LAZERLE DOĞUM ÇATLAKLARI SİLME

blog yazısı ekle !

LAZERLE DOĞUM ÇATLAKLARI SİLME

Vücudun değişik bölgelerinde kilo almakla, ergenlikle birlikte boy uzaması, eklemlerde ve beklenmedik bölgelerle vücudun çatlaklarla karşılaşması çok olasıdır. Cildinizde bulunan elastik liflerin gerilmesi ile liflerinizi zarar görebilir. Vücut çalışan kişilerin omuzlarında ergenliğe çağına geçiş yapan kişilerin vücutlarında görülmesi çok olası bir durumdur. Hamile kadınların karın bölgelerinde, kalçalarında eklem yerlerinde bacaklarında da görülebilir. Peki bunlardan nasıl kurtuluruz?

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara
Hamilelik sırasında ne kadar besleyici yağlar ve ya kremler de kullanılsa çatlakların oluşması kaçınılmaz bir durum gibi duruyor. Hamilelikte yaşadığınız değişimler yetmiyormuş gibi birde vücudunuzda doğum sonrası oluşacak hamilelik çatlaklarını gidermek yine size düşünüyor. Ama üzülmeyin, hamilelik sırasında çektiğiniz ağrılar ve acılar kadar kötü bir operasyon geçirmeyeceksiniz. Artık çatlaklarınızdan kurtulmak çok daha kolay ve konforlu olacaktır. Tekrar bıçak altına yatma ve yara izlerinin geçmesini bekleme gibi bir süreç geçirmeyeceksiniz. İnsan sağlı bizim için her zaman önemlidir. Çatlaklar genellikle kadınların büyük bir sorunu.

Hamilelik geçiren kadınların yaklaşık %92'sinde çatlaklar görülüyor. Ergenliğe giren genç kızlarında %45'inde çatlaklar görülmekte. Ciltte ki çatlaklar oluşurken kaşıntılar meydana gelir, kaşıntının ardından ciltte kızarıklık peşi sıra da kabarıklıklar oluşmaya başlar. Çizgi halinde oluşan çatlaklar zamanla cildin rengine dönerek çökmüş bir çizgi şeklinde son halini alır. Zamanla hafifleyip kaybolan çatlaklarla da karşılaşabilirsiniz.

Lazerle doğum çatlaklarını silerken lazer ışınları ile ışın verilir. Lazer tedavisinden önce cilde kremler sürmek faydalı olacaktır, yaklaşık üç ila altı ay cildinize doktorunuzun önerdiği A vitamini bulunan ve cildin kollajen yapısını arttıran kremler kullanmanız tavsiye edilir. Verilen ışınlar sonucu derinin altına geçen ısı, cildin elastik olmasını arttırır. Bu tedaviler 3-6 hafta ara ile en az 4-6 seans yapılmalıdır.

Alınan yanıta göre tedavi seansları artırılabilir. Cilt çatlağında lazer, ışık ve radyofrekans tedavileri oldukça etkilidir. Özellikle fraksiyonel lazer ve fraksiyonel radyofrekans en etkili tedavileri sağlar. Sadece bölge üzerinde deride kızarıklık ve kabarıklık olabilir. Daha sonrasında ise bölge de kabuklanma oluşur. On gün içerisinde kabuklar dökülür. Birkaç hafta sonra ise cildinizdeki değişimi gözle görülür bir biçimde fark edeceksiniz.