Ankara Hamile Yogası

Ankara Güzellik Salonları Hamile Yogası

HAMİLE YOGASI

Hamile yogası, anne adaylarının dokuz aylık hamilelik sürecini rahat ve sağlıklı geçirebilmesi geliştirilmiş özel bir yoga çeşididir. Hamile yogası süresinde yapılan hareketler hamileleri yormayacak şekilde oluşturulmuştur. Ani hareketler ya da bedeni esnetecek tehlikeli hareketler Hamile yogasında yapılmaz. Hamile yogasında amaç; nefes alış verişini düzenleme, omurga ve bel bölge...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Hamile Yogası

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Hamile Yogası

HAMİLE YOGASI

Hamile yogası, anne adaylarının dokuz aylık hamilelik sürecini rahat ve sağlıklı geçirebilmesi geliştirilmiş özel bir yoga çeşididir. Hamile yogası süresinde yapılan hareketler hamileleri yormayacak şekilde oluşturulmuştur. Ani hareketler ya da bedeni esnetecek tehlikeli hareketler Hamile yogasında yapılmaz. Hamile yogasında amaç; nefes alış verişini düzenleme, omurga ve bel bölgesinde duruşu düzeltmek, anne adayının negatif enerjisini almak, vücutta ani hareket ya da hareketsiz kalma sonucunda meydana gelen kas kasılmalarını azaltmak, doğumu kolaylaştırmaktır. Mutlaka uzman eşliğinde yapılması gerekir. Çünkü hamilelik hassas bir süreçtir. Bu süreçte yapılacak bilinçsiz hareketler hem anne adayına hem de bebeğe zarar verebilir.

Hamile yogası aynı zamanda hamile adayı kadınların da yapabileceği rahatlatıcı bir yogadır. Hamile yogasına başlamanın bir zamanı vardır. Eğer hamilelikte ilk 3 ay atlatılmışsa 4. Ayda doktorun önermesi durumunda yapılabilir. En kritik süre olan 3 ay içerisinde hissi karmaşanın ve bedensel değişimin yoğun yaşanır. Fiziksel rahatlamanın ötesinde bir uygulamadır; Hamile yogası. Bebek ve anne arasında duyguları keşfetme, hamilelik sürecine adapte olabilme sürecidir aynı zamanda.

Hamile Yogası Faydaları

Hamilelik döneminde bebeğin büyümeye başlaması ile omurga, bel bölgesinde bariz ağrılar yaşanır. Ayrıca zamansız yaşanan kas kasılmalarının yaşanması da süreci daha da zorlaştırmaktadır. Bu tür ağrılar ile başa çıkmak için bedeni esnetmek, omurgayı desteklemek, düzenli hareketler ile eklemleri çalıştırmak gerekir.

Nefes alış verişini düzenlemek, doğru nefesin nasıl alınacağını öğrenmek bu süreç için önemlidir. Çünkü oksijen miktarına olan ihtiyaç ikiye katlanır.

Normal doğum korkusunu azaltmanın en ideal çözümüdür. Çünkü kaslar güçlenir ve gelişir. Böylece Hamile yogası doğum sürecinin kolay atlatılmasını sağlar.

Rahatlama, sakinleşmenin etkisi ile anne korkularından uzaklaşır ve dinginlik yaşar. Ruhsal rahatlama beraberinde vücudun da rahatlaması demektir.

Hamile yogasında yapılan basit hareketler, egzersizler dolaşım sistemini çalıştırır. Kan dolaşımının hızlanması bebeğin oksijen ihtiyacını karşılar ve beslenmesini güçlendirir.

Uykusuzluk ya da çok uyuma durumlarında uyku düzenin oluşturulması için idealdir.

Hamile Yogası Eğitimi

Daha öncesinde yoga yapmamış, yogayı tanımayan kişilerin ya da tecrübeli kişilerin de katılabildiği bir programdır; hamile yogası eğitimi. Yaş grubu fark etmeksizin herkes katılabilir. Hamile yogası eğitmeni olmak isteyen kişiler ya da evde bilinçli ve doğru egzersiz, hareketler ile Hamile yogası yapmak isteyen kadınlar doğru ve güvenilir bir eğitim sürecidir. Hamile yogası eğitimini başarı ile tamamlayan katılımcılar sertifika sahibi olmaktadır.

Hamile yogası eğitiminde Hamile yogası, meditasyon, hamileler için özel egzersizler, yoga duruşu ve pozisyonları, nefes çalışmaları, doğum öncesi ve sonrası sürecin anatomisi gibi.

Hamile Yogası Dersleri

Hamile yogası boyunca sınırlı hareketler ile anne adayları fazla yormaktan kaçınılmakta ve sıkılmaları önlenmektedir. Dolayısı ile Hamile Yogası Derslerinde 4 ana egzersiz vardır. Esneme hareketleri, nefes çalışmaları, yoga pozisyonları ve duruşları, bitiş yani gevşeme.

Burundan alıp ağızdan verme doğru bir nefes alış verişini ifade eder. Ancak hamile kadınlar daha sık nefes aldığından bu süreç daha doğru yapılması gerekir. Dolayısı ile derin nefes alınarak ağızdan vermek gerekir. Hareketlerin doğru ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi için oturma, ayak durma gibi pozisyonların bilinmesi gerekir. Elleri, kolları, bacakları, sırtı germe işlemlerinin doğru yapılması hatta hamilelere uygun olarak yapılması gerekir. Bitirme hareketi ile yorulan bedeni dinlendirmek, kalp atışlarının düzene girmesi için yapılan gevşeme hareketleridir.

Hamile yogası ile ağrılar azalacak, endişeler sonlanacak ve bebeğin gelişim sürecine destek sağlar.