GERÇEKTEN GÜZEL HİSSETMEK İÇİN 36 YÖNTEM

blog yazısı ekle !

GERÇEKTEN GÜZEL HİSSETMEK İÇİN 36 YÖNTEM

"Kim ne derse desin sen güzelsin. Kelimeler senin moralini bozamaz. Kesinlikle bu mümkün değildir. Çünkü ne olursa olsun her halinle güzelsin. Evet kelimeler senin moralini bozmamalı." 'Christina Aguilera'

Güzel görünmek zordur ve hatta güzel hissetmek daha da zordur. Aynı zamanda medyada karşılaştığınız kadınların güzelliğine bakın. Hepsi inanılmaz derecede kusursuz bir güzelliğe sahiptir. Ama bu tamamen gerçek dışı bir durumdur.

Ankara'daki tüm Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Güzellik Salonları


Bu yüzden de kadınların ve belki de birçok genç kızın artık kendi görüntüsü hakkında sorunları vardır. Günümüz standartlarında kadınların güzellik algısı gitgide daha gerçek dışı olmaktadır. Bu noktada güzel olmak için kuaförlerde zaman geçirmek, güzellik ürünlerini kullanmak ve diyet yapmak kadınların yapması gereken sorumluluklar haline gelmiştir. Fakat şimdiki medyanın dayattığı güzellik standartlarla çoğumuz "güzel " olamamaktayız. Hatta modeller ve aktrisler bile çok daha az mükemmel görünüyorlar. Fakat rötuşlu fotoğrafları tamamen güzellik anıtı gibidir. Bu yüzden mükemmel olmayı elde etmek yorucu ve aynı zamanda da küçük düşürücüdür. Güzel olmak için çekilen onca çilenin gerçek dışı olduğunu bilsek de birçoğumuz güzel olmak adına zaman, duygusal enerji ve para harcamaya devam ederiz. Üstelik ne kadar genç olursanız olun ya da saçınızdaki beyazlar ortaya çıkmış olsun ve aynı zamanda da kırışıklıklarınız olsun, muhtemelen kusurlarınıza daha fazla odaklanacaksınız. Fiziksel çekicilik sizin hayatınızda her şeyi kolaylaştırsa da ilişki kurarken size tam anlamıyla yardımcı olmaz. Zaman içerisinde görünüşünden çok kişiliğine odaklandığımız birçok arkadaşımız olurken, görünüşünün tek başına önem taşımadığı birçok arkadaşımız da vardır.

Bu yüzden güzellik için harcadığımız çabalardan kurtulmak için sihirli bir değneğimizin olmasını istemez miydiniz? Güzellikle içli dışlı olmak yerine sadece mutlu olup kendimize güvenmeyi tercih etmek istemez miydiniz?

Zamanla bunu yapmanız mümkün! Hayatımızda yapacağımız birkaç değişiklikle birlikte kendimizi daha güzel hissetmemiz mümkün. Aşağıda tamamen güzel olmanız için gerekli 36 yöntem bulunmaktadır. Hepsini tek tek okuyup uyguladıktan sonra hayatınızda nelerin değiştiğini fark edin:

1.Gülümseyin. Gülümsemek yüzünüzün ışıldamasını sağlar ve aynı zamanda beyninizdeki mutluluğu tetikler. Bununla birlikte diğerlerini de mutlu hissettirir.

2.Duruşunuzu hatırlayın. Düz bir duruşa sahip olun. Başınızı dik tutun. Omuzlarınızı geride tutun. Bu şekilde de enerjik, kendine güvenen ve aynı zamanda inanılmaz görüneceksiniz!

3.En iyisine odaklanın en kötüsüne değil. Kırışıklıklarınıza ya da göz torbalarınıza odaklanmayın. Kendinizi ünlü yıldızlarla karşılaştırmaktan vaz geçin. En kötü özelliklerinizin hayatınızda önem taşımamasına çalışın ve sadece en iyi özelliklerinize odaklanın.

4.Kendi vücudunuz konusunda mutlu olun. Vücudunuz, vücut şekliniz ya da yaşınız ne olursa olsun vücudunuz mucizevi bir tapınaktır. Kendini güzel hissettikçe etrafındaki kişilerin tepkisini incele.

5.Hatalarına saygı göster. Sen de her insan kadar kusura sahipsin. Kusurlular kulübüne hoş geldin. Bu yüzden de kendi kusurlarınla barış ve onlarla yaşamayı kendine bir felsefe olarak benimse.

6.Etkileyici ol. Etkileyici ve bir ifadeye sahip olduğunda aynı zamanda kişiliğin de parlamaya başlar. Bundan daha güzel ne olabilir?

7.Heyecanlı ol. Hayat hakkında heyecanlı ve ilgili olmak için kendine izin ver. Yaşamı kucaklarken güzellik konusundaki takıntılarının seni engellemesine izin verme. Bu şekilde de hayata karşı duruşun net bir şekilde ortaya çıkar.

8.Terlemeye çalış. Egzersiz yapmak için kendine zaman ayır. Spor kıyafetlerini giyin ve bedeninle barışık yaşa. Böylece endorfin hormonunun artmasını sağlayacaksın ve bu seni mutlu edecek. Ve bırakın saçlarınız bile terden sırılsıklam olsun. Ter içinde bile bir yıldız gibi parlayacaksın.

9.Güzel hareketleri hayatına kat. Bale, tai chi, yoga ya da başka bir meditasyon dalını tercih et. Bu şekilde de vücudun rahatlayacaktır.

10.Kendi içsel güzelliğin konusunda bilgi edin. Bir kalem ve kağıt alın. Daha sonra da yaptığınız güzel eylemleri not edin. Siz tamamen güzellik kaynağısınız.

11.Kibarlık gösterin. Kibar insan aynı zamanda içindeki güzelliği yansıtan kişidir. Kibarlıkla birlikte umut ve huzur da meydana çıkmaktadır. Bu tür insanlarla hayat daha güzel olur.

12.Hiçbir şeyi fazla zorlamayın. Çok fazla makyaj yapmayın ya da kıyafetlere takılıp kalmayın. Aynı şekilde estetik yaptırmak için tonlarca para harcamayın. Umutsuz hissettiğinizde güzel hissetmek gerçekten zordur.

13.Kendi yaşınızdaki gibi davranmayın. Kendi yaşınız sizi ifade etmeyebilir ya da aynı zamanda da güzellik kapasitenizi de betimlemez. Aslında yaş sayesinde olgunlaşırsınız ve bu da sizin daha güzel olmanızı sağlar. Bu yüzden de hissettiğiniz yaşı yaşayın.

14.Bir şeyler yaratın. Yaratıcılık güzelliğin bir parçasıdır. Yaratıcılık güzelliği tek başına betimlemektedir. Resim çizin, yazı yazın, bahçe işleri ile uğraşın, dikiş yapın, dekorasyonla ilgilenin. Kısacası yaratıcı olun ve tüm gözeneklerinizden güzelliğin ortaya çıktığını kendiniz gark edin.

15.Başkalarına ilham kaynağı olun. Rumi'nin de dediği gibi "Sevdiğimiz güzelliğin yaptığımız şey olmasına izin verin". Güzel şeyler yapın. Güzellik yaşayın. Mutlu olun. Kendi güzelliğinizle başkalarına ilham kaynağı olabilirsiniz.

16.Düşüncelerinizi durdurun. Kendiniz hakkında negatif düşüncelere sahip olmak ya da kendi yaşınız hakkında komplekslere sahip olmanız kendinizi güzel hissetmenizi zorlaştırır. Kendi düşüncelerinizin içinde boğulursanız, yapmanız gereken kendinizi durdurmak ve düşüncelerinize yön vermek olacaktır. Bu şekilde kendinizi daha güzel hissedeceksiniz.

17.Kendinizi sevdiğiniz kişinin gözlerinden görün. Sizi seven kişilerin gördüğü gibi kendinizi görün. Size sundukları sevgiyi siz kendi kendinize sunun. Sizin etrafınızda hissettikleri güzelliği hissedin.

18.Doğanın güzelliği ile iletişime geçin. Siz de tıpkı sonsuz parlaklık ve mevsimsel değişimler gibi doğanın bir parçasısınız. Doğa hakkında bilgi sahibi oldukça etrafınızdaki güzelliğin de farkında olacaksınız.

19.Güzel şarkıları dinleyin. Belirli şarkılar ya da müzik türleri ruhunuzu besler. Bu şarkılar ruhunuza dokunur ve güzel yönlerinizi yaşatır. Bu yüzden de sizi canlandıracak ve güzel hissettirecek şarkılar dinleyin.

20. Sevin. Bunun için de açıklama aramayın.

21. Güzel kıyafetler giyinin. Eğer kendi vücut tipinize, yaşınıza ve renginize uygun kıyafetler konusunda doğal değilseniz, o halde sizin içinizdeki güzelliği yansıtacak kıyafetleri seçmenizde yardımcı olacak birinden yardım isteyin.

22. Sık sık sarılın. Arkadaşlarınızla ve ailenizle sevginizi göstermek için sarılmaya çalışın. Bu hakikaten güzel bir durumdur.

23. Yeteri kadar uyuyun. Uykusuzluğun sizin üzerindeki etkilerini bilirsiniz. Bununla birlikte bunun sağlığa zararlarını söylemeye bile gerek yok. İyi bir uyku güzelliğinize güzellik katacaktır.

24. Dans edin. Yalnızken dans edin ya da partnerinizle dans edin. Bununla birlikte sizi hiç kimse izlemiyor gibi dans edin. Dans etmek sizi güzel bir çocuk ve aynı zamanda da mutlu hissettirir.

25. Makyajınızı güncelleyin. Makyajınızın modasının geçmiş, çok ağır ya da yanlış olup olmadığına emin olun. Bazen aynı makyaj stiline takılıp kalırız. Yeni bir görünüş sizin daha güzel görünmenize yardımcı olur.

26. Aklınızı toparlayın. Kötü düşüncelerle aklınızı meşgul etmeyin. Hoş olmayan şeylere takılıp kalmayın. Şiddet ya da negatif programları izlemeyin. Düşüncelerinizi sevimlilikle doldurun.

27. Sigara içmeyi bırakın. Sigara cildinizi yaşlandırır, berbat kokar, sizin için kötüdür ve aynı zamanda kendinize olan sevginizi ortaya çıkarmaz. Bu alışkanlıktan kurtulmak kendinizi daha güzel hissetmenizi sağlayacaktır.

28. Zor olsa da sosyal olun. Etrafınızdaki kişilerle konuşmaya çalışın. İnsanlara karşı ilgili olmaya çalışın. Başlangıçlar yapın. Gülümseyin. Yabancı biriyle konuşmak sizi daha güzel hissettirecektir.

29. Fiziksel işler yapınız. Eğer masa başı bir işiniz varsa bazen fiziksel aktivitelerin sizi nasıl hissettirdiğini unutursunuz. Arabanızı yıkamak gibi işler yapabilirsiniz. Bu sizi güzelleştirecektir.

30. Dişlerinize bakın. Şimdi sık sık gülümsemeye başladığınız için, dişlerinizin ince gibi görülmesi gerekli olacaktır. Beyaz ve temiz dişler sizin daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Buna ek olarak dişlerinizle ilgili sıkıntınız varsa gülmeniz de oldukça zordur.

31. Etrafınızda güzellik yaratın. Çevrenizin sizin içinizdeki güzelliği yansıtmanıza yardımcı olmasını sağlayın. Camları silin. Evinize çiçek alın. Evinizin güzellikle dolmasını sağlayın.

32. Güzel bir öğün yemek hazırlayın. Sağlıklı, iyi hazırlanmış ve lezzetli bir yemek bedeninizi beslediği kadar ruhunuzu da besler.

33. Stresi azaltın. Endişe, çatılmış kaşlar, gergin bakış, kasılmış omuzlar hep stresin göstergesidir. Stresin nedenlerini bulun ve bu stresten kurtulmanın yolunu araştırın. Duruma karşı kötü bir düşünceden uzaklaşın ve güzelliğinizi hayata da yansıtın.

34. Kendinize güvenizi dışarıya yansıtın. Dünyaya güzel olduğunuzu gösterin. Kendinize güveniniz kendinizi kabullenmenizle ortaya çıkacaktır. Eşsiz bir insan olduğunuzu unutmayın ve kendinizi sevin.

35. Elbise giyinin. Yaşam gitgide daha sıradan olmaya başlamaktadır. Bazı durumlarda elbise giyinin. Aslında odanda en iyi giyinen kişi ol. Kırmızı giyin! Ve insanların sana bakmasını sağla.

36. Minnettar olduğunu ifade et. İnsanlara teşekkür etmeyi öğren ve hayatından memnun olarak yaşa. Bu şekilde kendini daha güzel hissedeceksin.