KURU CİLTLER İÇİN TAVSİYELER

blog yazısı ekle !

KURU CİLTLER İÇİN TAVSİYELER

Kuru cilt tipleri diğer cilt tiplerine göre bakıma en fazla ihtiyaç duyan cilt tipidir. Kuru cilt tipleri bakımı ihmal edildiğinde en kolay yaşlanan cilt türüdür. Sürekli bakım isteyen kuru ciltler tüm bakıma rağmen kısa sürede eski halini alacaktır. Bu da cildin kuru pul pul döküntülü görünmesine kaşıntı kızarıklık gibi rahatsız edici durumlara ayrıca makyajın kötü görünmesine neden olacaktır. Dolayısı ile kuru cilt tipleri için sık ve etkili bakım şarttır. Kuru ciltler için yapılacak en iyi bakım öncelikle iyi bir nemlendirmedir.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


Bu sayede cildin su ve nem dengesi sağlanarak berrak ve sakin bir görünüm kazanması sağlanır. İyi bir nemlendirmenin bir kaç yolu vardır. Bunlardan biri kaliteli ve etkili bir nemlendirici kullanmaktır. Ancak iyi nemlendiricilerin maliyeti herkes için uygun olmayabilir. Bu noktada maskeler de iyi birer kurtarıcı olabilmektedir. Özellikle evde yapılabilen doğal maskeler hem ekonomik hem de kimyasal içermediğinden daha cazip olabilir. İşte evde yapılabilecek bir kaç maske tarifi

MASKE 1

Bir adet orta boy muz bir kabın içinde iyice ezilerek içine bir tatlı kaşığı kadar yağsız yoğurt ve üç çay kaşığı bal ilave edilerek krem kıvamı alıncaya kadar iyice karıştırılır. Temiz cilde uygulanır ve yirmi dakika bekletilir. Daha sonra temiz su ile yıkanır. Vitamin ve mineral açısından zengin olan bu maske haftada bir kez kuru ciltlere uygulanabilir. Ardından nemlendirici kullanmak etkiyi arttıracaktır.

MASKE 2

Bir adet orta boy elma iki tatlı kaşığı bal iki yemek kaşığı pişmemiş yulaf ve iki tatlı kaşığı yağlı yoğurt iyice karıştırılır. Cilde uygulanır ve on beş dakika bekletilir. Ilık su ile temizlenir. Bu maske cildi yumuşatır canlandırır ve sıkılaştırır. Haftada iki kez uygulanabilir.

Bunlar gibi doğal pek çok maske türleri vardır. Ancak vaktiniz yok ise ya da uğraşmak istemiyorsanız pekâlâ güzellik salonlarında çok etkili maskeler uygulanabilmektedir. Örneğin Ankara güzellik salonu olarak internette arama yaptığınızda konusunda uzman pek çok Ankara güzellik uzmanı ile hizmet veren firmalara ulaşmak mümkün olacaktır. Bunlara telefondan erişerek detaylı bilgi alınabilir.