Ankara Koçluk-Spor Koçluğu

Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Spor Koçluğu

KOÇLUK-SPOR KOÇLUĞU

Koçluk-spor koçluğu terapisi takımı oluşturan her sporcuyu veya takımı bütün olarak ele alarak başarılarını artırmak için çeşitli alanlarda sağlanan profesyonel destektir. Koçluk-spor koçluğu terapisi sporcunun ihtiyaç duyduğu zihinsel ve fiziksel yardımı sağlar. Sporcunun çeşitli egzersizleri yaparken ya da spor müsabakalarında yaralanmalar yaşar. Bu durum da sporcunun başarısına olumsuz yansır. Dolayısı ile Ko...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Spor Koçluğu

KOÇLUK-SPOR KOÇLUĞU

Koçluk-spor koçluğu terapisi takımı oluşturan her sporcuyu veya takımı bütün olarak ele alarak başarılarını artırmak için çeşitli alanlarda sağlanan profesyonel destektir. Koçluk-spor koçluğu terapisi sporcunun ihtiyaç duyduğu zihinsel ve fiziksel yardımı sağlar. Sporcunun çeşitli egzersizleri yaparken ya da spor müsabakalarında yaralanmalar yaşar. Bu durum da sporcunun başarısına olumsuz yansır. Dolayısı ile Koçluk-spor koçluğu terapisi ile sporcunun yaralanma riskleri de en aza indirilir. Çünkü sporcunun kendine nasıl adapte olacağı da öğretilir. Gerginlik, stres ya da başaramama korkusu ile mücadele etmeyi, takım çalışmasını öğrenir. Bunun için her sporcu için ayrı öğrenme programı uygulanmaktadır. Koçluk-spor koçluğu terapisi sayesinde ulaşılmak istenen hedef için ruhsal yıpranmalar minimize edilmektedir.

Koçluk-spor koçluğu terapisi kapsamında şu konular da destek sağlanmaktadır: doğru ve yeterli beslenme programı, takım ruhunun benimsenmesi, bağlı olunan kulüp ve takım üyeleri ile ayrı ayrı iletişim kurulmaktadır.

Hangi durumlarda Koçluk-spor koçluğu terapisine ihtiyaç duyulur?

Sporcunun sahip olduğu potansiyel nedir?

Sporcunun sahada, ring de kısacası oyun alanı içerisindeki konumu ne olmalıdır?

Sporcunun takım arkadaşları ile iletişimi nasıl? Bu durumu oyuna yansıtıyor mu?

Sporcu karşılaştığı problemle ile nasıl mücadele ediyor?

Sporcu oyun esnasında dezavantajları avantaja ya da fırsata çevirebiliyor mu?

Sporcu oyun esnasında amacı nedir? Sadece oyun alanındaki görevini mi yerine getiriyor? Kazanmaya mı odaklanmış durumda? Gibi sorulara cevap arayan her sporcu Koçluk-spor koçluğu terapisine başvurmalıdır.

Koçluk-spor koçluğu terapisinin faydaları şunlardır:

Zayıf yanlar ile güçlü yetenekler belirlenir. Sporcu zayıf yanlarını da kullanarak oyun esnasında nasıl fırsata çevireceğini öğrenir.

Hedefe ulaşmak için program yapmayı öğrenir.

Stres, gerginlik, öfke, sinir gibi duyguları kontrol etmeyi öğrenir.

İçinde bulunduğu durumda sporcunun ihtiyacı nedir? Beklentileri nelerdir? Tespit edilir.

Diğer takım oyuncular ile ideal iletişim kurma yöntemlerini öğrenir.

Sporcunun başarısını iyileştirme ve artırma

Korkular ile yüzleşmeyi öğrenmek

Sporcunun hayallerini gerçeğe dönüştürmesinde rehberlik etmek

Zaman denilen kavramı en verimli şekilde kullanmak gibi pek çok kazanımlardan söz edilebilir.

Aynı zamanda Koçluk-spor koçluğu terapisi ile sporcu olmayı düşünen bir kişiye spora başlama, spor faaliyetini devam ettirmesi ve spor kariyerini sonlandırdığında kariyer düşüncesi ne olmalı? Gibi konularda da destek sağlamaktadır.

Spor Koçluğu Sertifikası

Spor Koçluğu Sertifikasını almaya hak kazanmak için belirli bir eğitim sürecinden geçmek gerekir. kişi bu mesleği yapabilmesi için kendini ve yeteneklerini geliştirmesi gerekir. teorik alanda yeterli bilgiye sahip olmanın yanı sıra uygulamalar ile bilgisini eyleme de dönüştürebilmelidir. Ancak bu şekilde danışan kişinin sorunlarına çözüm üretebilir ve yarar sağlayabilir. Spor Koçluğu Sertifikası için fakülteler ya da kurslar düzenlenmektedir. İlgilenen kişiler kayıt dönemlerinde belirli ücret ödeyerek kayıtlarını yaptırabilir. Spor Koçluğu Sertifikası ülkemizin dört bir tarafında düzenlene eğitim programları sonrasında verilmektedir.

Fitness Koçluk

Fitness Koçluk sayesinde fitness sporu özelleştirilmektedir. Yani kişi belirlediği hedefe ulaşmak için yapacağı fitness egzersizlerinden hangilerini ne kadar yapacağı, nasıl çalışma programı oluşturulması gerektiği, tüm çalışmalar boyunca açığa çıkan enerji ihtiyacı nasıl karşılanır? Gibi soruları danışan kişiye profesyonel destek verir. Ayrıca: kalori durumunu takip eder ve günde ne kadar sıvı tüketmen gerektiğini belirler. Günlük egzersizleri ya da hareket sayısını izler. Hedefine ulaşman konusunda motive eder. Hedefinin dışına çıkmaman konusunda uyarılarda bulunur.

Koçluk-spor koçluğu terapisinde danışman ve danışan birbirini destekler aslında. Yani sporcu kendini tanıması, iletişimini güçlendirmesi kısacası başarını artırması sporcunun mutlu olması ya da motive olması demektir. Bunu gören danışman da başarılı sporcuyu görünce mutlu olur.