GEBELERDE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILIR MI?

blog yazısı ekle !

GEBELERDE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILIR MI?

Gebelerde lazer epilasyonu uygulaması yapılır mı? İstenmeyen tüyleriniz başınıza her gecen gün daha çok bela mı olmakta? Artık istenmeyen tüylerinizden sir ağda, epilator aleti ve cımbız gibi acı veren yöntemler ile geçici olarak sıkıldınız mı? Bu soruların cevaplarının hepsi evet fakat gece olduğunuz için lazer epilasyon uygulaması yapabilir misiniz bilmiyorsunuz değil mi? Öncelik ile şunları söylemem gerek olduğunu düşünmekteyim. Hamilelik döneminde istenmeyen tüylerde sir ağda, epilatör, cımbız ve ya jilet gibi yöntemler ile kurtulmak oldukça zor ve zahmetlidir.Bunun için lazer epilasyon uygulaması yaptırmayı düşünebilirsiniz. Karniniz çok fazla büyümeden hami olduğunuzu yeni öğrendiğiniz vakitlerde lazer epilasyonu yaptırmak size mantıklı gelebilir. Fakat artık anne olacağınız için ve karnınızda çocuğunuzu taşıdığınızdan ötürü hormonal olaraktan duygusal olacağınızdan fazla endişeli olabilirsiniz. Lakin uzmanlar tarafından gebelik döneminde lazer epilasyon uygulaması yapılıp yapılmama konusunda hiç bir açıklama yapılmamıştır. Ne bir zararı olduğu ne de zararı olmadığı resmi olarak açıklanmamaktadır. Fakat şöyle bir durum da bulunmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamasında gebelik döneminde yapılmaması tavsiye edilir. Lakin çok yaptırmak isteyen hamile kadınlar için önerilen vakit gebelik döneminin ilk 3 ayında sonrasıdır. Gebelik döneminin ilk 3 ayında hormonların değişmesi ve çocuğun gelişme sureci gerçekleştiğinden ötürü lazer epilasyon uygulaması uzmanlar tarafından hiç ama hiç onaylanmamak ile birlikte gerek duyulmadığını söyleyebilir.

İlk 3 aydan sonra gebelik döneminde ki kadınların lazer epilasyon yaptıracağı bölgedeki tüylerin köklerine gönderilen lazer ışınları sayesinde sadece tüy köklerinin yanması sağlanır. Hiç bir şekilde o bölgede ki dokuya, hücrelere ve organlara zarar verilmemektedir. Lazer epilasyonu uygulaması ülkemizde teknolojinin gelişmesi ile birlikte oldukça konforlu ve acısız bir tedavi sureci gerçekleşmesini sağlamıştır. Yeni cihazlarda var olan soğutucu aparatı ile lazer epilasyonu uygulamasında yanma ve ağrı hissi yasamadan istenmeyen tüylerinizden kurtulmanın keyfini çıkartabilirsiniz. Özellik ile gebelik döneminde oldukça hassa olan vücudunuz bu soğutucu aparatı ile hiçbir acı, ağrı ve yanma hissini hissetmeden istenmeyen tüylerinizden kurtulmanın tadını çıkaracaksınız. Kaliteli bir hayat herkesin hakki olduğu gibi bu gebelik dönemlerinizde istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için lazer epilasyonu seçebilirsiniz.