Ankara Burun Estetiği-Rinoplasti

Ankara Güzellik Salonları Burun Estetiği-Rinoplasti

BURUN ESTETİĞİ - RİNOPLASTİ

Burun estetiği, yüzünüzün uyumunu ve burnunuzun oranlarını geliştiren bir uygulamadır. Aynı zamanda nefes alıp vermekte zorlanan kişilerin fiziksel engellerini de ortadan kaldırabilmektedir.

Burun estetiği operasyonlarında, burun yüzünüze daha uygun oranlara getirilebilir, burnun genişliği, köprüsü veya boyutları ile burun deliklerinin pozisyonu değiştirilebilir. Profil açıdan bakıldığında meydana gelen çıkıntı veya göçükler yeniden şekillendirilebilmektedir. Bunun yanı sıra nef...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Burun Estetiği-Rinoplasti

BURUN ESTETİĞİ - RİNOPLASTİ

Burun estetiği, yüzünüzün uyumunu ve burnunuzun oranlarını geliştiren bir uygulamadır. Aynı zamanda nefes alıp vermekte zorlanan kişilerin fiziksel engellerini de ortadan kaldırabilmektedir.

Burun estetiği operasyonlarında, burun yüzünüze daha uygun oranlara getirilebilir, burnun genişliği, köprüsü veya boyutları ile burun deliklerinin pozisyonu değiştirilebilir. Profil açıdan bakıldığında meydana gelen çıkıntı veya göçükler yeniden şekillendirilebilmektedir. Bunun yanı sıra nefes alıp vermeyi kolaylaştıracak şekilde burun delikleri de genişletilebilmektedir. Bazı durumlar da ise olması gerektiğinden daha açık görünen burun delikleri kapatılabilmektedir. Aynı zamanda yine burnun yüze olan oranını koruyabilmek için asimetrik bir görüntü de var ise çeşitli burun estetiği operasyonları ile düzeltilebilmektedir.

Elbette burun estetiği ile ilgili alınacak kararlarda, doktorunuzla birlikte ele alınacak en önemli konulardan birisi, operasyondan sonra ki burun simetrisidir. Bunun bu kadar önemli olmasında ki sebep ise aslında insan yüzünde belirli bir ölçüde asimetri bulunuyor olmasından kaynaklanır. Dolayısı ile yüz üzerinde ki mevcut oranlar çok iyi analiz edilerek, bu oranlara en uygun şekilde gerçekleştirilecek bir burun estetiğine ihtiyaç duyulur. Aksi takdirde, kişinin kendi içinde çok simetrik ve geometrik açıdan düzgün bir buruna sahip olması, yüz hatlarında ki genel asimetriye uymaması durumunda önceki halinden daha farklı bir görüntüye de neden olabilir.

Bu sebeple burun estetiği işlemleri bu konuda yeterli tecrübeye ve bilgiye sahip kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde en iyi sonuçları verecektir.

BURUN ESTETİĞİ

Her ne kadar burun yüzün tam ortasında yer alıyor olsa da, çekici bir burun asla dikkati kendi üzerine toplamamalıdır. Bir başka değişle, burun görünmez olmalıdır. İnsanların bakışları gözlere veya yüzün başka bölgelerine odaklanmalıdır. Fakat ne yazık ki, çekici olmayan bir burun tüm dikkati de üzerinde toplayacaktır. Çünkü insanoğlunun estetik kaygıları içerisinde de daha düşük profilli bir burun çok daha fazla çekici gelmektedir.

Elbette farklı kişilerin yüz oranlarına bağlı olarak farklı burun profilleri de göze hoş gelebilmektedir. Bu da tamamen burunun yüzün genel hatları ile oranına bağlıdır. Örneğin çok simetrik bir burun bazen gözü rahatsız edebilse de, belli bir ölçüde asimetriye sahip olan bir burun kişiye oldukça estetik gelebilir.

Burun aynı zamanda kendi anatomisi içerisinde de oldukça benzersiz bir güzelliği barındırmaktadır. Her ne kadar genellikle insanların gözlerine, bakışlarına, dudaklarına ve yüz hatlarına iltifat edilse de aslında bir kişiye güzel bir burnu olduğu çok az dile getirilir. Bunun nedeni de güzel bir burnun aslında göze çarpamamasından kaynaklanır. Gerçekten de aslında bir burun sadece yüzün simetrisine veya oranına uymadığında dikkati çeker.

Günümüze bakıldığında ise belki eski yıllarda tercih edilen simetrik ölçülere sahip burunlar yerine artık daha doğal görünümlü bir burnun beğeni topladığını söylemek mümkün olmaktadır. Çünkü artık sadece önemli olan burnun tek başına yarattığı etki değil, kişinin yüzünün ortaya çıkardığı izlenimdir.