. Bu lazerlerin en büyük özelliği diğer lazer epilasyon cihazlarına kıyasla çok daha derine inmeleri ve bu sayede kökü derinde olan kıllarda çok etkili olmaları.

Lazer epilasyon diode ince tüylerde de etkili

Çoğu lazer epilasyon cihazı ince tüylerde etkili değil, oysaki diode lazer epilasyon ince siyah ve ince tüylerde de etkili. Bu nedenle hem daha derine inmesi hem de ince tüylerde de etkili olması göz önünde bulundurulduğunda lazer epilasyon diode ütüleme cihazları istenmeyen tüylerden kurulma konusunda en başarılı olan yöntem olarak kabul ediliyor.

Tüm cilt tiplerinde kullanılabiliyor

Lazer epilasyon diode ütüleme yöntemi her cilt tipinde kullanılabiliyor. Yani koyu renk ciltlerde de açık renk ciltlerde de aynı derecede etkili ve hiçbir cilt tipine zarar verme riski bulunmuyor ve deride leke de bırakmıyor.

Diode en güvenli lazer epilasyon yöntemi

Yani lazer epilasyon diode'nin hiçbir zararı bulunmuyor. Üstelik sadece kadınlarda değil kıl kökleri kadınlara oranla daha derinde olan erkeklerde de aynı güvenlilikle kullanılabiliyor. Ayrıca ütüleme cihazlarının tüyleri arttırma riski de bulunmuyor.

Uzmanlar en iyisini bilir

Kısacası lazer epilasyon diode bilinen hiçbir zararı olmayan bir yöntem. Ancak elbette ki konunun uzmanları size bu yöntem hakkında çok daha fazlasını söyleyecektir. Ankara'da bulunan ve lazer epilasyon diode cihazı ile epilasyon uygulaması yapılan bir güzellik merkezlerine giderek bir uzman ile görüşebilir ve bu konu hakkında kafanıza takılan başka şeyler varsa cevaplarını öğrenebilirsiniz.