KIŞA UYGUN SAÇ MODELLERİ

blog yazısı ekle !

KIŞA UYGUN SAÇ MODELLERİ

Yaz bitti, artık kış kendini göstermeye başladı. Yazın savura savura uçurulan saçlar yerini daha toplu ve düzenli saçlara bırakacak. Ama bazı günlerde de atkı olmadığı sıralarda saçların açık bırakılması kişiye artı sağlayabilir. Değişik ve güzel duran saç modelleri Ankara, İstanbul gibi yerlerde sıklıkla kullanılmakta. Ayrıca Ankara Güzellik Uzmanı da örgü şeklindeki saç önerileri de göz alıcı durumda. Ankara Güzellik Salonu da bu saç modellerini uygulamaya hazır.

Ankara'daki tüm Saç Bakımı yapılan Kuaförler için tıklayınız
Ankara Saç Bakımı


Su dalgası saç modeli tam da kış için uygun bir model. Öncelikle saçlara su dalgası yapılır. Bunu yapmak için saç maşası kullanılabilir, saçlar geceden örülebilir ya da saç maşası kullanarak tutamları döndürerek maşa yapılabilir. Sonrasında ise sağ ve sol kenardan birer tutam saç alınır ve normal örgü örülür. Lastik toka ile bant şeklinde bağlanılır. İsteyenler sprey ya da jöle kullanabilirler.

Alın örgülü saç modeli yapmak için saçları yandan ve yukarından ayrılması gereklidir. Sonrasında bir tutam saç alınır ve gevşek olarak örülür. Düz örgü ile devam edilerek ucuna lastik toka bağlanır. Oval bir şekilde örgü ayarlanır ve kulak arkasından tutturulur. Romantik saç modeli için ilk olarak saç taranır ve kulak arkasından bit tutam saç alınır. Yukarıya doğru tutularak örülür. Aynı şekilde diğer taraftan da saç örülür ve lastik toka ile bağlanır. Örgüler çapraz şekle getirilip tutturulur.

Çiçek saç modeli için ilk olarak bir tutam saç alınıp tersten başlanarak örülür. Uç tarafı bir miktar örülmeden lastik toka ile tutturulur. İlk örgüden başlanarak yavaş bir şekilde örgü yanlara doğru çekilir. Gevşetme işi bitince dikkatlice çevrilip dolanır ve sabitlenir. Yandan örgü saç modeli, saç ayrılıp bir tutam saç alınarak başlanır. Üçe ayrılır ve bir kez düz örgü örülür. Her seferinde azar azar saç eklenerek devam edilir. Sonrasında ise bir lastik toka ile tutturulur.

Saç örgüsü ile taç şekli için ise saçlar taranır. Örgü yapılacak yer penslenir. Bir tutam saç üçe ayrılarak normal üçlü örgü ile örülür. Sonrasında saç lastik toka ile tutturulur. İsteyenler saç sabitleyici ile sabitlenir. Görüldüğü gibi kolayca yapılacak olan birçok saç modeli bulunmaktadır.