TEN RENGİNE GÖRE MAKYAJ TONLARI - MAKYAJ

blog yazısı ekle !

TEN RENGİNE GÖRE MAKYAJ TONLARI - MAKYAJ

Makyaj ve kadınlar deyim yerindeyse ayrılmaz ikili. Hatta öyle ki bazılarımız makyaj yapmadan evden dışarıya adım bile atmıyoruz. Ancak makyaj yapmayı çok sevenlerimiz bile makyaj yaparken bazı hatalar düşmekten kurtulamıyor. Makyaj yaparken en sık yapılan hataysa ten rengi ile uyumsuz malzemeler kullanmak. Hele de son yıllarda doğal görünümlü makyaj trendi tavan yapmışken ten rengi ile uyumsuz makyaj malzemeleri seçmek çok daha kötü bir görünüme neden oluyor.

Ankara'daki tüm Günlük Makyaj yapılan Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Günlük Makyaj


Açık tenliler hangi renkleri tercih etmeli?

Açık tenliler soluk göründüklerini düşünürler, aslında bu biraz da doğrudur. Ama solgun görünümü ortadan kaldırmak için aşırıya kaçmak ya da yanlış renk seçimleri yapmak iyi bir sonuca varmayı sağlamaz. Açık renk tenlilerin makyaj yaparken tercih edebileceği renkler pembe, gri, yeşil, mor, pembe kahve gülkurusudur. Ruj seçiminde ise koyu renklerden kesinlikle uzak durmak gerekir. Açık tenliler ruj seçiminde de yine açık pembe ve tonlarını kullanmalıdır. Ayrıca bir klasik olarak parlak kırmızı da çok yakışır açık tenli kadınlara.

Esmer ten için renk seçimi

Esmer tenliler makyaj yaparken renk seçimine en fazla özen göstermesi gerekenler. Zira esmer tene her renk yakışmaz. Esmer tenlilerin tercih edebileceği renkler şunlar; gümüş, terracota, bronz, Koyu pembe, kayısı tonları. Ruj seçimindeyse en uygunu yine kayısı tonları, kırmızı, karamel böğürtlen tonlarında olan rujlardır. Özellikle kırmızının koyu tonlarındaki rujlar esmerlere çok yakışır.

Buğday tenliler için renk seçimi

Buğday tenliler makyaj yaparken sarı ve bej tonlarını baz almalıdır. Yani makyajlarının ana renkleri sarı ve bej olmalıdır. Ayrıca şeftali tonlarını da kullanabilirler. Buğday tenlilerin makyaj yaparken aşırı renk kullanmaktan uzak durması gerektiğini de söylemeliyiz. Ruj seçiminde ise tercihlerini mürdüm tonları işle pembe ve tonlarından yana kullanmaları çok daha hoş görünmelerini sağlayacaktır.

Güzellik uzmanları çok daha fazlasını söyleyebilir

Hangi tende hangi renk makyaj malzemesi kullanmak gerektiği konusunda en doğru ve daha ötesinde kapsamlı bilgiyi alabileceğiniz en doğru kişi tabi ki güzellik uzmanı. Ankara'da bulunan bir güzellik salonuna giderek hem teninize uygun makyaj tonları hakkında bilgi edinebilir hem de bir güzellik uzmanına makyaj yaptırabilirsiniz.