LAZER EPİLASYON 101

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON 101

LAZER EPİLASYON 101

Ankara ' da bulunan bir lazer epilasyon merkezine uğramadan önce, lazer epilasyon uygulaması ile ilgili bilmek isteyebileceğiniz bazı temel bilgileri sizin için paylaşmak istiyoruz.
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon


Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri kalıcı olarak azaltan FDA onaylı bir uygulamadır. Ayrıca en kalıcı çözümün elde edilmesi için de birden fazla uygulama her zaman daha yararlı olacaktır.NASIL ÇALIŞIR

Yüksek yoğunlukta bir ışık huzmesi gönderebilen lazer cihazı, cildiniz üzerinde koyu renk pigmente sahip olan kıl köklerinize odaklanarak, bu köklerin bulunduğu folikülden ayrılmasını ve 10-14 gün içerisinde kıl kökünüzün düşmesini sağlar. Kalıcı bir çözüm elde etmek için birden fazla uygulamanın gerekliliği de bununla yakından ilgilidir. Çünkü tüyler, belirli aşamalardan geçerek farklı uzunlukta ve yoğunlukta uzayabilirler. Böylece bir seans sırasında henüz tam olarak gelişimini tamamlamamış bir tüy, ilerleyen zamanda ortaya çıkacaktır. Bunu yok etmek içinde ayrı bir seans gerekecektir.

OLUMLU YÖNLERİ

1. Sandığınızdan çok daha fazla etkilidir;
Belki bir kaç uygulamayla sonsuza kadar tüysüz ve pürüzsüz bir cilt elde etmeyeceksiniz ancak, uygulama yapılan bölgelerde ki tüyleriniz de %80' e varan azalmalar göreceksiniz. Böylece ağda ve benzeri yöntemlerle harcadığınız zaman ve maliyeti azaltmış olacaksınız.

2. Çok az veya hiç tüy çıkmaması mümkün;
Uygulanan lazerin tipine ve cilt tipinize bağlı olarak, uygulanan bölgede yeniden tüylenme olmaması ihtimali de oldukça yüksektir.

3. Düşündüğünüz kadar zamanınızı almaz;
Tabii ki uygulanan bölgenin genişliğine göre bu süre değişecektir ancak o bile düşünüldüğü gibi uzun seanslardan oluşmayacaktır. Örneğin sırt bölgesinde uygulanan bir lazer epilasyon seansı yaklaşık 1 saat sürer.

OLUMSUZ YÖNLERİ

1. Çizikler, morarmalar veya yanıklar oluşabilir;
Her ne kadar bu yan etkiler çok sık görülmese de, uzman olmayan kişiler tarafından uygulandığında karşılaşılması mümkün olabilir.

2. Ucuz bir uygulama değil;
Yine de size maliyeti, yıl içerisinde ağda ve tüy alma işlemleriniz için harcadığınız giderlerinizin altında kalabilir.

3. Herkes için uygun değil;
Bunun tek nedeni lazer ışığının koyu cilt tenine sahip ve koyu renkli kıl köklerine sahip olan kişiler için etki edebiliyor olmasıdır. Ancak yakın zamanda açık tenli ve açık renkli kök hücrelerine sahip kişiler de bundan faydalanabilecek teknolojilere kavuşacaktır.

ACI SEVİYESİ

Uygulama sırasında lazer ışığının vereceği rahatsızlık tabii ki kişiye göre değişmektedir. Özellikle koyu renk kıl köklerine sahip olan kişiler, bu köklerin daha fazla ışığı kendilerine çekmeleri yüzünden biraz daha fazla acı hissedebilirler ancak genel olarak ilk seanstan sonra bu acılar alışılmayacak gibi değildir.

Genel itibariyle açıklamaya çalışılan lazer epilasyon yöntemi ile ilgili sizlerin de merak ettiği konular için Ankara ' da bulunan size en yakın lazer epilasyon ve güzellik merkezine de ulaşabilirsiniz.

Sıla Güzellik Salonu

Elvankent

SILA GÜZELLİK SALONU VE SAÇ TASARIM MERKEZİ OLARAK EVİNİZİN RAHATLIĞINDA AİLE SICAKLIĞINDA SİZLERE EN ÖZEL HİZMETİ VERİYORUZ.

EĞİTİMLİ KADROMUZ İLE CİLT BAKIMI, CİLT TEDAVİSİ,HYDRAFACİAL,DERMAPEN, DERMAROLLER, İĞNESİZ MEZOTERAPİ, KALICI MAKYAJ, KAŞ KONTOR VE PUDRALAMA, KALICI EYELİNER, BB GLOW, BUZ LAZER, İĞNELİ EPİLASYON, MANİKÜR VE PEDİKÜR, AĞDA VE HER TÜRLÜ SAÇ HİZMETİ SUNUYORUZ.

ÖNCELİĞİMİZ SİZİN NELERE İHTİYACINIZ OLDUĞU KENDİNİZ…
devamını oku...
Adres: Atakent Mah. Şehit Murat İçöz Cad. No: 4/3 Elvankent - Ankara

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu

Tunalı

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Buğday Sokak No:6/25 Kat:1 Kozlar İşhanı Tunalı Hilmi-Ankara

Flora Güzellik Salonu

Tunalı

İşletmemizin ilk hedefi müşterilerimizin mutlu olarak ayrılmasıdır. Kendinizi güvende ve huzurlu hissetmenizdir. Erkek estetisyenimiz ile ,erkek müşterilerimizin'de ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik işlemleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız; işlerinde uzman estetisyenlerimizle hem bay hemde bayan müşterilerimizi rahat bir ortamda işleme girmesi ve sonuç odaklı bir memnuniyetle ayrılmasıdır. Siz özelsiniz ve özel hissetmenizi sağlamak için biz her zaman buradayız...devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Bestekar Cad. 74 / 9 Tunalı - Ankara

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-AnkaraAnkara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon