SİYAH GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

blog yazısı ekle !

SİYAH GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Göz makyajı uygulamadan önce, göz renginize ve kullanacağınız zamana uygun bir makyaj modeli seçmeniz gereklidir. Makyaj modelleri içerisinde özellikle gece için en çok tercih edileni, siyah göz makyajıdır.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları
Siyah göz makyajında siyahın büyüleyici görüntüsüyle gözlere ince bir derinlik katılmaktadır. Ankara Güzellik Salonu gibi yerlerde profesyonel kişiler tarafından uygulanabilmektedir ancak; nasıl yapacağınızı bildiğiniz takdirde evde kendiniz de uygulayabilirsiniz. Bunun için püf noktalarını bilmeniz yeterlidir. Eğer makyaj tekniklerini doğru bir şekilde uygularsanız, gözlerinize etkileyici bir ifade verip, makyajınızla fark yaratabilirsiniz.

Gece makyajı için en çok tercih edilen ve gözlere asil bir güzellik katan siyah göz makyajı, gözlerde puslu ve derin bir bakış yaratmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde yer alan güzellik salonlarında profesyonel makyaj uzmanları tarafından kısa sürede uygulanabilmektedir. Eğer kendi makyajınızı kendiniz yapmayı tercih ediyorsanız, sizler de doğru malzemeleri ve teknikleri kullanarak, siyah göz makyajını rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; siyah renkli bir göz kalemi, siyah eyeliner, siyah ya da koyu gri tonlarda göz farı ve siyah bir maskaradır. Arzu ederseniz, takma kirpikler de kullanabilirsiniz.

İsminden de anlaşılabileceği gibi siyah göz makyajında siyah tonlar kullanılarak, gözler ön plana çıkarılmakta ve bakışlara derinlik katılmaktadır. Siyah göz makyajı, Ankara Güzellik Uzmanı gibi alanında uzman kişiler tarafından uygulanabildiği gibi, evde tek başınıza da uygulayabileceğiniz bir makyaj çeşididir. Bu makyajı uygularken, öncelikle siyah renkli göz kaleminizle alt kirpik diplerinize doğru ince bir hat çekmeniz gereklidir. Daha sonra üst kirpik diplerinize aynı işlemi uygulamalı ve koyu tonlardaki göz farınızı göz kapağınızın üzerine nazik bir şekilde sürmelisiniz.

Son olarak üst kirpik diplerinize doğru eyeliner çekerek ve kirpiklerinize siyah renkli maskara uygulayarak, göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Hem gündüz hem de gece kullanmaya müsait olan siyah göz makyajı, rahat bir şekilde kullanabileceğiniz en etkileyici makyaj çeşididir. Dilerseniz dumanlı siyah göz makyajı sayesinde de, bakışlarınıza kararlı bir anlam da katabilirsiniz. Dumanlı tarzda siyah göz makyajı yapabilmek için bilmeniz gereken tek püf noktası, alt ve üst kirpiklerin siyah renkli bir kalemle belirginleştirilmesi ve siyah göz kaleminin göz içerisine de uygulanmasıdır.

Takma kirpikler, siyah dumanlı göz makyajının en büyük yardımcılarıdır. Dilerseniz takma kirpiklerle gözlerinize dramatik bir hava da katabilirsiniz. Göz makyajında esas önemli olan gözler olduğu için, diğer kısımlar biraz daha geri planda kalacak şekilde makyaj uygulanması gerekmektedir. Bu nedenle makyajınızda kullanacağınız allığın ve dudaklarınıza süreceğiniz rujun mat ve açık tonlarda olmasına dikkat etmeniz önemli olacaktır. Doğal ve açık tonlarda bir allık ve de açık renkli ya da renksiz ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Zamanla deneme-yanılma yöntemleriyle, el becerinizin de artmasıyla birlikte siyah göz makyajı gibi her türlü makyaj türünü rahatça uygulayabilirsiniz.