Ankara Babylights

Ankara Güzellik Salonları Babylights

BABYLİGHTS

Babylights; saç stilinde yeni bir tarzdır. Babylights kelime anlamı olarak çocuk ışıkları gibi çevrilebilir. Yani Babylights saç boyasında çocuklardaki doğallığı, sadeliği yakalayabilmek için ince çizgiler ile saçlara yapılan farklı dokunuşlardır. Babylights işlemi kısa ya da uzun saçlarda kızıl, kahve tonları ya da sarı renk tonlarındaki saçlara uygulanabilir. Kısacası her saç rengine ve saç sti...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Babylights

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Babylights

BABYLİGHTS

Babylights; saç stilinde yeni bir tarzdır. Babylights kelime anlamı olarak çocuk ışıkları gibi çevrilebilir. Yani Babylights saç boyasında çocuklardaki doğallığı, sadeliği yakalayabilmek için ince çizgiler ile saçlara yapılan farklı dokunuşlardır. Babylights işlemi kısa ya da uzun saçlarda kızıl, kahve tonları ya da sarı renk tonlarındaki saçlara uygulanabilir. Kısacası her saç rengine ve saç stiline uyabilen bir aydınlatma işlemidir. Babylights işlemi yapılırken ince çizgiler halinde boyanır. Ülkemizde yeni yeni trend olmaya başlayan Babylights işlemi aslında ünlülerin, mankenlerin saçlarında görmeye alışkın olduğumuz bir saç stilidir.

Babylights işlemi için kullanılan renk tonu açık renkli ağartma ile yapılır. Ancak bu ağartma işlemi çocuklardaki gibi hafif ve doğallık korunarak yapılır. Saçın rengini açmak için birkaç ton açık boya kullanılır. Dolayısı ile işlem tamamlandıktan sonra kişinin kazandığı sarışın-beyaz aydınlatmadır. Çocukların saç renginden ilham alınıp yetişkinlerin yeni saç trendine uyarlanmıştır.

Bu yılın trendi saçlara yapılan dokunuşlarda doğallığı yaşatabilmektedir. İşte Babylights işlemi sayesinde güneşte açılan saç rengi havasını vermektedir.

Babylights işleminin trend olduğu bu günlerde çoğu kadının işini kolaylaştırdı. Çünkü saç boyama işlemi ciddi cesaret istediği gibi seçilen renkten memnun kalınmaması durumunda geri dönüş çok zaman alır. Hafif dokunuşlar ile saçlarda estetikliği yakalamak, yeni bir tarz oluşturmak için Babylights işlemi idealdir.

Babylights işleminin en önemli özellikleri arasında doğallığın yanı sıra saç tellerinin ipeksi bir görüntü kazanır. Saç stilistlerine göre Babylights işlemi saçların ipek gibi yumuşak ve hacim kazandırdığından diğer saç boyama işlemlerine göre daha başarılı ve estetik görüntüsü yüksektir.

Babylights işlemi diğer boyama işlemlerinden farkı; saçlara uygulanan yoğun boyama uygulamalarında sonrası saçlarda yanma, dökülme, tiftik gibi bir görüntü kalıyor. Yani saç yıpranıyor. Oysaki saçın rengini değiştirme uygulamasının göze daha güzel görünmesi gerekmez mi? İşte bütün bu saç sorunları Babylights işlemi ile çözülüyor. Saç boyası saç tutamının az alınıp bir ton açmak için saç boyası az kullanılır. Yani saçları yıpratacak kadar çok kimyasal madde kullanılmaz. Saçlar çok yıpranmadığından saçların renginden Babylights işlemine geçişler oldukça narindir.

Babylights dört farklı saç stilinde uygulanışı:

Uzun Bob kesim sarı saçlar: uzun saçlara bob kesim ile eni bir tarz kazandırılmaktadır. Rengine gelince sarı saçlarda rengi değiştirmek yerine hafif dokunuşlar yani Babylights işlemi uygulanır.

Kısa bob kesim dalgalı saçlar: bob kesimin olması gerektiği kısalıktadır saçlar. Ayrıca renklendirme koyudan açığa doğru yapılır. Kahverengi saçlara Babylights işlemi yapılarak aralarda sarı renkler görülmektedir. Bir de saçlara dalga verilerek hacim kazandırılır.

Perçem ya da kâkül: kâkül detayı herkese yakışmayan bir modeldir. Ancak Babylights işlemi ile her yüze gidecek bir saç modeli haline getirmektedir. Perçem sıkça kullanılır. Babylights işlemi sayesinde modası hiç geçmiyor.

Küt saçlar: saç telleri ince yapılı olan kadınların saç yapısına sahipse küt seçim yapılır. Ayrıca Babylights işlemi ile ışık oyunu saçlara hareketlilik kazandırılır.

Babylights işlemi Ankara güzellik merkezlerinde veya güzellik salonlarında beğendiğiniz bir çocuğun resmini göstererek saçlarınızın bu doğallıkta olmasını isteyebilirsiniz. İstediğiniz Babylights renk tonunu bu şekilde de elde edebilirsiniz. Ankara güzellik merkezlerinde Babylights işlemi saçın renk tonuna göre yapılmaktadır. Eğer kahverengi saç renginde bir kadınsa Babylights işlemi kahverenginin iki açık yapılmaktadır. Eğer kişi kızıl renkli saçlara sahipse Babylights işlemi bir ton açığı olan bakır ile yaptırır. Ankara güzellik merkezlerine gelerek bu yılın trendi olan Babylights işlemini istediğiniz tonlarda yaptırabilirsiniz.