Ankara Masaj-Anti Selülit

Masaj-Anti Selülit Ankara Güzellik Merkezleri

ANTİ SELÜLİT MASAJ

Anti selülit masajı sayesinde portakal görünümlü cilt eski haline dönmektedir. Anti selülit masajı ile cilt pürüzsüz ve parlak bir görünüme yani sağlığına kavuşuyor. Anti selülit masajı içerisinde çeşitli yöntemler ve teknikler bulunmaktadır. Bu teknikler deri altında bulunan dokuları, bağları, kasları, dolaşım sistemine etki etmektedir. Böylece burada oluşan hastalıkları ya da oluşabilecek hastalıkları tedavi etm...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Masaj-Anti Selülit Ankara Güzellik Merkezleri

ANTİ SELÜLİT MASAJ

Anti selülit masajı sayesinde portakal görünümlü cilt eski haline dönmektedir. Anti selülit masajı ile cilt pürüzsüz ve parlak bir görünüme yani sağlığına kavuşuyor. Anti selülit masajı içerisinde çeşitli yöntemler ve teknikler bulunmaktadır. Bu teknikler deri altında bulunan dokuları, bağları, kasları, dolaşım sistemine etki etmektedir. Böylece burada oluşan hastalıkları ya da oluşabilecek hastalıkları tedavi etmektedir. Anti selülit masajı sayesinde oluşan selülit sorunu iyileştirilmektedir. Selülit sorunu olmayan kişilerin yaptırması da tavsiye edilmektedir. Çünkü ilerleyen yaşlarda görülme olasılığı artan selülitin önüne geçilmiş olacaktır.

Selülit sorunundan en çok şikâyet eden kadınlardır. Ancak erkeklerde de görülmektedir. Cilt altındaki dolaşımın bozulmasına bağlı olarak yağların depolanarak tabakaya dönüşmesi sonucunda selülit denilen yağlanma sorunu oluşmaktadır. Selülit sorununu bir nedene bağlamak yanlıştır. Yani sadece aşırı kilo sorunundan kaynaklanmaz. Ya da sadece yaşlanma sebebi ile oluşmaz. Başka sebeplerde selülitin oluşmasına neden olmaktadır. Mesela beslenme tarzı, hareketsiz yaşam tarzının sürdürülmesi, genetik durum, hormon değişimi faktörleri de etkili olmaktadır.

Anti selülit masajı yapılırken temel amaç kan dolaşımını harekete geçirmektir. Çünkü selülitin oluştuğu bölgede dolaşım sisteminin bozulmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda Anti selülit masajı sayesinde selülitin oluşması, selülitin ilerlemesi gibi sorunlara müdahale edilmektedir.

Anti selülit masajı selülitin en çok oluştuğu bölgelere uygulanır. Kalça, basen ve bacak.

Selülit Masajı Ne Sıklıkla Yapılır?

Selülitin ileri dereceli mi yoksa daha yeni başlamış bir sorun mu olduğu tespit edilmelidir. Selülitin seviyesi uygulanacak işlemin belirleyici unsurudur. Dolayısı ile Selülit Masajı Ne Sıklıkla Yapılır? Sorusu da bu duruma göre belirlenir. Eğer selülit sorunu oluşmamışsa 10 günde bir yaptırmak idealdir. Eğer selülit sorunu yeni yeni görülmeye başlanmışsa uygulamanın süresi 5 güne düşürülebilir. Eğer selülit sorunu ileri seviyede ise o zaman bu uygulama haftanın her günü yapılması gerekir. İnatçı yağ depolarının parçalanıp vücuttan atılması için yoğun masaj mesaisi gerektirir.

Selülit Masajı Yağları

Masaj tek başına yeterli olan bir uygulama değildir. Masaj esnasında kullanılacak Selülit Masajı Yağları ve ek uygulamalar ile işlemin başarısı artırılabilir. Aynı zamanda Selülit Masajı Yağları sayesinde elin veya l cihazların etkisinin ulaşamadığı noktalara nüfuz ederek süreci hızlandırmaktadır.

İşte şifalı o yağlar: Hindistan cevizi yağı, ardıç yağı, zeytinyağı, kahve telvesi, limon suyu. Bu ürünlerin ortak özelliği doğal içerikli yani bitki özlü olmalarıdır. Hem vücutta bir risk oluşturmadığı gibi cilde de olumlu etkileri söz konusudur.

Selülit Masaj Fiyatı

Uzmanların sunduğu hizmetlerden yararlanmak sağlık açısından önemli olduğu kadar zaman ve maliyet konusunda da önemlidir. Selülit Masaj Fiyatı, SPA merkezleri, güzellik salonları gibi yerlerde en kaliteli hizmeti bulmak mümkündür. Ortalama olarak ücretler 114,90 TL ila 549,90 TL arasındadır. Uygulama süresi de fiyatın artmasına ya da azalmasına etki etmektedir.

Selülit Masaj Aleti

Masaj işlemi eskiden eller, parmak uçları ve avuç içleri yapılan bir uygulamaydı. Ancak günümüzde gelişen teknoloji masaj sektörünü de etkilemiştir. Masajın etkisini cildin daha alt tabakasına iletmek için aletler geliştirilmiştir. Bu cihazlar dönen başlıkları, hareketli parçaları sayesinde titreşim yaymaktadır. Dolayısı ile evde oturduğu yerden masaj yaptırmak bu cihazlar sayesinde mümkün hale gelmiştir.

Anti selülit masajı için iki değişik yöntem uygulanmaktadır. İlki bilindiği üzere dolaşım sistemini hedef alan masaj teknikleri. İkincisi ise lenf drenaj masajı tekniğidir. Bu masaj yönteminin amacı adından da anlaşıldığı üzere lenf bezlerini hedef almaktadır. Anti selülit masajı sayesinde 15 seansa kadar selülitlerden kurtulmak mümkündür.