YÜZ ŞEKLİNİZE UYGUN KISA SAÇ MODELLERİ

blog yazısı ekle !

YÜZ ŞEKLİNİZE UYGUN KISA SAÇ MODELLERİ

Yüz şekli, daha genç bir görünüme sahip olmak için oldukça etkili bir faktördür. Saçlarınızı kısa olarak kullanıyorsanız ya da kullanmak durumundaysanız eğer uygun bir saç şekli ile daha güzel ve çekici bir yüze sahip olabilirsiz.

Birçok farklı yüz şekli vardır. Bunlar Oval, kare, üçgen, yuvarlak, uzun ve ters yüz şekilleridir. İşte yüz şekillerine uygun kısa saç modelleri;

Ankara'daki tüm Saç Kesim Analizi yapılan Kuaförler için tıklayınız
Ankara Saç Kesim Analizi


1- Oval yüz şekli için saç modelleri: En ideal yüz şekillerindendir. Bu yüze birçok saç şekli yakışabilir. Asimetrik bir kesime sahip olan ve yandan ayrılan modeller başka yüz şekillerinde kötü dursa da oval yüzde oldukça sevimli görünmektedir.

2- Kare yüz şekli için saç modelleri: Bu yüz şekli kişide sert bir mizaç yaratmaktadır. Saç şekliniz ile bu görüntüyü isteğiniz gibi gizleyebilirsiniz ya da daha da fazla ortaya çıkartabilirsiniz. Bu yüz şekli için yandan ayrılmış ve katlı olan modelleri tercih edebilirsiniz.

3- Yuvarlak yüz şekli için saç modelleri: Daha sade ve kolay şekil alabilen saçları tercih edin. Oval yüz şekline sahip olanların kullandığı saç modellerini siz de kullanabilirsiniz.

4- Üçgen yüz şekli için saç modelleri: Tercih edeceğiniz doğru saç modeli ile yüzünüzü oval yüz şekline dönüştürebilirsiniz. Bu yüz şeklinizin daha da yumuşamasını sağlar. Üçgen yüz şekline kâkül fazlasıyla yakışır. Ya da bob kesim denilen modelleri de kullanabilirsiniz.

5- Uzun yüz şekli için saç modelleri: Bu yüz şekli de sert mizaçlı gösterir. Uzun yüz şekli için önü uzun arkası kısa saç modelleri çok uygundur. Katlı olmayan saç modellerinden mümkün olduğunca uzak durun.

6- Ters yüz şekli için saç modelleri: Çene kemikleri daha sivridir. Bu yüzden ters üçgen yüz şekline sahip olanların yüzleri köşelidir ve daha sert görünür. Daha yumuşak bir mizaca sahip olmak için uygun saç şekli ile bu kemikleri gizlemelisiniz. Bu yüzden çok kısa olan saç modellerini tercih etmemelisiniz. Katlı saç modelleri tercih edin. Saçlarınızın yanaklara doğru düşmesi daha dolgun bir görünüm sağlayacaktır. Kâküllü modeller de ters yüz şekli için uygundur.

Siz de istediğiniz gibi bir yüz şekline sahip değilseniz eğer yüz şeklinize göre bir saç modeli tercih ederek daha güzel görünebilmeniz mümkün. Kuaförünüze de danışarak yüz şeklinize en uygun olan saç şeklini beraber seçebilirsiniz.