SOKAK MODASI

blog yazısı ekle !

SOKAK MODASI

Moda herkesin kendine yakıştırdığı olarak görünmesi itibari ile sokak modası da oldukça büyük önem arz ediyor. Sokağa çıkıldığında ayrı magazin programlarında ayrı moda olmakla birlikte benzer özellikler içerse de sokak 2015 yılı içerisinde magazin programlarındaki modadan daha renkli olduğunu göstermiştir. Birbirinde gösterişli ve şık modellere rastlanabileceği sokaklarda renkli tekstil ürünlerinin yanında şık kıyafetler ile güzel kombinler oluşuyor.

Ankara'daki tüm Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Güzellik Salonları


Sokak modasının değişmeyen renklerinden biri olarak görülen ve son birkaç yıldır moda trend renkleri arasına giren kobalt mavi yine tüm ihtişamı ile sokak modası içerisinde yerini almışa benziyor. Dünyanın önemli sokaklarına girildiğinde kobalt maviye rastlamak artık olağan bir hal almıştır. Ülkemizde ise Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerin önemli sokaklarında bu renklerin sayısı oldukça fazla olduğu görülebilir. Ceketler üzerinde kullanılan kobalt maviye ek deri detaylı olmaları ile ülkemiz ve dünyaca oldukça hızlı benimsenip kabul edilmiş görünüyor.

Ayrıca bluz, tulum ve elbiselerde bu güzel ve hoş rengi bulmakta oldukça mümkün hale geliyor. Deri detay demişken deri detayların bir bütün haline geldiği ceketler, taytlar ve pantolonlar da oldukça ilgi çektiği görülüyor. 2015 yılı içerisinde her hangi bir şehri ile bütünleşmiş bir sokağa girildiğinde kobalt mavi rengini görmenin yanında görülmesi oldukça mümkün bir aksesuarda dikkat çekiyor. Kıyafetlerin önemli bir detayı olarak dikkat çeken deri eldivenler ise önceki seneye oranla satışlarını oldukça fazlaya katlamış durumdadır.

Deri eldivenlerin yanında daha sadelikten yana olanların tercihleri arasında kesik eldivenlerinde olduğu görülebiliyor. Ayrıca aksesuarlara ek kukuletalı şapkalarda oldukça gözde olduklarını sokak içerisinde gösteriyor. Ponponlu şapkalar yine en çok tercih edilen aksesuarlar arasındadır. Ayrıca yaz kış demeden bayanların vazgeçilmezi haline gelen taytlar 2015 modasında üstünlüğünü sürdürmekle birlikte rengârenk halleri ile içleri açıyor.

Yine rengârenk olma özelliği gösteren streç pantolonlar ve bayanların olmazsa olmazları arasında yer alan tuniklerde bu senenin sokak modası içerisinde bir parça olma özelliği gösteriyor. Streç pantolonlardan sonra en çok rağbet gören pantolonlarda desenli oldukları görülmektedir.

Yağmur çizmesi ve dirsek çizmesi de genellikle bu kış boyunca sokaklarda görülebilecek alternatif aksesuarlardan biri olarak görülüyor. İlgi çeken bir model neon ayakkabılar olmakla birlikte göze hoş gelen renkler kullanmak ve seçmekte mümkün hale geliyor. Eskiler moda olmaya devam edilmesi ile birlikte ceket ve etekler birlikte bir takım olma özelliği göstermeye başlıyor. Dirsekte biten kabanlar, mini etekler, el çantaları, kamuflaj desenli tekstil ürünleri, kürklü ceketler ve etik desenli hırkalar da bu listenin başında bulunan ve 2015 yılının sokak modasını yansıtan ürünler olarak dikkat çekiyor.

Tabi bu moda ürünlerine ilave Ankara güzellik salonu gibi salonlarda sunulacak hizmetler ile daha çok ilgi görmekte mümkün görünüyor. Ankara güzellik uzmanı arkadaşların önerilerini ve yazılanları dikkate alarak sizde sokak modasına damganızı vurabilirsiniz.