YÜKSELEN TREND DOĞAL MAKYAJ - MAKYAJ

blog yazısı ekle !

YÜKSELEN TREND DOĞAL MAKYAJ - MAKYAJ

Son yıllarda makyajda yükselen trend doğallık. Geçmişin abartılı makyaj stillerinin yerini olabildiğince natürel bir görünümdeki makyajlar aldı. Sanılanın aksine doğal görünümlü makyaj yapabilmek ağır ve çok renkli makyajlara kıyasla çok daha zor. Zira doğal makyaj için cilt rengi ile uyumlu ve hatta ciltte yokmuş izlenimi bırakacak malzemeleri seçmek ve doğru uygulamak gerekiyor. Bu nedenle natürel makyaj hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmadan kusursuz sonuca ulaşmak imkansız. İşte doğal makyaj için ipuçları.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


Ten renginize uygun malzemeler

Doğal görünümlü makyaj için ilk adım doğru ton seçimi. Esmerler ten renklerinden koyu tonları kullanmaktan kesinlikle kaçınmalı. Beyaz, daha doğrusu solgun tenliler ise şeftali tonlarını seçerken cildi sarımsı renklerde olanlar krem tonlarını tercih etmeli.

Yoğun fondötenden uzak durun

Son yılların yükselen trendi doğal görünümlü makyaj aslında biz kadınlar için konforlu da, zira bu makyaj için en önemli kriterlerden biri hafif fondötenler kullanmak. Yoğun fondötenlerin verdiği rahatsızlık hepimizin malumu, dolayısıyla natürel görünümlü makyaj trendine uyarken kullanacağımız nemlendiricili, ince krem fondötenler kendimizi çok daha fresh hissetmemizi de sağlayacak.

Ten rengine uygun allık seçin

Allık makyajın olmazsa olmazı. Doğal görünümlü makyaj için ten rengine uygun tonlardaki allıkları seçmek son derece önemli. Ve bu allıkları elmacık kemiklerine sürerken aşırıya kaçmaktan da uzak durmak gerekiyor. Bu arada şunu da eklemeden geçmeyelim; toz allıklar ile natürel bir görünüm yakalamanız zor. Bu nedenle tercihinizi kremsi allıklardan yana kullanın.

Rimelde aşırıya kaçmayın

Kirpikler de güzel bir görünüm için önemli. Ancak doğal makyaj için çok yoğun rimel kullanmamak gerekiyor. İdeali kirpikleri kirpik kıvırıcı ile kıvırıp ardından yalnızca tek kat hafif bir rimel uygulamak.

Dudaklarınıza nude tonlarda ruj sürün

Dudaklarınıza nude tonlarda ruj sürün. Kırmızı bir ruj sürerek natürel görünümlü makyaj yapmak mümkün değil tabi ki. Bu yüzden mutlaka ten renginiz ile uyumlu nüde tonlardaki rujları kullanın.

Güzellik uzmanlarından çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz

Yükselen trend natürel makyaj için çok daha fazla ipucu almak için Ankara'da bulunan bir güzellik uzmanı ile görüşebilir ve sadece bilgi almak ile kalmayıp uzman tarafından yapılan bir natürel makyaj ile ne kadar muhteşem görüneceğinizi deneyimleyebilirsiniz.