SON MODA KALICI MAKYAJ

blog yazısı ekle !

SON MODA KALICI MAKYAJ

Kadınlar arasında son dönemlerde çok moda olan kalıcı makyaj bir tür makyaj çeşididir. Aslında kalıcı makyaj dövme yaptırmak gibi bir şeydir. Kalıcı makyaj iğneler yardımı ile bazı boyaların deri yüzeyinin alt kısmına işlenmesi işlemine verilen addır. Bu makyajı genellikle vakti olmayıp her zaman bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınlar tercih etmektedir.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


O kadar zor bir şeydir ki makyaj yapmak sabah tüm enerjinizi makyaj yapmaya harcarsınız ve mükemmel bir görüntüye kavuşursunuz fakat bir süre sonra makyaj akmaya başlar ve sizi oldukça stresli bir güne sokar. İşte bu gibi durumları yaşamamak için kalıcı makyaj en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Kadınların diğer yaşadığı bir problem ise cildinin makyaj malzemelerine karşı oldukça hassas olmasıdır.

Bu cilt tipine sahip kadınlar makyaj yaptıklarında çok fazla yanma hisseder ve bu onun için işkence haline gelir. Ayrıca bu cilt tipine sahip kadınlar makyaj yaptıktan sonra cilt yüzeyinde bir takım lekeler oluşabilmektedir. İşte sizde böyle bir cilde sahip iseniz kalıcı makyaj sizin içinde bir çözüm yolu olabilmektedir.

Kalıcı makyajın çeşitli bölgelere uygulanma yöntemleri bulunmaktadır. Bu bölgeler kaş, göz ve dudaktır. Kalıcı makyaj ayrıca küçük ameliyat izlerinden kurtulmak içinde bir çözüm olabilmektedir. Şimdi bu çeşitlere göz atalım.

Kalıcı göz makyajı

Bu uygulamada eyeliner ve kirpik monte etme işleminden bahsedebiliriz. Kirpik sıkıştırma işlemi doğal görünmek isteyenler için tavsiye edilmesi gereken bir uygulamadır.

Kalıcı dudak makyajı

Dudak rengini parlatmak, dudakların çevresini belirginleştirmek, dudakta bulunan kusurları en aza indirmek, eğer istenir ise dudak şekillerini değiştirmek gibi birçok uygulaması mevcuttur. Ayrıca doğal bir ruj rengini de buraya enjekte etmekte kullanılabilir.

Kalıcı kaş makyajı

Bu yöntem bayanların en sık uygulattığı yöntemdir. Kaşları simetrik olmayan ya da kaşları oldukça seyrek olan kişilerin yaptırdığı bir uygulamadır. Bu uygulamada kaşları yaparken saçlarınızın ve ten renginizin uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yüz hattınıza en uygun kaş modeli belirlenip uygulandıktan sonra dört yıla kadar dayanma süresi olduğu belirlenmiştir. Kalıcı makyajın birçok avantajı bulunmaktadır. Bu nedenle kadınlar oldukça çok tercih etmektedir.

İşte sizde kalıcı makyaj için Ankara iline gelmeniz tavsiye edilmektedir. Çünkü Ankara Güzellik Uzmanı sizler için en iyi kalıcı makyajı ayarlayacaktır. Ayrıca Ankara Güzellik Salonu içerisinde bu makyajı sizlere uygulamak için hizmet vermektedir. Eğer bu makyajı yaptırmak istiyor iseniz mutlaka geç kalmadan bu salonu ziyaret edin.