PRATİK PEELİNG TARİFLERİ

blog yazısı ekle !

PRATİK PEELİNG TARİFLERİ

Tüm cilt düzenli aralıklarla kendini yenilemektedir. Bu yenilenme gençliğin de kaynağını oluşturur. Yıkanma, buhar banyosu, maskeler ve peeling işlemleri ölü derinin atılıp altta oluşan yeni katmanın ortaya çıkmasına yardımcı olur. Peeling evde veya güzellik merkezlerinde yaptırılabilir. Piyasada hazır peelingler satılmakla birlikte içlerine karıştırılan kimyasallardan ötürü bunları kullanmanızı Ankara güzellik salonu olarak çok da önermiyoruz. Evde pratik tariflerle birçok doğal peeling hazırlayabilirsiniz. Böylece ucuz, doğal ve taze bir malzeme kullanmış olursunuz. Ankara güzellik uzmanı şu tarifleri denemenizi tavsiye eder:

Ankara'da Peeling için nerelere gidebilir?
Ankara Peeling


Mısır unlu peeling

3 yemek kaşığı ince mısır unu

Aldığı kadar yoğurt (süt veya kaymak da kullanılabilir)

Malzemeleri bir kaşık yardımıyla akmayacak kıvamda bir macun elde edene kadar karıştırın. Yüze yedirerek uygulayın (göz çevresi hariç bu kural tüm tarifler için de geçerlidir), kurumasını bekleyin ve ılık su ile temizleyin.

Meyveli peelingler

250 gr. çilek (muz, domates, portakal, kivi gibi meyvelerden de olur)

2 yemek kaşığı yoğurt

Meyveleri iyice ezin, yoğurtla karıştırın, yüze bir eldiven yardımı ile uygulayın, kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın.

Yumurtalı peeling

1 yumurtanın akı

2 adet taze salatalık

Salatalıkları soyun ve rendeleyin, yumurta akıyla iyice karıştırın. Kuruduktan sonra duş almanız gerekebilir. Bu etkili ve zor çıkan bir peeling tarifidir.

İrmikli peeling

3 çorba kaşığı irmik

Aldığı kadar süt

Malzemeleri macun kıvamına gelinceye kadar süt ilave ederek karıştırın. Kuruduktan sonra ılık su ile temizleyin

Karbonatlı peeling

Ilık su ile ıslattığınız yüzünüze bir kaba döktüğünüz karbonattan alıp yedirerek ve masaj yaparak sürün. İşlemi en az üç dakika boyunca uygulayın. Yüzü durulayıp kurutun. Peeling her ne kadar yararlı bir işlem olsa da sivilcelerin, yaraların ve yüz apselerinin üzerine uygulanmaz. Yaraların daha kötü olmasına yol açabilir. Bazı peelingler aşındırıcı olduğundan sürüş esnasında yumuşak hareketler yapmak gerekir.

Alerjiniz varsa normalde yiyemediğiniz bir besin maddesini kullanarak peeling yapamazsınız. Madde cilt tarafından emildiğinden aynı alerjik reaksiyonu gösterebilir. Peeling temiz bir cilde uygulanmalıdır. Makyajlı ve kirli ciltte kullanılması doğru olmadığından işlem öncesi yüzünüzü ılık sabunlu su ile yıkayıp durulamanızı Ankara güzellik salonu önemle hatırlatır.

Diğer bir önemli noktada uygulama sayısıdır. Sayı cilde bakılarak belirlenir. Hassas ve kuru ciltlere haftada bir yeterken yağlı ciltlere üç uygulama gerekebilir. Yine kuru cilt sahipleri peeling malzemelerinin içine biraz zeytinyağı karıştırırlarsa daha iyi sonuç elde ederler.