LAZER EPİLASYON CİLTTE İZ BIRAKIR MI?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON CİLTTE İZ BIRAKIR MI?

İstenmeyen tüylerim arttığında ve bunun bitmeyecek bir işkence olduğunu düşündüğümde daha 20 yaşındaydım. Hayatımın geri kalanını istenmeyen tüy avcısı olarak geçirmeye niyetim yoktu. Ta ki okuldan arkadaşım lazer epilasyonu ile ilgili beni aydınlatana kadar. Lazer epilasyonu daha önce duymuştum ancak bizim yaşıtlarımızda yaş nedeninden dolayı pek fazla kullanılmamakta. Ancak arkadaşımın lazer tedavisi olduktan sonra memnuniyetini bana aktarınca istenmeyen tüylerimden kalıcı olarak kurtulabileceğimi anladım. Durmadan çektiğim o acılar birkaç seansla sona erecekti.Daha sonra lazer tedavisi ile ilgili birçok araştırma yaptım ancak bunlar benim için pek yeterli bir seviye de olmadı. Çok ününü duyduğum dermatoloji uzmanı bir doktor ile iletişime geçtim. İletişime geçtikten sonra uygun bir zamanından benim ile görüşür görüşemeyeceğini öğrendim ve daha sonra güzellik merkezine gittim. Bana ilk başta internette bulunan bilgilerin yetersiz olabileceğini benim ile ilgili merak ettiğim bütün soruları sorabileceğini söyledi. Bunu öğrenince elime geçen fırsatı tabi ki kaçırmadım. En çok merak edilen sorunun ne olduğunu sorarak başladım işe. Ve ya gelen kişiler lazer epilasyon tedavisi sonrasında nelerden korkuyorlar.

Doktor samimi bir biçim de lazer epilasyon ciltte iz bırakır mı sorusunun daha çok sorulduğunu söyledi. İnsanlar bu konuda tereddütte kalıyorlarmış. Uygulanan bölgele ye lazer kelimesi gelince insanların kafasında cildi etkileyecek bir yan etki oluşabileceğini uyandırıyor. Ancak uzman doktorum bu konu ile ilgili içimizin rahat olması gerektiğini söyledi. Çünkü cilde uygulanan lazer epilasyon tedavisi bilinenin aksine cilt esaslı olduğu için ciltte herhangi bir iz bırakmıyormuş. Ciltte bulunan lekeleri ve yaraları da iyileştirdiğini duyunca şok olduğumu söyleyebilirim yani sanılanın aksine bu gibi tedavilerde de kullanılıyormuş.

Sadece epilasyon sonrasında ciltte birkaç gün devam eden geçici kızarıklık en fazla da kabuklanmadan başka bir yan etkisi yokmuş. Eğer doktorumuzun uygulayacağı ve önereceği tavsiyelere uyarsak herhangi bir sorun yaşamadan tedavimizi belirlenen takvim içerisinde sonlandırabilir. Hayatımıza artık kaldığımız yerden sonsuza kadar tüysüz bir biçimde devam edebiliriz.

Bu bilgileri öğrendikçe ve aydınlandıkça doktorumun söylediği sözler beni daha çok cesaretlendirdi. Baş belası tüylerimden arkadaşımın tavsiyesi üzerine kurtulmuş oldum. Bence sizde denemelisiniz ve bu işkenceden kurtulmalısınız. Kalıcı bir iz yapmıyor.