PORSELEN MAKYAJ MALZEMELERİ HAKKINDA BİLGİLER

blog yazısı ekle !

PORSELEN MAKYAJ MALZEMELERİ HAKKINDA BİLGİLER

Bayanlar, günlük hayatlarında porselen makyajı kullanmamaları gereklidir. Çünkü cilde zarar veren ve cilt gözeneklerini tıkayan özelliğe sahiptir. Ankara, İstanbul, İzmir gibi yerlerde film çekimlerinde kullanılır. Ayrıca Ankara Güzellik Uzmanı da porselen makyajı, özel günlerde kullanılması gerektiğini söylüyor. Zararlı olduğu kadar da cildi o kadar çok güzel gösterir. İnsan cildi ışığı geçiren bir özelliğe sahiptir.

Bu nedenle fotoğraf ve video çekimlerinde cildin kusurları ortaya çıkar. Bu kusurları gizlemek için Ankara Güzellik Salonu, müşterilerine porselen makyaj uygulaması yaparlar. 42 saate kadar dayanıklılık gösteren porselen makyaj için biraz para dökülmesi gereklidir.

Ankara'da Porselen Makyaj için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Porselen Makyaj


Porselen makyaj malzemeleri 10 tanedir. Sir ağda, cildin kusursuz görünmesini sağlar. Alın, yanak ve de bıyık çevresindeki tüylerden kurtulmak gereklidir. Bunun için sir ağda uygulanması gereklidir. Fondöten bazı, cilt makyajının kalıcılığını artırmak ve pürüzsüzlük sağlamak amacı ile yapılır. Fondöten altına baz uygulanır. Fondöten, porselen makyajın temelini oluşturan malzemedir. Artık toz mineral fondötenler, porselen makyajda kullanılır. Ayrıca kulak arkası ve boyun bölgesine de mutlaka fondöten uygulanmalıdır.

Kapatıcı, fondötenin cilt kusurlarını kapatamadığı bölgelerde devreye girer. Bu uygulandığında cilt, daha çok kusursuz görünür. Yarı transparan pudra, cilt makyajını sabitlemek ve cildin doğallığını bozmamak amacı ile kullanılır. Parlak olan pudralar cildin daha da yağlanmasına sebep olur. Pudra mineralli olması ışığı yansıtmasını daha da kolaylaştırır. Allık, çok açık renk olanlar kişinin yüzünü daha canlı bir hale getirecektir. Şeftali ve pembe tonlardan uzaklaşmamaya çalışılmalı ve doğal görülmelidir.

Far bazı, göz makyajının kalıcılığını sağlamak amacı ile kullanılır. Porselen makyajda gözler geri planda olur. Göz makyajına bu nedenle daha da önem verilmesi gereklidir. Renkli gözlü kişiler açık tonlarda, Kapalı renkli gözlü kişilerde ise daha koyu tonlar ile makyaj yapılır. Kirpikler için de simsiyah bir rimel ya da takma kirpik kullanılabilir.

Dudak rengi, kişinin kendi özgür iradesine bırakılır. Göz makyajına göre karar verilebilir. Ve son olarak makyaj sabitleyici, tüm makyajın üzerine sprey yardımı ile sıkılır. Bu işlemler yapılırken kalıcı, kaliteli ürünler kullanmak kişinin ilk hedefinden birisi olmalıdır. Bu makyaj sık sık yapılmamalıdır. Kişinin bu makyajı sık sık yapması yerine daha çok cilt bakımına önem vermesi tavsiye edilir.