Ankara Diyetisyen

Diyetisyen Ankara Güzellik Merkezleri

DİYETİSYEN

Diyetisyen, besin değerleri hakkında bilgi ve uzmanlığının yanı sıra kişilerin ne kadar besin tüketmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olan kişilerdir. Diyetisyenler, formda kalmak isteyen kişilere, aşırı kilolu ya da aşırı zayıf kişilerin ideal kilolara ulaşması için beslenme programı hazırlar. Diyetisyenler, beslenme programı hazırlarken kişilerin günlük aktivitelerini, beslenme alışkanlıklarını, kişinin yaş, cinsiyeti gibi konuları in...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Diyetisyen

VIP+ Diyetisyen

Ataform Diyet Eryaman
Vita Diyet Keçiören
Diyetisyen Büşra Yılmaz Pursaklar

VIP Diyetisyen

toplam 28 sonuç bulundu.
1 - 28 arası gösteriliyor.
Diyetisyen Ankara Güzellik Merkezleri

DİYETİSYEN

Diyetisyen, besin değerleri hakkında bilgi ve uzmanlığının yanı sıra kişilerin ne kadar besin tüketmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olan kişilerdir. Diyetisyenler, formda kalmak isteyen kişilere, aşırı kilolu ya da aşırı zayıf kişilerin ideal kilolara ulaşması için beslenme programı hazırlar. Diyetisyenler, beslenme programı hazırlarken kişilerin günlük aktivitelerini, beslenme alışkanlıklarını, kişinin yaş, cinsiyeti gibi konuları inceleme altına alır. Diyetisyenler, son beş yıl içerisinde oldukça yoğun mesai harcamaktadır. Çünkü hareketsiz yaşam tarzı ve sağlıksız besinlerin tüketimi insanlarda kontrolsüz bir şekilde kilo alma sorununu ortaya çıkarmıştır.

Gün içerisinde yoğun iş temposunda ya da okul hayatında gerekli olan enerjiyi karşılayabilecek gıdaların tüketimini sağlamakta, doğru ve uygun bir yemek programı hazırlamak ya da kişi de olası hastalık belirtilerini tespit etmek Diyetisyenlerin temel görevlerindendir. Randevu alarak Diyetisyen ile görüşmek mümkündür.

Kişi, şu belirtilerin bir ya da birkaçını yaşıyorsa acilen Diyetisyene başvurması gerekir:

Gün içerisinde yenilen gıdalardan bazıları vücuda yarar sağlamak yerine bağışıklık sisteminin tetiklenmesine neden olabilir. Bu durum alerji olarak adlandırılmaktadır. Ancak hangi gıdadan kaynaklandığını belirlemek için Diyetisyene gitmek faydalı olacaktır. Hangi gıdanın vücutta alerji yaptığını Diyetisyen belirler. Eğer ciddi hastalıklara neden olduğu belirlenirse hastaneye Diyetisyenler yönlendirir.

Sindirim sisteminin düzgün ve yeterli çalışmadığı durumlarda Diyetisyenlere başvurmak gerekir. Katı besinlerin tüketimi ve hareketsiz yaşam besinlerin sindirimini zorlaştırmaktadır. Gün içerisinde 2 kere tuvalete gitmek idealdir. Ancak 4 gün gibi uzun süre boyunca tuvalete gidilememesi durumunda sindirim sisteminde problem var demektir.

Bazı gıdaların protein, vitamin içeriğinden dolayı vücutta beklenmeyen durumların oluşmasına neden olmaktadır. Mesela ishal, gaz gibi sorunlar. Bu tür sorunlar genellikle süt içildikten sonra yaşanan belirtilerdir. Genellikle süt tüketiminin kesilmesi sorunu ortadan kaldırdığına inanılmaktadır. Ancak sütün besin değerlerine her zaman vücudun ihtiyacı vardır. Diyetisyen sayesinde sütün besin değerlerine eş değer besinleri neler olduğunu, neler tüketilmesi gerektiği hakkında bilgilendirilebilirsiniz.

Kilo vermek için kendi bildiği yöntemleri kullanmak halk arasında yapılan genel bir yanlıştır. Hem de kilo verip tekrar kiloyu fazlası ile almak daha tehlikeli bir durumdur. Diyetisyene başvurarak diyet programının başarı oranını artırmak mümkündür. Yemekleri kısıtlayarak aç kalmak yerine sağlık gıdalar ile doğru beslenme alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olacak kişi yine diyetisyendir.

Ciddi mide rahatsızlıkları yaşayan kişiler yediklerine içtiklerine dikkat etmesi gerekir. Çünkü her gıda mideye girdiğinde hastalıkların tekrarlanmasına neden olacaktır. Mesela Reflü. Sağlık sorunu olan kişiler Diyetisyenin hazırlayacağı uygun beslenme listesine göre hareket etmelidir.

Normal öğün ile doymayıp daha fazla yeme isteği ya da tam tersi durumlar da hastalık belirtileri olabilir. Diyetisyen ve doktor bu durumu araştırmak için çeşitli testler yapabilir. Sağlığınıza önem veriyorsanız bir Diyetisyen ile konuşmak gerekir.

Kalp ve damar hastalıkları olan kişiler beslenme tarzına daha çok dikkat etmesi gerekiyor. Bir de kolesterol sorunu varsa. İşte o zaman Diyetisyen desteğine ihtiyaç vardır. Kolesterolü dengelemek ve kalp rahatsızlıklarını minimize etmek için uygun beslenme programı Diyetisyen tarafından hazırlanmaktadır.

Diyetisyenler hazırlanan beslenme programının düzenli olarak yapılması gereken spor ile desteklenmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Böylece kilo verme ya da formu koruma başarısı artırılabilir.

Sadece hasta kişiler ya da hastalık belirtisi yaşayan kişiler Diyetisyene başvurabilir gibi kısıtlı bir düşünce yanlış olur. Uyku alışkanlıkları da beslenme tarzı üzerinde etkisi vardır. Dolayısı ile bu konuda yardım almak için Diyetisyenlere başvurmak gerekebilir.

Sürekli bir şeyler atıştırma isteği aç olduğunuzdan ziyade kontrolsüz yeme alışkanlığı anlamına gelir ve çözümü için Diyetisyene başvurmak gerekir.