IPL FOTO EPİLASYON

blog yazısı ekle !

IPL FOTO EPİLASYON

Ipl foto epilasyon yoğunlaştırılmış ışık kaynakları ile uygulanan bir epilasyondur. Ipl foto epilasyon bir lazer sistemi değildir. Genellikle epilasyon için polikliniklere gidildiğinde ilk olarak lazerli sistemler tercih edilmektedir. Çok nadir olarak ve ya çok fazla gerekli görülen zamanlar da ıpl foto epilasyon uygulaması tercih edilmektedir.Çoğu klinikte nadiren ihtiyaç duydukları özel durumlarda bu ıpl foto epilasyonu kullanmaktadırlar. Bu ıpl foto epilasyon cihazlarının kullanımı oldukça zordur. Bunun için profesyonel olmayan kişiler tarafından kullanılması epilasyonun uygulanan bölgesine oldukça ciddi hasarlar verebilir. Bunun için bu işte uzman doktorlara gitmeniz gerekmektedir. Ipl foto epilasyon ile lazer epilasyonların farkları mevcuttur. Bu farklar oldukça önemlidir. Tekrar etmekte fayda vardır. Ipl foto epilasyon lazer uygulaması değildir. Yoğunlaştırılmış ışık kaynakları ile yapılan epilasyon uygulamasıdır.

Ipl foto epilasyon uygulaması, yüz ve bacaktaki ince kılcal damarların tedavisi, yaşlandığımızda oluşan lekeleri yok etmek ve cildimizi yenilemek amaç ile uzun zamandır kullanılmaktadır. Ipl foto epilasyon isteyen herkese uygulanabilir. Tabi ki cilt renginize, tüy yapınıza ve cilt yapınıza göre belirlenmektedir.

Ipl foto epilasyon uygulanan bölgelerde hafif kızarıklıklar meydana gelebilir fakat merak etmeyin 24 saat içerisinde bu kızarlıklar kaybolmaktadır. Çok nadiren kişiden kişiye değişen bir durum görülmektedir bu kızarıklıklar 24 saatten uzun kalıp ciltte hafif bir şekilde kabarabilir. Ama merak etmeyin en fazla bir hafta içinde bu kızarık ve kabarcıklar kaybolmaktadır. Ipl foto epilasyon uygulaması seans sayıları 4 ile 8 seans olarak değişiklik göstermektedir.

Foto epilasyon da genellik ile 4 ile 6 hafta aralıklar ile yapılması uygun görülür. Ipl foto epilasyonun uygulama süresi epilasyonun yapılacak bölgesinin genişliğine, tüy yapınıza ve ten renginize göre değişiklik göstermektedir. Mesela bütün yüzünüze uygulanacak olan ıpl foto epilasyon uygulaması 10 dakika da bitiyor ise bacak bölgesinde ki istenmeyen tüylerinizin azalmasını sağlayacak olan ıpl foto epilasyonun seans süresi 1 saate kadar çıkabilir. Ipl foto epilasyon sistemi yoğun ışık kaynağını ile uygulandığını söylemiştim. Peki, bu ışıklar zararlı mıdır diye sorarsanız. Bu ışıkların hiçbir zararı yoktur. Bu uygulama yapılırken kesinlikle koruyucu gözlük takılmalıdır. Hem ıpl foto epilasyon yaptıracak olan kişi hem de yapan kişi.