Ankara IPL Foto Epilasyon

IPL Foto Epilasyon Ankara Güzellik Merkezleri

IPL FOTO EPİLASYON

Instense pulsed light'ın kısaltması olan IPL foto epilasyon, kıl ve tüy gibi istenmeyen sorunlarda etkili bir çözümdür. Derinin en dış tabakasına kontrollü ve düzenli aralıklarda ışık flaşları ile atış yapan IPL foto epilasyon ışınları kıllar tarafından tutulur. IPL foto epilasyon tekniği sayesinde uzun, kısa tüy boyları fark etmeksizin hepsine ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

IPL Foto Epilasyon Ankara Güzellik Merkezleri

IPL FOTO EPİLASYON

Instense pulsed light'ın kısaltması olan IPL foto epilasyon, kıl ve tüy gibi istenmeyen sorunlarda etkili bir çözümdür. Derinin en dış tabakasına kontrollü ve düzenli aralıklarda ışık flaşları ile atış yapan IPL foto epilasyon ışınları kıllar tarafından tutulur. IPL foto epilasyon tekniği sayesinde uzun, kısa tüy boyları fark etmeksizin hepsine aynı anda etki etme özelliğine sahiptir. Böylece tüylerin dökülmesine ve tekrardan çıkma durumunu yok etmektedir. Kadınlar tarafından sıkça duyduğumuz istenmeyen tüy sorunu günümüzde erkeklerinde büyük sorunu haline gelmektedir. Dolayısı ile epilasyon yöntemleri her geçen gün giderek çeşitlenmekte ve gelişmektedir. Epilasyon uygulamalarına baktığımız zaman ağda, tüy dökücü kremler, ağda bantları gibi pek çok uygulamayı piyasa da bulabilirsiniz. Ancak hangi uygulama IPL foto epilasyon tekniği gibi kesin sonuca ulaşmayı sağlayabildi? IPL foto epilasyon tekniği geliştirildikten sonra diğer epilasyon uygulamaları tarihe karıştı.

IPL Foto Epilasyon Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

IPL Foto Epilasyon cihazı sadece tüylü yüzeyde gezdirilir. Böylece cildi germe, yakma gibi yara edebilecek bir uygulama olmadığını gösterir. Eğer tüy sorunu geniş bir yüzeyde ise (sırt, bacak vb.) bu cihaz ile kısa sürede tüylerden kurtulma sağlar. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sadece yüzeyde gezdirme işlemi yapılması, cihazın ışık flaşları yayması durumuna bağlı olarak acısız bir uygulamadır. Epilasyon işlemleri tüyleri yolma, koparma gibi işlemler sonucunda tüylerden kurtulmayı vaat ederken IPL Foto Epilasyon işleminde bu tür sancılı olayların hiçbiri yaşanmaz. İşlemin uygulanması için seans sayısı kişiden kişiye göre belirlenir. Böylece seans sayısı ne çok fazladır ne de çok az.

IPL Foto Epilasyon Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

Hayatımızı kolaylaştıran Teknoloji, pek çok yeniliğin de ortaya çıkmasında etkili olmuştur. Teknolojinin güzellik sektörüne de büyük katkılar sağladığı açıkça ifade edilebilir. Epilasyon cihazlarında kıl tipi (kalın, ince), cilt tipi gibi konularda tanımlamalar yapılarak daha da hassas cihazlara dönüştürülmektedir. Tıpkı IPL Foto Epilasyon cihazlarında olduğu gibi. Esnek bir cihaz olması sayesinde her cilt tipi ve kıl tipine kolayca uyum sağlamaktadır. Bu durumda uygulanacak kitle oldukça geniştir. Erkek ya da kadın fark etmeksizin uygulanabilir.

IPL Foto Epilasyon Tekniği Hangi Aylarda Uygulanabilir?

Epilasyon işlemleri özellikle ışınlı ya da lazerli teknikler sonrasında cildin doğrudan güneş ışınlarına maruz bırakılmaması gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Dolayısı ile en ideal ay olarak kış aylarında yaptırılması ile sınırlandırılmaktadır. Ancak IPL Foto Epilasyon tekniği için böyle bir kısıtlama yapılmamıştır. Yani yaz aylarında da kış aylarında da yaptırılabilir. IPL Foto Epilasyon cihazının hassas ve cilt tipleri ile uyumlu olmasından dolayı ciltte bir tahrip söz konusu olmamaktadır.

IPL Foto Epilasyon İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Cildi doğrudan güneşin zararlı ışınları ile temas ettirilmemelidir. Koruyucu kremler bu konuda yardımcı olacaktır. Çok sıcak ortamlarda bulunulmamalı ve çok sıcak su ile cildi temas ettirmemek gerekir.

Ankara'da IPL Foto Epilasyon işlemi yaptırmak isteyen kişiler gerekli makamlar tarafından denetim ve gözetimi altında bulunan mekânlarda yaptırmalarını tavsiye ederiz. Çünkü yasal olarak faaliyet göstermeleri kaliteli ve profesyonel hizmeti de beraberinde getirir. Ankara'da IPL Foto Epilasyon işleminin fiyatını merak edenler çoğunluktadır. İşlemin fiyatı kişiden kişiye değişmektedir. Yani Ankara'da güzellik merkezlerine gidip ön muayene işlemi ile kişinin cilt tipi, kıl rengi ve kalınlığı, seans sayısı, uygulanacak yüzeyin genişliği gibi unsurlar fiyatların değişmesinde etkili olmaktadır. Eğer istenmeyen tüy sorununuz varsa IPL Foto Epilasyon işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız bütçenizi bu unsurlara göre ayarlamalısınız.