LAZER UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

blog yazısı ekle !

LAZER UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

Lazer epilasyonu yaptırtmaya karar verdiğiniz zaman polikliniklere gittiğinizde acaba lazere epilasyon uygulama süresi ne kadardır diye merak etiğinizi düşünüp sizin için birkaç açıklama yapacak şekilde bir şeyler yazmaya karar verdik. Lazer uygulama süresi ne kadardır diye merak eden herkes için bu yazımızı oluşturduk.Lazer epilasyonu yaptırdığınız zaman polikliniklere gidip lazer epilasyonu yaptıracağınız bölgeyi alkol ve ya jel yardımı ile temizlenilmektedir. Onun ardından doktorunuz bir tane sizde bir tane lazer ışınlarından korunmak için gözlük takmanız gerekecektir. Sonrasında uzman doktorunuz tarafınızdan cildinizin hassaslığına ve cilt renginize göre en uygun lazer frekansınız seçilmektedir.

Tedaviniz başladığı zaman, doktorunuz lazer ışınlarını hangi bölgeye epilasyon yaptırıyorsanız o kısımlara göndermeye başlar. Lazer ışınları vücudunuzun tüy köklerinde bulunun pigmentler tarafından tüy köklerine çekilir. Tüy köklerinde bulunan pigmentler lazer enerjisini içine çeker fakat bu enerji vücudunuza yayılmadığını garanti ederek söyleyebilirim. Tüy kökleriniz lazer enerjisini absorbe ettiği için tüy kökleri zayıflar ve dökülür zaman bir daha çıkmamasını sağlar. Tabi ki bu tedavi süresi tek seanslık bir süre değildir. Çünkü tek seferde tüy köklerinizi lazer ışınları öldürememektedir. İlk seanslarda ser olan tüyleriniz yumuşamaktadır. Daha sonra tüy kökleriniz ölür ve bir daha çıkmazlar.

Lazer epilasyonu uygulama süresi sizin hangi bölgeyi yaptırmaya karar verdiğinize göre değişmektedir. Yüz, çene ve bıyık bölgeleriniz de ilk seansta ortalama 1-5 dakika da yapılırken, tüm bacak ve bikini bölgeniz yaklaşık 30-40 dakika sürebileceğini söyleyebilirim. Tabi tüy köklerinize göre bu dakikalar değişiklik göstere bilir. Peki seans aralarınız ne kadar süre aralıklarında olmalıdır. Bu aralıkta oldukça önemlidir. Çünkü lazer ışınları cildinizi doğal olarak hassaslaştırmaktadır yaklaşık 4 hafta ile 8 hafta aralıkların da olmalıdır. Tabi ki bu aralıklar çoğala da bilir. Buna doktorunuzun sizin cilt hassaslığınıza, ten renginizin hassaslık durumuna göre karar vermesi gerekmektedir. Peki kaç seans gereklidir tamamen tüylerinizden kurtulmanız için? Tabi ki de doktorunuz tüy köklerinizi ve cilt renginizi kontrol ettikten sonra belli olacaktır fakat yaklaşık olarak 7- 12 seans arasında değişmektedirler. Lazer epilasyonların da tüy köklerinizin farklı evrelerde olması da bir etkendir.

Ben yaklaşık bir buçuk yıldır lazer epilasyonu yaptırmaktayım. Artık son seanslarıma gidip gelmekteyim. En acısız lazer epilasyonu olduğunu düşünmekteyim. Umarım yazdıklarım biraz içinizi rahatlatmışımdır. Lazer epilasyondan memnun kalacağınızı garanti etmekteyim.