GÖZALTI MORLUKLARINDAN KURTULMANIN PÜF NOKTALARI – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

GÖZALTI MORLUKLARINDAN KURTULMANIN PÜF NOKTALARI – CİLT BAKIMI

Gözaltı morluklarının pek çok sebebi olabilir. Uykusuzluk, aşırı sigara tüketimi en bilindik nedenleri arasında. Ancak bunun dışında karaciğer ile alakalı bir sağlık sorunun da habercisi olabilir bu morluklar. Konuyla alakalı şikayetleriniz fazlaysa Ankara'da bir uzmana görünmekte fayda var. Alerjik ve genetik nedenlere de bağlı bu sorun estetik açıdan kadınları mutsuz eden etmenlerden birsidir.

Ankara'daki tüm Göz Çevresi Morluğu Bakımı yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Göz Çevresi Morluğu Bakımı

Ancak bakım için birçok doğal yöntem bulunmakta bu sorun için. Evde kolaylıkla kendinizin hazırlayacağı pratik tarifler ile gözaltı morluklarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

1-Çay

2 adet poşet çayı demler gibi suda biraz bekletin. Dolapta soğuttuktan sonra bu poşet çayları gözlerinizin üstüne koyun ve biraz bekleyin. Her gün uygularsanız faydasını göreceksinizdir.

2-Salatalık

2 dilim salatalığı buzlukta bekletin ve iyice soğumasını sağlayın. Ardından bu iki dilimi gözleriniz üstünde bekletin. Salatalığın ferahlatıcı etkisi ile birlikte kısa sürede iyileşmeler göreceksiniz.

3-Patates

Bir patatesi ikiye bölün ve birbirlerine sürterek suyunun çıkmasını sağlayın. Makyaj pamuğunu bu suya batırın ve gözlerinizin üstünde bekletin. Haftada bir uygulayacağınız bu yöntem de morluklarda azalmalara neden olacaktır.

4-Gül suyu

Bir bardağa doldurduğunuz gül suyunun içine iki adet makyaj pamuğu atın. Biraz bekledikten sonra pamukları gözlerinizin üstüne koyun. Haftada bir iki kez uygulayabileceğiniz bu yöntem ile gül suyunun faydalarını görebilirsiniz.

5-Domates ve Limon

Bir çay kaşığı domates suyu ile yarın çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Ardından bu karışımı gözaltı kremi gibi gözlerinizin altına uygulayın. 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü iyice yıkayın.

Gözaltı morlukları ve şişkinlikleri en çok sabahları karşımıza çıkar. Yataktan kalktıktan sonra gözlerimizin hali kimi zaman içler acısı olabiliyor gerçekten. İşte bunu hızlıca gidermenizin de bir yolu bulunmakta. Sabahları birkaç tane buz kalıbını bir beze sardıktan sonra gözlerinize uygulayın. Kılcal damarların sıkışmasını sağlayarak kısa sürede bu şişkinliklerin ve morlukların geçmesini sağlayabilirsiniz.