MAKYAJLA İRİ GÖZLERE SAHİP OLMANIN YOLLARI

blog yazısı ekle !

MAKYAJLA İRİ GÖZLERE SAHİP OLMANIN YOLLARI

İri göz her zaman için dikkat çekme kapasitesine sahiptir. Böyle güzel gözlere sahip olmak her genç kızın hayalidir fakat ne yazık ki herkesin hayali gerçekleşmemektedir. Makyajda da can alıcı nokta gözlerdir. Makyajda kilit noktası gözlerdir. Öyle ki cilt makyajı çok kısa bir sürede tamamlanırken gözleri daha güzelleştirmek için adeta nakış gibi makyajla işlemiyor muyuz? Bu sebeple herkes iri gözlere sahip olmak ister. O halde gözleri iri göstermenin tekniklerine bir göz atalım.

Ankara'daki tüm Günlük Makyaj yapılan Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Günlük Makyaj


1) Eyeline:

Gözleri iri göstermede kullanılan en kuvvetli ajan hiç şüphesiz eyelinerdir. Bunu evde yapacağınız basit bir deney ile bile anlayabilirsiniz. Bir gözünüze rimel diğerine eyeliner sürdüğünüzde eyeliner sürülen gözün çok daha iri göründüğünü göreceksiniz. Bu sebeple Ankara güzellik salonu her zaman oyunu eyelinerden yana kullanmıştır. Ankara bu konuda şöyle bir detay vermektedir. Eğer gözü daha da büyük göstermek istiyorsanız gözün tamamına değil ortadan başlayıp yukarı doğru kuyruk yaparak sürmelisiniz.

2) Kirpikler:

Herkesin tarih boyunca güzellik unsuru saydığı diğer bir özellik ise kirpiklerdir. Hiç makyaj yapılmadığında bile rimelsiz dışarı çıkmayacağınız aşikâr. Haksız da sayılmazsınız çünkü rimeller görüntüyü gerçekten çok değiştiriyor. Bu sebeple piyasadaki rimel sayısı oldukça fazladır. Hal böyle olunca aranılan rimel için oldukça masraf yapılıyor. Birde takma kirpik üzerine rimel uygulandığında gözler çok daha ortaya çıkmaktadır. Günlük hayatta sürekli kullanıyorsanız eğer tekli satılan kirpiklerden iki tane kirpiğin dış kısmına takmanız yeterli olacaktır.

3) Kaşlar:

Kaşlar, göz boyutu için oldukça önem taşımaktadır. Çok kalın kaşlar gözleri küçük gösterir. Çok ince olursa da yüzünüz şişman görünür. İri gözler için en ideali orta kalınlıkta ve düzgün alınmış kaşlardır. Hiç makyaj yapılmayan bir yüzde bile eğer kaşlar düzgün alınmışsa muntazam bir görünüş elde edilebilir. Kaşlar seyrek ise doldurmak için göz farı, kaş farı, göz kalemi ya da kaş rimeli kullanılabilir.

4) Göz kalemi:

Konu gözleri iri göstermek ise tercih açık renk göz kalemlerinden yana olmalıdır. Siyah göz kalemi gözleri olduğundan küçük gösterir. Örnek verecek olursak giysiler üzerinden düşünebiliriz. Siyah her zaman zayıf gösterir ve gözleri de küçük. Makyaj uzmanları bu konuda biraz farklı düşünüyor. Ankara güzellik uzmanı bir söyleşide beyaz göz kaleminin gözü doğallıktan uzaklaştırdığını ifade etmiştir.

5) Fondöten ve kapatıcı pudralar:

Özellikle gözaltı morluklarının düşmanı kapatıcılardır. Çoğu kadının yaptığı uygulama ise ten renginden daha açık kapatıcı kullanmak olmuştur. Bu yanlış bir uygulamadır.