Ankara Kadın Sağlığı

Ankara Güzellik Salonları Kadın Sağlığı

KADIN SAĞLIĞI

Sağlık, insanların bedenen, ruhen, zihnen ve sosyal ortamda toplum ya da çevresiyle ahenk içerisinde olmasıdır. İnsan bedeni çok karmaşık bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı sağlık kelimesi de kişiye özgü bir kavramdır.

Sağlık, insan vücudunda süreklilik göstermez. Mesela kış aylarında soğuk algınlığı sonucunda kişinin sağlığı bir süreliğine bozulur. Kişinin sağlığının bozulması uzun zaman boyunca devam etmesi gerekir. Bu durumda insanın sağlıklı yapısı bir süreliğine değişmiş olacaktır. İnsanlar için oldukça öne...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP Kadın Sağlığı

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Kadın Sağlığı

KADIN SAĞLIĞI

Sağlık, insanların bedenen, ruhen, zihnen ve sosyal ortamda toplum ya da çevresiyle ahenk içerisinde olmasıdır. İnsan bedeni çok karmaşık bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı sağlık kelimesi de kişiye özgü bir kavramdır.

Sağlık, insan vücudunda süreklilik göstermez. Mesela kış aylarında soğuk algınlığı sonucunda kişinin sağlığı bir süreliğine bozulur. Kişinin sağlığının bozulması uzun zaman boyunca devam etmesi gerekir. Bu durumda insanın sağlıklı yapısı bir süreliğine değişmiş olacaktır. İnsanlar için oldukça önemli ve değerli bir kavramdır; sağlık. Yaşamlarını sürdürebilmeleri, günlük faaliyetlerini yerine getirebilmeleri, çevresiyle iletişim kurmaları, mutlu olmaları, normal düşünmeleri ancak insan bedeninde sağlığın var olmasıyla mümkündür. Kadınların erkeklere göre daha çok hastalandıkları yapılan araştırma sonucunda gösterilmiştir.Özelliklede büyük şehirlerde ya da gelişmiş ülkelerde kadınların hem bedenen hem de ruhen hastalanmalarında artış gözlemlenmiştir. Aslına bakılırsa kadın sağlığı oldukça önemlidir. Çünkü kadın sağlığı toplumun bütününü etkiler. Yani günümüzde kadınlar hiç olmadıkları kadar aktif olarak her yerde bulunmaktadırlar. Bulundukları konumda da oldukça başarılı görevler gerçekleştirmektedirler. Bu nedenle de kadınların sağlıklı olması tüm toplumun daha rahat bir yaşam sürmesinin de ana sebebidir. Yurdumuzda özellikle mega kentlerden Ankara, İstanbul gibi şehirlerde yoğun olarak rastlanmaktadır.

Artan nüfus, karmaşık trafik yapısı, hızla değişen teknolojiye ayak uydurma çabaları kadın sağlığını adeta tehdit eder duruma gelmiştir. Kadının toplumdaki gelişmelere, değişmelere bakışı daha hassaslaşmıştır. Erkekler bu durumları psikolojik ya da fizyolojik açıdan daha rahat karşılamaktadır. Kadınlara oranla daha az etkilenmektedir. Kadın hayat sahnesinde daha aktif rol oynamaktadır. Son on ya da on beş yılda evlenme, doğum, çocuk büyütme gibi rollerinin yanı sıra çalışma hayatının da eklenmesiyle kadınlar ciddi anlamda görevler üstlenmektedir. Yoğun iş stresi kadın sağlığını hem fiziksel hem psikolojik etkilemektedir. Yaşadığı bu evrelerdeki değişimler ruhsal sağlığında değişimleri, bozulmaları kaçınılmaz kılmaktadır.

Kadının ruhsal sağlığı ise beden sağlığından biraz daha farklılık göstermektedir.Ruhsal sağlığı kadının davranışlarına yansımaktadır. Çevresiyle iletişimin zayıflaması, davranışlarındaki tutarsızlıklar, ruhsal sağlığın olumsuz olduğunu göstermektedir. Kadın sağlının üzerinde sosyal çevre faktörünün etkisinin yanında maddi durum ve siyasal durumda etkilemektedir. Yine yurdumuzdaki şehirlerden örnek verecek olursak mesela Ankara'daki kadın nüfus hem ekonomik hem de siyasal açıdan kendini bu alanlarda yeterli görmekte ve sosyal tatmin sağlamak için bu alanlarda yer almaktadır. Böylece kadın sağlığına daha önem verilmekte, daha iyi imkânlar sunulmaktadır.

Maddi açıdan güçsüz olan kadın sağlığı imkân yetersizliğinden dolayı olumsuz etkilenecektir. Sadece fiziksel olarak mı etkilenecek? Bütün bunların yanında öz güven eksikliği, toplumdan dışlanma hissi, istediklerini elde edememenin saldırgan davranışlara dönüşmesini tetikleyecektir.