MAKYAJ İLE RENKLİ GÖZLERİNİZİ ÖN PLANA ÇIKARIN

blog yazısı ekle !

MAKYAJ İLE RENKLİ GÖZLERİNİZİ ÖN PLANA ÇIKARIN

Genel olarak insanların büyük çoğunluğunun göz renkleri kahverengidir. Az olmakla birlikte yeşil renk, mavi renk, ela ve hatta gri gözlere sahip insanlar toplumda azınlık grubunu oluştururlar. Ancak bu gözlere sahip insanlar daha fazla dikkat çeker ve beğenilir. Bu nedenle kahverengi göze sahip insanlar tarafından renkli gözlü sahip insanlara özenti duyularak lens kullanılabilir. Ancak lensler genelde gözlere zarar verdiğinden gerekmedikçe kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları

Renkli gözlere sahip insanlarda gözlere ön plana çıkaracak makyajlarla gözlerinizin güzelliği ve bakışlarınızla etrafınızdaki insanları büyüleyeceksiniz. Ankara şehrinde hizmet veren ve bayanların tercihi olan Ankara güzellik salonu olarak renkli gözlüler için makyaj ipuçlarını toparladık.

Mavi renk bir göze sahip iseniz;

Bu göz rengine sahip iseniz mavi rengin ışıltısını kullanın. Doğal renk tonları kullanmanız çok iyi bir seçim olacaktır. Bu nedenle pembe ve kahverengi gibi renkleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer şık ve özel bir gece daveti için makyaj yapacaksanız göz makyajına ayrı bir önem vermeniz gerekir. Bunun için ise gri renk göz kalemi bizim size tavsiyemizdir. Koyu tonlara hâkim farlar ve rimel ile işleminizi sonlandırabilirsiniz. Göz makyajının ağır olmasından dolayı dudak ve allık seçimlerinde hafif renkleri kullanın ki gözleriniz çok daha farkındalık yaratsın. Teninizin rengine uygun renk seçimi makyajın sırıtmamasını sağlayacaktır.

Yeşil renk bir göze sahip iseniz;

Mor yeşil ile en uyumlu renktir. Ancak morun koyu tonlarının kullanılması gözünüzün ışıltısını ortaya çıkaracaktır. Bordoya yakın tonları tercih edin. Yeşile en uzak renklerden biri siyahtır. Bu göze sahip iseniz siyah renkte göz kalemi kullanmayın. Gri ve kahverengi tonları kullanarak bakışlarınızdaki canlılığı ön plana çıkarabilirsiniz.

Ela renk bir göze sahip iseniz;

Makyaj konusunda en ideal göz rengidir ela. Hemen her renk yakışır diyebiliriz. Her ne kadar hemen her renk uyuyor desek de koyu tonlar ağırlıklı olmalıdır. Bizce en ideal renk laciverttir. Bu renk makyaj ile gözleriniz daha fazla anlam kazanır ve dikkat çeker. Yeşilin aksine siyah göz kalemi kullanılabilir. Hatta bizim tercihimiz kendiniz farklı renk tonları deneyerek cildinize en uygun olanı bulmanızdır.

Gri renk bir göze sahip iseniz;

Bu göz rengine sahip olanlar için seçenek fazla olmasa da en ideal 3 renk dikkat çekmektedir. Opal rengi, inci beyazı ve jean mavisi göz renginiz ile birleştiğinde mükemmel bir çift olacaklardır.

Ankara güzellik uzmanı olarak son olarak şunu da belirtelim. Gözlerinizin yapısı büyük ise far kullanımında koyu tonları tercih edin. Göz renginize en uygun renk ve ton seçimleri yapacağınız makyaj ile gözlerinizin güzelliği çok daha net fark edilecek.