PORSELEN MAKYAJ HİÇ DENEDİNİZ Mİ?

blog yazısı ekle !

PORSELEN MAKYAJ HİÇ DENEDİNİZ Mİ?

Ankara güzellik salonu merkezlerinde artık porselen makyaja ilgi artmaya başladı. Ankara gibi metropol bir şehirde makyajın kalıcı bir şekilde uzun süre kalması çevresel iklim şartları ve diğer hususlardan dolayı kolay olmamaktadır. Bu yüzden kadınlar artık değişik makyaj yöntemlerine yönelmeye başladı. Bunlardan biri de porselen makyajdır. Peki gittikçe bir trend halini alan porselen makyaj nedir?

Ankara'da Porselen Makyaj için nerelere gidebilir?
Ankara Porselen Makyaj

Porselen makyaj; kısaca kusursuz bir makyaj gerçekleştirmeye çalışmaktır. Bunun da başlıca sebepleri doğuştan ya da sonradan yüz kısmında oluşabilecek kusurlardır. Örneğin çocukken suçiçeği geçirilmişse olgunlaşma yaşında da kalıcı izler bırakabilir. Yine yüzlerde oluşan çiller, akneli sivilceler de sonradan kalıcı lekelere yol açabilmektedir. Yani amaç bu gibi sorunlardan yüz bölgesini temizleyerek kusursuz bir ten oluşturmaya çalışmaktır. Aslında dışardan izlendiğinde porselen makyajın diğer makyaj çeşitlerinden çok farklı olmadığı görülür. Fakat burada önemli bir ayrıntı vardır.

O da pudranın 'taş pudra' ya da fikser özellikli toz pudra kullanılmasıdır. Tabi hem fondöten hem de pudra cilt yüzeyinde bir uyum sürecini başarıyla sağlamalıdır. Zira cildinizin doğallığıyla uyuşmayan bir porselen makyaj iyi bir sonuç vermeyebilir. Bununla birlikte bu pürüzsüz cilde kavuşurken porselen makyajda kullanılacak ürünlerin dozajında kullanılması gerekir.

Porselen makyajda tüm yüzler özel olarak ele alınır. Yani cildin doğal formu önemlidir. Kişisel bir bakım itinası uygulanır. Beyaz tene sahip kadınlarda ise bu makyaj türü daha iyi bir sonuç verebilmektedir. Makyaj bittiğinde sabitleyici tatbik edilir ve son rötuşlarla makyaj sona erer. Bu makyajın ortalama ömrü ise yaklaşık 42 saattir. Yani iki gün boyunca kalıcılığa çok yakın biçimde durabilir. Böylece diğer makyaj tiplerinde olduğu gibi devamlı yenilemeye ihtiyaç duyulmaz.

Porselen makyaj nasıl yapılır? Öncelikle rimel gibi her türlü makyaj izinden temizlemek gerekir. Nemli bir yüz olmalıdır. Fondöten likit tipinden olmalı, cilt rengiyle uyum sağlamalıdır. Gözaltı kapatıcısıyla da renk farklılıklarını gizlemek mümkündür. Pudra taş veya toz pudra olmalı. Göz makyajı içinse önceden sabitleyici primer kullanılmalıdır. Allık için natürel renk tercih edilebilir. Dudak ruju için canlı renkler serbesttir. Önce fondötenle makyaja başlayın.

Fikser yani sabitleyici ürün barındıran pudralarla makyaja devam edin. Yüzünüzü küçük darbelerle pudralayın. Ardından geniş bir pudra fırçasıyla pudra fazlalığını alın. Ardından göz makyajı ve kalemiyle devam edin. Taş pudrayla elmacık kemiğini hafiften çıkarmak için gölgeleme yapın. Renk grubuna uygun allık sürün. Ruj ile makyajı sonlandırın. Mineralli su spreyleriyle de makyajı daha kalıcı hale getirebilirsiniz.. Tabi Ankara Güzellik Uzmanı size başka tavsiyeler de verecektir.