RUJ RENKLERİ

blog yazısı ekle !

RUJ RENKLERİ

Doğru ruj rengi seçmek sanıldığı kadar kolay değildir. Bir kadına çok yakışan bir renk bir başkasında çok kötü durabilir. Ankara güzellik salonu uzmanı, ruj seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde belirtiyor:

Ruj seçerken ten renginizi göz önünde bulundurmalısınız. Ruj ten rengine göre farklı bir tonu vurgulayacaktır. Aynı ruju süren farklı ten renklerine sahip kadınlara dışarıdan bakıldığında farklı rujlar sürdükleri zannedilir. Bu bakımdan ruj satın alırken sadece rujun dudaklarda nasıl durduğuna değil tüm yüzünüzle uyumuna bakmalısınız. Yaşınız, giysiniz, gidilecek yer ve gece-gündüz farkına göre ruj rengini seçmelisiniz.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları

Sabahları çok güzel duran bir ruj gece silik kalabilir. Aynı şekilde gece hoş duran bir ruj ise sabah abartılı olabilir. Bir kıyafetle sizi bütünlerken başka bir kıyafetle uyumsuz kalabilir. Yaş da ruj seçiminde önemli bir etmendir. Genç kızların daha doğal pembe ve kırmızı tonlar kullanmaları, yaşlarının olduğundan büyük göstermemek açısından önemlidir. Ankara Güzellik Uzmanı aşağıdaki rujları test etmenizi önerir.

Alix Avien maxilip (440): Pastel tonlarda pembe, kırmızı ve toprak renginin karışımı olan renk özellikle esmer bayanlar için çok ideal.

Alix Avien Maxilip (327): Özellikle genç kızlara ve açık tenli bayanlara çok yakışacak ruj, pembenin en doğal ve insan tenine en uyumlu bir tonundan üretilmiş. Geceleri de çift kat uygulama ile rahatlıkla kullanılabilir.

Alix Avien Shineplus (33): Parlak pembe renkte olan ruj iddialı bir renk taşıyor. Gece etkinlikleri için çok uygun.

Alix Avien Diamond (4): Dudak nemlendirici özelliğini uzun süre koruyan Diamond serisinin açık kırmızı tonunda üretilmiş.

Alix Avien Maxilip (312): Koyu kırmızı tonun sedefli olanları gece eğlenceleri için kullanılabilir.

Alix Avien (301): Bu serinin açık toprak rengi, kumrallara özellikle tavsiye edilebilir. Gündüz kullanımına çok uygundur.

Alix Avien (318): Marjinal pembe tonda üretilen ruj dikkatleri üzerinde toplamayı sevenlere gece kullanımlarında tavsiye edilecek bir renk.

Alix Avien (324): Kırmızının olağan üstü bir rengi ile dudaklarına güvenen kadınların mutlaka kullanması gereken renklerden.

Alix Avien (311): İş hayatında ve gündüz etkinliklerinde hoş kırmızısıyla fazla göze batmadan ilgi çekmeyi başaracak bir renk taşıyor.

Alix Avien (314): Sarışın bayanların tenleri ile uyum sağlaması en kolay tonlardan biri. P323, P309 ve P302 de yine sarışınlara özellikle tavsiye edilebilir.

Alix avien (315): Kızıl saçlı bayanların geceleri ve gündüzleri rahatlıkla kullanabileceği bir ton olarak göze çarpıyor.

Ruj alırken test için ayrılan ürünlerin tek kullanımlık olmasına sağlığınız açısında dikkat etmelisiniz. Birden fazla kişinin denediği test rujları birçok hastalığa neden olabilir. Ankara Güzellik Salonu, ruj renginin beyaz bir peçeteye sürerek anlaşılabileceğini, tek kullanımlık test rujlarını elinizin üst tarafına sürerek ten uyumuna bakabileceğinizi hatırlatır.