SAĞLIĞINIZ İÇİN ETKİLİ DETOX TARİFLERİ

blog yazısı ekle !

SAĞLIĞINIZ İÇİN ETKİLİ DETOX TARİFLERİ

Vücudun toksinlerden arınmasını sağlayan ve 1 ile 21 gün arasında uygulanan detox, aslında herkesin uygulaması gereken bir program. Şimdi sizler için bir araya getirdiğimiz detox tarifleri içerisinden kendinize en uygun olanı deneyebilirsiniz. İşte en etkili detox tarifleri:

Essi Güzellik

Çayyolu

Essi Güzellik - ÇAYYOLU GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3316. Sokak No:2-10/A Çayyolu-Ankara

Mona Güzellik Salonu

Mustafa Kemal Mahallesi

Mona Güzellik Salonu - MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ GÜZELLİK SALONU

Mona Güzellik Salonu uzun yıllardan beri süre gelen tecrübesi ve uzman kadrosu ile Ankara'nın en nezih semtlerinden biri olan Söğütözü ,Mustafa Kemal Mahalle'sinde Butik işletme olarak hizmet vermektedir.

Mona Güzellik Salonu olarak temel ilkemiz en kaliteli ürünler ile en iyi hizmeti harmanlayabilmiş, kalitesi ile anılan ve dünyaca ünlü firmaların ürünlerini kullanırken dünyada gelişen her türlü yeniliği takip edip müşterilerimizin beğenisine sunabilmektedir.

Mona Güzellik Salonu'nun kadrosunu Avrupa'da eğitimlerini tamamlamış ve yıllardır bu eğitimleri pratiğe dökerek bir tecrübe geliştirmiş kişilerden oluşmaktadır. Bu uzman ekibimizin de amacı size her daim verilebilecek en kaliteli hizmeti sunmaktır. Bu nedenden dolayı birebir hizmet anlayışı içerisinde sizlerle her daim birebir olarak ilgilenecek ve her daim bu yönde çözümler sunacaklardır.

Yaptığımız uygulamaları tamamen hijyenik bir şekilde gerçekleştirmekle birlikte salonumuz da tamamen steril bir ortamdan oluşmaktadır. Bu hijyen prensibi içerisinde çalışanlarımız tarafından da 10 yıldır herhangi bir sorun yaşamadık.

Salonumuz da tamamen sizin konforunuza ve keyfinize göre tasarlandı. Ankara Söğütözü Mustafa Kemal Mahallesi'nde görebileceğiniz en iyi konforun salonumuzda olduğunu iddia etmek yerinde bir tercih olurdu. Biz de öyle yapıyoruz ve size bu konfor ve hizmet anlayışı sayesinde günlük hayatın verdiği stres ve yorgunluktan arınacağınızın sözünü veriyoruz.

Mona Güzellik Salonu diğer güzellik salonlarından ayıran ana özellik te tabii ki her şeyin kalitelisini seçiyor olmamız. Kullandığımız ürünlerden son teknoloji cihazlara, verdiğimiz hizmetten salonun dizaynında kullanılan gereçlere kadar her şey sizin hak ettiğiniz gibi. Bu kaliteye güzel ve bakımlı olmak isteyen her bayanın ve bay'ların ulaşabilmesi açısından ekonomik olarak ta olanaklar sağlıyoruz.

10 yıldır işine verdiği önem ve titizliği ile bilinen Mona Güzellik Salonu'nde bir güzellik salonundan isteyebileceğiniz her şey mevcut.

Bu kaliteli hizmetten siz de yararlanmak istiyor ve cildinizi, ruhunuzu dinginliğe ulaştırmak istiyorsanız salonumuza ulaşmanız çok kolay. Söğütözü Mustafa Kemal Mahallesi gelerek bu hizmetlerimizden yararlanabilir, alanında uzman ekibimizin güvenini alabilirsiniz. Bunu kendi gözlerinizle görmek içinse sadece salonumuza gelmeniz yeterli.

DETOKS

Detoks Nedir?

Detoks uygulaması, vücudumuzda biriken hastalık ve yaşlanmanın temel sebebi olan zararlı artıkların vücuttan temizlenmesi işlemidir.

Bu Toksinler Nasıl Oluşur?

Bu toksik artıkların hepsi hemen hemen hepsi dışarıdan alınmakla birlikte vücutta oluşanları da vardır. Modern bilimde serbest radikal olarak isimlendirilen bu toksik maddeler doğada var olan kirlenme sonucunda, sonum yoluyla, yiyecek ve içecekler aracılığı ile vücudumuza girerler. Yanlış beslenme şekli ve sindirim sisteminin güçlü olmaması sonucu vücutta kendiliğinden de oluşabilmektedir.

Detoks Neden Gereklidir?

Hastalıklar, bedendeki fizyolojik dengenin bozulmasından ve toksinlerin birikmesinden kaynaklı olarak oluşur. Dolayısıyla bu hastalıkları önleminin yolu da fizyolojik dengenin sağlanması ve bunun yanında toksinlerin temizlenmesidir. Modern bilim tarafından yeni yeni keşfedilen bu durum, Ayuveda bilgeliğinde bin yıllar önce öğrenilmiş, buna karşı sağlayıcı yöntemler üretmiştir.

Detoks'u Ne Kadar Sürede Bir Tekrarlamak Gerekmektedir?

Detoks yaptıracak kişinin geçirdiği psikolojik ve fizyolojik değerlendirmenin sonucunda bu sürecin ne kadar zamanda bir tekrarlanması gerektiğine uzmanlar tarafından karar verilir. Kişinin ana ihtiyaçlarına bağlı olarak bu tekrarlanma süresi ve programın içeriği değişkenlik göstermektedir. Fakat özellikle mevsim değişimlerinde, yoğun strese maruz kalınan zamanlarda ve ağır ilaç kullanımı gibi durumların ardından tekrarlanması uygundur.

Detoks Programındaki Kişinin Nelere Dikkat Etmesi Gerekmektedir?

Detoksun amacı toksinlerden kurtulmaktır ve bunun başarılı sonuçlanabilmesi için öncelikle doğal ve organik beslenmeye dikkat etmek gerekmektedir. Bunun dışında ise mümkün olduğunca ruhsal ve fiziksel olarak ta olumsuz dış etmenlerden korunmak gerekir.

Detoks Uygulaması Evde Yapılabilir Mi?

Detoks uygulaması evde yapılabilir fakat tam verim alınması mümkün değildir. Bunun için bolca mevsiminde sebze ve meyve tüketimine dikkat etmek gerekmektedir. Detoks programı sırasında aynı zamanda bol bol su içmek gerekir.

Alanında uzman kişiler tarafından detoks uygulaması yaptırmak istiyorsanız Ankara'nın Söğütözü Mustafa Kemal Mahallesi semtinde bulunan Mona Güzellik Salonu'na gelerek bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

ANTİ AGİNG

Anti Aging Nedir?

Anti aging bakımı güneşin zararlı ışınlarından ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan hasarı ve ince çizgilere sebep olan bazı faktörlerin ortadan kaldırılması için uygulayabileceğimiz, anti aging serisi sayesinde cildin daha genç görünmesini ve doku altındaki hücrelerin yenilenmesini sağlayabileceğimiz bir yöntemdir.

Anti aging'in kelime anlamı yaşlanmaya karşı olmayı simgeler. Anti aging uygulamaları sayesinde sağlıklı yaşam, kronik hastalıkların oluşumunu önlemek ve geciktirmek mümkündür. Bu uygulama sayesinde kişilerin ömürleri uzarken aynı zamanda sağlıklı ve kaliteli bir yaşam da sağlanmaktadır. Yaşadığımız yüzyıl içerisindeki gelişmiş ülkelerde ortalama yaşam süresinin artmasının sebebi modern tıp ve bilimin yaşam koşullarındaki iyileşme için sağladığı avantajlardır. Bununla birlikte yaşlı nüfus artmış ve yaşlılarda görülen kronik rahatsızlıklardan dolayı modern tıp anti aging bilimini ortaya çıkarmıştır. Hastalıkları önlemek için yapılan tedavilerin hastalıkların tedavisinde harcanan ekonomik bütçeden daha az olduğunu fark ettikten sonra bu alana daha çok önem vermeye başlamış ve bu sayede büyük ölçüde tasarruf sağlamıştır.

Anti Aging'in Faydaları Nelerdir?

 • Hücresel enerjinin aktif hale gelmesini sağlar
 • Oksidasyonu durdurur
 • Hücresel yenilenmeyi tetikleyerek, arttırır
 • Kırışıklıkların azalmasını sağlar
 • Nemlendirmeyi arttırır
 • Anti Aging'in Amaçları Nelerdir?
 • Gençlik enerjisine tekrar kavuşmak
 • Vücuttaki yağlanmayı azaltıp tekrar yağlanmasını önlemek
 • Cilt gerginliğini sağlamak
 • Cinsel yaşamdaki enerjiyi sağlamak
 • Bir daha almamak üzere kilo vermek
 • Kemiklerdeki kalsiyum kaybını azaltmak
 • Hafızayı güçlendirip konsantrasyonu arttırmak
 • Bağışık sistemini güçlendirmek olarak sıralandırılabilir.
Bu hedeflere ulaşabilmek için hormon seviyelerini de içeren testlerden oluşan büyük çaplı labaratuar çalışmaları ve özel testler yapılmalıdır. Siz de alanında uzman kişiler tarafından anti aging yaptırmak istiyorsanız Ankara'nınSöğütözü Mustafa Kemal Mahallesi semtinde bulunan Mona Güzellik Salonu'na gelebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Eskişehir Yolu Bilkent Yolu Kavşağı 2118 Cadde No:4 Maidan İş ve Yaşam merkezi C blok kat 9 No 112

Ata Estetik

Çayyolu

Ata Estetik - ÇAYYOLU GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2716. Caddesi Orun Villaları No:11 Çayyolu-Ankara

OZ10X Güzellik Salonu

Eryaman

OZ10X Güzellik Salonu - ERYAMAN GÜZELLİK SALONU

Merhaba Değerli Müşterilerimiz

Oz10x Profesyonel El, Ayak, Vücut Bakım Merkezi Sizlere Profesyonel Deneyimli Güler Yüzlü Hizmetlerini Sunmaktan Kıvanç Duyar. Tecrübe Ve Birikimin Getirdiği Mutlu Yaşam Merkezi Hizmetinizde Merkezimizdeki Ayak Sağlığı Uzmanımız 30 Yıllık Birikimi İle Alman, İsveç, İngiliz Teknikleri İle Ayak Sağlığında Sizlere Çözümler Sunmaktadır. Estetik Konusunda 23 Yıllık Deneyimli Estetisyen Ve Usta Öğreticileri İle Sizlerin Hizmetinizde. • Mükemmel Kalite, Mükemmel Doku Ve Göz Alıcı Dizayn İle, Güzellik Emin Ellerde…devamını oku...
Adres: Altay Mahallesi 27. Sokak No: 17 1.Etap Eryaman-Ankara

Beautiful Ladies Güzellik Salonu

Kızılay

Beautiful Ladies Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU


Beautiful Ladies Güzellik Salonu, Ankara Kızılay'da uzmanlığı ve hizmetinin kalitesini duyurmuş seçkin güzellik salonlarından önde gelen isimlerden bir tanesi. İsminden de anlaşılacağı üzere “çirkin kadın yoktur az bakım vardır" felsefesi ile Ankara'daki bayanlara güzellik garantisi sunmaktayız. Siz bize ne istediğinizi söyleyin, biz size nasıl yapacağımızı gösterelim.

Bir kuaföre gittiğinizde saçınızı kesen kişinin, veya makyajınızı yapan kişinin tecrübesiz ve işi öğrenen biri olmasını kim ister ki? Biz de bu mantıktan yola çıkarak çalışma kadromuzu daima tecrübeli tutarak hizmetimizi katlıyoruz. Alanlarında uzman kişiler tarafından her bir uygulamanız ayrı bir kalitede yapılmak üzere sizi bekliyor.

Bu uzmanlığın ve profesyonelliğin yanında tabikide sizi bir hastanedeymişsiniz gibi karşılamıyor, o şekilde davranmıyoruz. İşimizi severek, özenle, uzmanlıkla yapıyoruz fakat bir o kadar da samimiyiz. Güler yüzlü çalışan kadromuz varken kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmeyeceksiniz.

Güzellik salonlarında aslında bu profesyonellik, samimilik vs yanı sıra en önemli olan hijyendir. Çünkü ne kadar kaliteli hizmet alırsanız alın eğer hijyenik ortamlarda almazsanız bunun size bir faydası olması yerine tam tersine zararı olur ve hastalık kapma riskiniz artar. Örneğin başkasının üzerinde kullanılan bir iğne sizin de cildinize uygulanırsa bu direkt olarak hastalıkları kapmanız anlamına gelir. Bu sebepten merdiven altı diye tabir ettiğimiz güzellik salonlarını insanlar bu yüzden tercih etmezler, ne kadar ucuz olursa olsun.

Biz size bu kadar kaliteli bir hizmet sunarken bir yandan da kesenizi zorlamak istemeyiz. Çünkü bayanlar en kalitelisini alırken, ucuz olmasına da özellikle dikkat ederler. Hepimiz bunu yapıyoruz. Bu sebepten size dönemsel kampanyalarımızla bu konuda da ayrıca yardımcı oluyoruz.

Müşteri kitlesini de Ankara'nın seçkin bayanlarının oluşturduğu Beautiful Ladies Güzellik Salonu Kızılay gibi merkezi bir yerde bulunduğu için ulaşım da gayet kolay.

Eğer sizde günlük hayatta karşılaştığınız sorunlardan bunaldıysanız, stresten uzaklaşmak istiyor ama çok uzağa gidemiyorsanız Ankara'nın göbeğinde, Kızılay'daki salonumuza sizleri de bekliyor olacağız. Beautiful Laides Güzellik Salonu olarak “çirkin kadın yoktur" felsefemizi siz de yakından tanımak istiyorsanız bugün tam sizin gününüz.

Epilasyon yaptırmak istiyorsanız Beautiful Ladies Güzellik Salonu'nda uygun fiyatlarda, hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

SELÜLİT MASAJI

Selülit Masajı Nedir?

- Selülit masajı, selülitlerin ortadan kaldırılmasındaki en önemli etkendir. Çünkü selülit oluşumunun sebebi dolaşım sistemindeki bozukluklardır. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluklar toksik madde birikimine yol açar.

- Selülit masajı yapılırken kan ve lenf dolaşımını harekete geçirmek, dokuların yeni oksijen ile dolmasını sağlamak amaçlanır.

- Selülit masajı, kanın damarlardan düzgün bir şekilde akmasını ve damarların çapının arttırılmasını sağlar. Bu sayede bozulmuş kan dolaşımını düzenler, hücrelere taze oksijen gitmesini sağlar ve toksit maddelerin dışarı atılmasında büyük bir görev üstlenir.

Selülit tedavisine iyi gelen masaj çeşitleri ikiye ayrılır ;

Dolaşım Masajı

- Bu masaj ile deri altındaki kan dolaşımı hedef alınıp, aktif hale getirilir ve dokunun tekrar canlanması sağlanır. Dolayısıyla deri altı kan dolaşımı da iyileşmiş olur. Kanın bacaklardan başlayıp göğüslere doğru akmasını sağlar.

Beautiful Ladies Güzellik Salonu'na gelerek selülit masajlarınızı işin uzmanlarınıza bırakabilirsiniz.

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı nedir?

-Cilt bakımı ; profesyonel bakım ürünleri ve buna yardımcı aletlere, konusunda uzman ve eğitimli kişi tarafından, hijyenik bir ortamda yapılan ve cildi temizleme, nemlendirme, besleme ve yenileme amaçlı yapılan ; cildin tipine uygun bir bakımın gerektiği bir tedavi-önlem biçimidir.

Cilt bakımı işlemi nasıl uygulanır?

-Cilt bakımı yapılabilmesi için öncelikle kişinin cilt analizi yapılması gerekmektedir. Bu işlemden sonra cildinizin tipine uygun ürünlerle cilt temizleme işlemi gerçekleştirilir, bunun ardından buhar işlemi ve sıkma işlemi yapılarak cildin comedon ve milyalardan arındırılması amaçlanır. Daha sonrasında ise high frekans yoluyla cilt tamamen dezenfekte edilip gözeneklerin sıkılaştırılması sağlanılır. Ve en son olarak ta bu sıkma işlemi esnasında olaşabilecek muhtemel kızarıklıklar sakinleştirelerek ortadan kaldırılır.

-Bu ön işlemler tamamlandıktan sonra cildin tipine ve ihtiyacına uygun maske belirlenilir. Maske uygulanır ve maske işlemi bittikten sonra tonikleme yapılarak, nemlendirici yardımı ile masaj manipulasyonları uygulandıktan sonra cilt bakım işleminiz tamamlanmış olur.

Cilt bakımı ne için yapılır?

-Cilt bakımı ; ciltteki sivilcelenmeleri, kurumaları, kırışmaları ve gözeneklerin tıkanmasını önlenmesi ile ciltteki toksinlerin sürekli atılımının sağlanması için yapılan bir çeşit uygulamadır.

-Ciltteki hücre yenileme dengesini sağlayarak, ölü hücrelerin uzaklaştırılması ve yerine yeni ve canlı cildi açığa çıkarmak için uygulanır.

-Yıpranmış olan ciltler içinse cildin ihtiyaç duyduğu metaryelleri (oksijen, vitamin ve nem) cilde sağlamaktır.

-Ve son olarak ta ciltteki kan dolaşımını arttırmak amaçlanır.

Cilt bakımına ne zaman başlamalıyım?

-Cilt bakımına ergenlik ile beraber başlamak uzmanların uygun gördüğü zamandır. Bu sürede yaşanan hormonsol değişiklikler sebebi ile sivilceler boy göstermeye başlar. Bu süre zarfında bir uzman tarafından yapılacak cilt bakımı sayesinde bu süreyi kısa tutmak ve gelecek zamanlar için güzel bir cilt bırakmak için cilt bakımı şarttır.
devamını oku...
Adres: Kültür mah. Dr. Mediha Eldem Sok. 38/8 Kızılay-Ankara

Nejla Kargı Güzellik Şehri Güzellik Salonu

Demetevler

Nejla Kargı Güzellik Şehri Güzellik Salonu - DEMETEVLER GÜZELLİK SALONU

Nejla Kargı Güzellik Şehri Güzellik Salonu Ankara Demetevler 'de kurulmuş ve çalışmalarına ara vermeden devam eden kaliteli, profesyonel, alanında uzman, samimi bir güzellik salonudur.

Nejla Kargı Güzellik Şehri Güzellik Salonu'nun ana ilkesi mükemmelliktir. Doğanın bize sunduğu mükemmelliği göz önüne alarak ve “hiç kimsenin dört dörtlük olamayacağı" algısını yıkmak amacıyla kurulmuş, bayanların kendilerine olan güvenini sağlamak amacıyla onlara aslında ne kadar güzel olduklarını hatırlatan bir güzellik salonudur.

Alanında artık kökleşmiş ve uzmanlaşmış kadrosuyla birlikte Ankara Demetevler 'de hizmetlerine devam eden Nejla Kargı Güzellik Şehri Güzellik Salonu güzelliğe giden yolda bir emek gerektiğini bildiğinden her müşterisiyle tek tek ilgilenmekte ve sorunlarına çözüm bulmaya bu şekilde devam etmektedir. Aksi taktirde herkese aynı hizmeti, ilgi göstermeden yapılacak olursa her zaman olumlu sonuçlar alınmayabilir. Bu yüzden müşterilerimize öncelikle değer veriyoruz, bu değerin bir belirtisi olarak birebir olarak ilgileniyor ve bu ilişkinin sonunda olumlu sonuçlar alabiliyoruz.

Bu güzelliği sizlere sunabilmek için en kaliteli ürünleri kullanıp, en son teknoloji cihazlarla işlem yapıyoruz. Kalitesiz ürünlerle de bu işlemleri yapabilmemiz tabii ki de mümkün. Fakat bu işlemler kaliteli olmayacağı için sağlıklı da olmayacaktır. Ve biz de müşterilerimize mükemmelliği gösterebilmek istediğimiz için kalitesiz ürünleri kullanmamız açıkçası mümkün değildir. Aynı zamanda kullandığımız ürünler sağlık bakanlığı onaylı olmakla birlikte, sizi güzelleştirirken sağlığınıza zarar vereceğini bildiğimiz bir ürünü kesinlikle kullanmaktan kaçınıyoruz.

Kalitenin ve profesyonelliğin yanında salonumuz da sizin konforunuz düşünerek tasarlandı. Ankara Demetevler 'deki yerimize geldiğinizde öncelikle kendinizi yalnız hissetmeyecek, samimi çalışma kadromuza arkadaşınız gibi derdinizi, sorunlarınızı ve rahatsızlıklarınızı anlatabilecek aynı zamanda salonumuzda hoş vakit geçirebileceksiniz. Kullandığımız uygulama cihazları da tabii ki sizin konforunuza göre seçildi ve en rahat ve aynı zamanda en iyi sonuç alınan cihazlar hangileriyse salonumuzda onlar kullanılmaya devam etmektedir.

Hijyen açısından da kafanızda soru işaretleri kalmasın. Çünkü Nejla Kargı Güzellik Şehri'nde kullanılan ürünlerden cihazlara, salonunun genelinden çalışanlarımıza kadar her şey steril bir şekilde tutulmaktadır. Aksi taktirde biliyoruz ki hijyenik olmayan bir işlemi sizin gibi güzel bayanlar yaptırmak istemeyecektir.

Siz de nezih müşteri portföyümüze katılmak istiyorsanız Ankara Demetevler 'ye gelmeniz yeterli. Bilin ki size hakettiğiniz ilgi gösterilecektir.


devamını oku...
Adres: Demetevler İvedik cad. 123/4 Demetevler-Ankara

Madam Defne Güzellik Salonu ve Moda Evi

Bağlıca

Madam Defne Güzellik Salonu ve Moda Evi - Çayyolu Güzellik Salonu

Her daim genç kalmak, bakımlı ve güzel olmak bayanların yüzyıllardır idealleri ve fizyolojik ihtiyaçları arasında yerini almıştır. Bu ideallerin gerçekleştirilebilmesi için Hülya Kul'ın 1991 yılında önce küçük çapta bir güzellik salonunda başlayan çalışmaları, alanında uzman ekibi ve son teknoloji cihazları ile Ankara Çayyolu'nda Madam Defne Güzellik Salonu ve Moda Evi olarak sektöre yön verebilen ve moda, trendi belirleyen büyük bir marka ve kuruluş olarak yerini korumaya devam etmektedir.

Madam Defne Güzellik Salonu ve Moda Evi sizleri günlük hayatın stresinden uzaklaştırabilmekte, sizlere rahatlığı ve huzuru sunmaktadır. Steril bir ortamda güzelliğinizi ortaya çıkararak aynı zamanda pozitif enerjinizi de açığa vurmanızı sağlamasıyla güzellik sektörüne farklı bir anlayış kazandırmıştır.

Ankara Çayyolu'nda bulunan güzellik salonumuzun üzerinde hassasiyet gösterdiği bir konu da insan sağlığı ve doğru bilgilendirmedir. Sizleri yanlış bilgilendirerek yapılacak olan uygulamalar sizi güzelleştirmenin aksine negatif yönde etki edecektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak açısından birebir hizmet anlayışı içerisinde doğru bilgilendirerek ve doğruya yönlendirerek çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Günümüzde herkesin kabul ettiği gibi artık güzellik sadece doğuştan gelen bir özellik değil, bakımdan geçmektedir. Çevremizdeki bu bakımlılık eksikliğini gidermek te kuruluşumuzun yegane amacı olmuştur.

Madam Defne Güzellik Salonu ve Moda Evi'nde kullanılan cihazlar teknolojinin erişebildiği son noktada olup, güvenilirlik bağlamında da en yüksek seviyede olmasından dolayı tercih edilmiştir. Salonumuza yapılan başvuruların sonucunda kişinin sorunu ve sorunun sebebi tespit edilip, gerekli incelemeler sonrasında kişinin ekonomik durumu da göz önünde bulundurularak yapılacak uygulama yöntemi seçilmektedir.

Çalışan kadromuz aldığı eğitimler ve bu alandaki tecrübelerini harmanlayıp alanında uzmanlaşmış kişilerden oluşmaktadır. Bunun yanında güzellik sektöründe size hizmet verecek kişi ile sizin kültürünüzün de bağdaşması gerekmektedir. Bunun sebebi de sizi ve tarzınızı doğru anlayabilmesi, yapılacak uygulamaların kararını da buna göre vermesi gerektiğidir. Emin olabilirsiniz ki Madam Defne Güzellik Salonu ve Moda Evi'nde kendinize yakın bulabileceğiniz bir uzmanımız olacak, isteklerinizi sonuçlara bu şekilde ulaştırabileceğiz.

Siz de alanında uzman kişiler tarafından bakımlarınızın yapılması, güzelliğinizin ve pozitif enerjinizin açığa çıkarılmasını istiyorsanız Ankara Çayyolu'ndaki salonumuza davetlisiniz.

KIRIŞIKLIK BAKIMI

Cilt Kırışıklığı Nedir?

Kırışıklıkların nedenlerini bilmek onları erkenden önleyebilmek için elimizdeki en büyük kozdur. Etrafımızda gördüğümüz kimi kişilerin hiç kırışıklığı yokken, kimisinin de gereğinden fazla kırışıklığı vardır. Bunun sebebi kırışıklıkları olmayan kişinin erkenden önlemlerini alıp, bakımını yaptırmış olmasıdır.

Cilt Kırışıklığının Nedenleri Nelerdir?

Günlük hayatta sık sık kullandığımız yüz mimikleri kırışıklıkların en büyük faktörlerinden bir tanesidir. Özellikle de kaş bölgesinin çatılması kırışıklığın en çok boy gösterdiği sebeplerden bir tanesidir. Dolayısıyla bunu stresle ve gerginlikle de bağdaştırabiliriz. Lakin bu gibi durumlarda kaşlarımızı çatarız.

Nemsiz kalan ciltler kırışacaktır. Cildimizin sürekli olarak neme ihtiyacı vardır. Nasıl bizim yemek yemeye ihtiyacımız varsa cilt te aynı şekilde yemek ihtiyacını nemden karşılar. Cildinizin kırışmasını istemiyorsanız sürekli olarak nem takviyesi yapmalısınız.

Sigara kullanmak sadece iç organlarımıza değil cilde de zararlıdır. Cildi sarartıp yaşlandırır.

Uykudaki yatış durumu da ilginç bir şekilde kırışıklık yapabilir. Belli bir pozisyonda yatıldığında zamanla kırışıklıklar oluşmaya başlar. En doğru yatış pozisyonu ise sırt üstü yatıştır.

Alkol kullanımı da aynı sigaradaki gibi cildin kırışmasına neden olur. Alkol kullanan kişinin cildi şişer ve ertesi gün ise gevşer. Bu durum elastikiyetinin kaybolmasına neden olur.

Güneşin zararlı ışınları kış aylarında kırışıklığa neden olur. Bu yüzden güneşten korunmak için yaz, kış dinlemeden cildinizi güneşten korumanız gerekmektedir.

Hangi Kırışıklık Bakımı Yöntemini Kullanmalıyım?

Herkesin cildinin kırışmasının sebebi farklı olduğundan ve herkesin de cildi farklı yapıya sahip olduğundan dolayı kişi için özel bir kırışıklık bakım uygulaması seçilmelidir. Bunun için de özel bir analiz ve test yapılmalı, kişinin cildine uygun olan uygulama bu şekilde seçilmelidir. Kulaktan dolma bilgilerle bakım yaptırmak faydalı değildir.

Siz de kırışıklık bakımınızı alanında uzman kişiler tarafından yaptırmak istiyorsanız Madam Defne Güzellik Salonu ve Moda Evi'ne gelebilirsiniz.

SELÜLİT GİDERME

Selülit Evreleri Nelerdir?

Öncelikle selülit olan bölgeyi sıktığınızda bir düzensizlik var fakat ayaktayken bu sorun yoksa bu 1. Evre selülit tipidir. Ayakta iken dokuyu sıkmadan bile selüliti görebiliyorsak bu 2. Evre selülit tipidir. 2. Evre selülit tipinde yatarken görünmez. Hem ayakta hem de yatarken baktığımızda dokudaki düzensizlik gözle görülüyorsa bu 3. Evre selülit tipidir.

Evde Selülit Giderme Yöntemleri Nelerdir?

 • Sabah kalktığınız gibi ve akşam yatmadan önce ılık su içine biraz limon sıkıp için.
 • Televizyon karşısında, kitap okurken gibi oturarak yapılan eylemler esnasında atıştırmayın.
 • Azar azar ve sık sık yiyin, diyet yaparken aç kalmayın.
 • Kahvaltınızı kuvvetli akşam yemeğini hafif şeyler yiyerek geçirin.
 • Bol bol su için. Öğünlerden 30 dakika önce 12 bardak su içmenizde fayda var. Yemek esnasında su içmeyin.
 • Tuz tüketiminizi minimum seviyeye getirin.
 • Çay, kahve, kola, soda, meşrubat ve alkol tüketiminizi azaltın.
 • Taze sıkılmış meyve suları ve bitki çaylarını için.
 • Haftanın 45 günü tempolu yürüyüşlere çıkın.
 • Yüksek topuklu ayakkabılar ve dar giysileri giymeyin.
 • Elma, armut ve bu tarz meyveleri kabukları ile yiyin. Çünkü lifleri kabuklarında.
 • Doğal şeker yerine şekeri bırakamıyorsanız tatlandırıcılar kullanın.
 • Sofranızda sürekli yeşil sebzeler olsun.
 • Katı yağlar yerine zeytinyağı kullanın.
 • Kızartmak yerine ızgara, buğulama, haşlama veya fırında pişirin.
 • Yağlı, şekerli ve unlu pastane ve bakkal ürünlerinden kaçının.
 • Kuruyemiş, sakatat, şarküteri ürünler gibi sos ve kremalardan da kaçının.
Bu yöntemler fayda etmiyor ve profesyonel olarak selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız Ankara Çayyolu'nda Madam Defne Güzellik Salonu ve Moda Evi'ne gelebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: 1180.sokak 7/8 Kayra iş Merkezi Baglıca Ankara

Essi Güzellik Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Rabindranath Tagore Caddesi No:52 Çankaya-Ankara

M&M Güzellik Salonu ve Make-Up Studio

A.Ayrancı

M&M GÜZELLİK SALONU ve MAKE-UP STUDIO

ANKARA'DA YENİ BİR YÜZ

Güzelliğe dair tecrübeli,donanımlı,güleryüzlü ekibiyle almak istediğiniz hizmette size en doğru seçenekleri sunarak,size en uygun tedavide yardımcı olup sonuçları gözlemlemek için 17/05/2013 tarihin'de Çankaya'da hizmet vermeye başlamıştır

Yeniliklerin takipçisi,makyaj trendleri ve sırları, ipek kirpik uygulaması,kalıcı makyaj,cilt bakımında ozonterapi ve cilt bakımında yenilikler,anti- age cilt masaj,en yeni bakım stilleri,el-ayak bakımında kişiye özel servisler ve bakımlar,ayak detoksu,pasif jimnastik,vücut bakımı,selülite bakımı,vücut masajı,epilasyon çeşitleri,protez tırnak,....daha sıralayamadığım birçok işlemle yeniliklerin Ankara'da yüzü olmak için karşınızdayız....

Sıcak aile ortamını esas alan,dekorasyonda dinlendirici tonları kullanarak huzurlu bir ortam yansıtan,ekibiyle güler yüzlü hizmet veren,ikramlarıyla şımartıldığınızı hissettiğiniz bir ortamı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz....
devamını oku...
Adres: Mesnevi sok. Şems Apt. 15/2 A.Ayrancı-Ankara

A Plus Beauty Club Güzellik Salonu

Çayyolu

A Plus Beauty Club Güzellik Salonu - Çayyolu Ankara Güzellik Salonu

A Plus Beauty Club Güzellik Salonu hizmette kaliteyi birinci sınıf verme amacıyla kurulmuş, Ankara'nın Çayyolu semtinde ikamet eden, güzellik salonu arayışınızda Ankara'da aklınıza gelecek ilk mekan.

Çoğu bayan beyaz eşya alışverişlerinde ürünlerin kalitesine bakarak alır ve örneğin C kalitede ürünlere pek yaklaşmazlar bile. Çünkü bilirler ki o ürün ya çok dayanmayacak, ya da istedikleri verimi alamayacaklar. Bu felsefeden yola çıkarak size bu konuda müessesemize geldiğinizde A Plus bir hizmetin sözünü veriyoruz. Biliyoruz ki alışverişte bile en iyisini en ucuza almaya çalışan bayanlarımız konu kendilerine gelince A Plus'tan başka bir seçenek istemeyeceklerdir.

Ankara'nın sakin mühitlerinden Çayyolu'nda sizi yormayacak bir hizmet bekliyor. Aksine sizi rahatlatacak, dinginliğe ulaştıracak ve kendinizi bulmanızı sağlayacak bir yer A Plus Beauty Club. Müşterilerimizi rahatlatmak gibi bir ilkemiz var, bunun sebebi de buraya gelen müşterilerimizin en az yarısının zaten bu amaçla geliyor olması. Erkekler de dahil insanlar güzellik salonlarına, kuaförlere bir bakıma rahatlamak ve kendini bir an olsun şehrin o kalabalığından, yoruculuğundan, stresinden kurtarmak için gitmez mi ki zaten? Sizin yapmanız gereken tek şey bu işi profesyonellerinden, uzmanlarından almak. Ve bu konuya önem gösteren bir mekan bulmak. Baktığınız zaman ise A Plus Beauty Club Güzellik Salonu bunun için bir numara.

Tabii ki de sadece rahatlamanız değil, alacağınız hizmetin kalitesi ve profesyonelliği de son derece önemli. Zaten A Plus Beauty Club bu yüzden Ankara'nın seçkin güzellik salonlarından bir tanesi. Alanlarında son derece uzmanlaşmış kadrosuyla birlikte Çayyolu'nda size A plus hizmet vermeyi ilkelerinde en üst sıraya koymuş bir yer burası.

Çalışanından müdavimi olan müşterilerine kadar nezih, şık bir mekan. İşini uzmanlık derecesinde iyi yapan, nazik, samimi, sevecen bir güzellik salonuna kendinizi emanet etmek istemez misiniz? Biliyoruz ki biz bu kapıdan çıktığınızda yüzünüz gülecek. Bu yüzden de psikologluğa çok benzer aslında yaptığımız meslek. İkisinden de rahatlamış bir şekilde, huzurlu bir şekilde çıkıyorsunuz. Fakat bizim farkımız sizin bize bir şey anlatma zorundalığınızın olmaması.

Siz de uzman kadromuzun profesyonel işçiliğinden yararlanmak istiyorsanız Çayyolu'ndaki şubemize davetlisiniz.


devamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı mah. Park cad. 2866. sok. No: 47/A (Şok market üstü) Çayyolu / Ankara

Babor Beauty SPA

Çukurambar

Babor Beauty SPA Çukurambar SPA Havuz Masaj Wellness Çukurambar Güzellik Salonu

Babor Club Çukurambar, (Babor Beauty SPA) siz değerli misafirlerimize cilt bakımı ve güzellik alanın da eşsiz hizmetler sunmaya devam ediyor. Cilt Bakımlarınızı,yapılan analizlerden sonra Babor'un %98 doğal olan ürünleriyle,uzman ellerde ve cilt dokunuza en uygun yöntemlerle gerçekleştiriyoruz.

Babor Beauty SPA zayıflama alanında da sizleri yalnız bırakmıyor.İncelme konusunda fark yaratan bir uygulama olan LPG uygulaması ile,isteyenmeyen yağlarınızın vücuttan atılmasına yardımcı oluyoruz. LPG ünitemiz, vücudu yeniden şekillendirerek hatların orantılı bir biçimde yeniden tasarlanmasını sağlamaya ve dilediğiniz ölçülere kavuşmanıza yardımcı oluyor.

Tüm bunların yanı sıra Babor Club Sağlıklı Yaşam olarak gündelik hayatın yorgunluğunu ve stresini atıp rahatlayabileceğiniz ,çeşitli masaj ve terapi uygulamaları ile de sizlere hizmet vermekteyiz. Çukurambar'da bulunan Babor Beauty SPA verilen hizmetler siz değerli konuklarımızın memnuniyeti için düşünülmüş olup pürüzsüz bir cilt ve harika bir görünümün yanı sıra hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalar ile güzelliğin minik sırlarını birlikte keşfediyoruz.
devamını oku...
Adres: 1470 sok. Gökteşehir sitesi No:2 Çukurambar-Ankara

Diyetisyen Gülden Özçini Uz

Tunalı

DİYETİSYEN GÜLDEN ÖZÇİNİ UZ

2010 yılında Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmuştur.
2014 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme Diyetetik bölümünde yükseklisansa başlamıştır.

DENEYİMLERİ

2010-2012 yılları arasında Kastamonu Özel Uğurlu Hastanesinde görev almıştır. Ayrıca Kastamonu Spor kulübüne uygun haftalık menü planlaması uyguladı. ''Sağlık ve Yaşam'' dergisine yazıları bulunmaktadır.

2012 yılında İstanbulda Ataşehir Avicenna Hastanesinde 2 yıl kadar hizmet vermiştir.

Mayıs 2014- Kasım 2015 yılında ise Ankara Özel Yüzüncü Yıl Hastanesinde çalışmıştır.

2015 Kasım ayından itibaren kendi ofiside danışanlarını kabul etmektedir.

KATILDIĞI MESLEKİ EĞİTİMLER, KURSLAR VE KONFERANSLAR

 • IX. Uluslararası Beslenme Ve Diyetetik KONGRESİ 2-5 Nisan 2014
 • Spor Diyetisyenliği Kursu Katılım Sertifikası,20-23 Şubat 2014
 • 'Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri'' Katılım Sertifikası,20-23 Şubat 2014
 • Çocuk Hastalıklarında Beslenme Sempozyumu,Ankara TDD,8-9 Kasım 2013
 • 3.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu,Ankara Başkent Üniversitesi,28-30 Mart 2013
 • KardiyolojiDiyetisyenliği Kursu, Ankara Başkent Üniversitesi.28-30 Mart 2013
 • Hipertansiyon Tedavisinde Başarısızlık Nedenlerinden Biri ''Tuz Tüketimi' Toplantısı 2013
 • Diyet Programlarına Besin Destekleri Yaklaşımı ve Yaşam Koçluğu Sertifika programı,GNC,İstanbul,17 Mart 2013
 • Yaşam Koçluğu ve Besin Destekleri Sertifika Programı,GNC ,20 Ocak 2013
 • 'Güncel Bilşgiler Işığında Diabet ve Beslenme Tedavisi' Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, İstanbul,3 Kasım 2012
 • İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienali, 9-11 Şubat 2012
 • 18th European Congress on Obesity, İstanbul, 25-28 Mayıs2011
 • 1. Ulusal Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kongresi, Kayseri, 2007
 • Erciyes Üniversitesi öğrencilerin besin ve sıvı tüketimlerinin saptanması
 • Kayseri ve Çevresinde Yaşayan Adölasanların Büyüme Eğrisinin Belirlenmesi
A VİTAMİNİ

A vitamini yağda eriyen bir vitamindir ve tanınan ilk vitamindir. A vitamini farklı çeşitlerde bulunur ve vucuda faydaları da birbirinden farklıdır. Bu farkı öğrenip beslenme düzenini ona göre planlamak gerekir.

A VİTAMİNİ ÇEŞİTLERİ

REİNOİDLER

Hayvansal gıdalardan alınan A vitamini '' retinoid'' olarak tanımlanır. Retinoidlerin emilimi % 70-90 arasında değişir.

KAROTENOİD

Çoğunlukla bitkisel gıdalrda olmasına rağmen hayvansal gıdalarda da bulunur. Karotenoidler vucutta retinole dünüştürülür.

A VİTAMİNİN GÖREVİ

A vitamini deri ve organları sarann koruyucu epitel dokunun bütünlüğü için gereklidir.
Gözün ışığa duyarlı retina tabakasında alacakaranlıkda görmeyi sağlayan pigmentlerin yapısında yer alır.
Embriyonik dönemde beyin,omurga,gözler,kalp,kulaklar gibi organların ve kemiklerin gelişimde önemli rol oynar.
Bağışıklık sistemini destekeler. Bazı virüs ve tümör karşıtı doğal öldürücü hücre düzeyini korur.bazı kanser türlerine karşı koruyucu etkisi vardır.
Antikor oluşumunu artırarak enfeksiyonlara karşı direnci artırır.
Demir metabolizması ve troid hormonlarıyla bağlantılıdır. Troid hormonlarından T4 'ün T3'e dönüşümünde rol oynar.
Kemiklerin ve dişlerin gelişimi ve sağlığı,büyüme,görme ve üreme olaylarının oluşumu için gereklidir.

A VİTAMİNİ YETERSİZLİĞİNDE

Gece körlüğü
Gözde kuruma ve bulanık görüş
Gözde bitot lekesi oluşumu
Deri kuruluğu (follukuler hiperkeratosiz)
Enfeksiyonlara karşı dayanıklığın azalması
Kemiklerin ve dişlerin yeterince sertleşememesi
Çocuklarda büyümenin yavaşlaması gibi belirtiler görünür.

A VİTAMİNİ GERENSİNMESİ

A vitamini gereksinmesinin saptanmasında kandaki retinol mikatrına bakılarak belirlenir. Kandaki retinol miktarı 20mcg/dl nin altında depolerın yetersiz olduğu, 10 mcg/dl altında ise depoların boş olduğu kabul edilir.

ABD Tıp Enstitüsü Besin ve Beslenme Komitesi tarafından önerilen tüketimstandardı aşağıdaki gibidir.

Yaş Mcg RAE/Gün (RAE=retinol aktivite eşdeğeri)
Bebek
0-6 ay 400
7-12 ay 500
Çocuk
1-3 yaş 300
4-8 yaş 400
Ergen-erkek
9-13 yaş 600
14-15 yaş 900
Ergen-kız
9-13 yaş 600
14-15 yaş 700
Yetişkin
19yaş+ erkek 900
19 yaş+kadın 700
Gebe 770
Emzikli 1300

ince barsaklarda emilim bozukluğunda,çinko yuetersizliğinde,gebelik ve emziklilik döneminde,çocukluk döneminde,hipertiroidizmde A vitamini gereksinimi değişmektedir.

A VİTAMİNİ KAYNAKLARI

Ciğer ve yumurtanın sarısı başta olmak üzere süt,peynir gibi hayvansal gıdalarda;
Yeşil yapraklı sebze,havuç,şeftali,marul,kuru kayısı gibi bitkisel gıdalarda bulunur.

A VİTAMİNİ FAZLALIĞI

Fazlalığı toksik etki gösterir. Doğal yolla alınan A vitaminin çok kullanılan destek preparatlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Toksik etkini il belirtileri başağrısı,baş dönmesi,kusma ve ishal gibi sindirim sistemi bozukluklarıdır. Kronik toksik belirtileri ise merkezi sinir sistemi,karaciğer ve kemik bozuklukları ile ilgilidir.

Kaynak: Beslenme Kitabı Prof. Dr. Ayşe Baysal

Dyt. Gülden Özçini Uz

DİYETE EKMEK OLUR MU ?

Tabiki olur ve olamalıdır.Dengeli ve sağlıklı bir beslenme programında, enerjinin %55-60'ı karbonhidratlardan, %15-20'si proteinlerden, %25-30'u yağlardan sağlanmalıdır. Ekmeğin de yer aldığı Karbonhidratın 1 gramı vücuda ortalama 4 kalori enerji sağlar.Ayrıca beynimizin temel enerji kaynağı karbonhidratlardır.

Görüldüğü gibi beslenmemizin büyük bir bölümünü kaplayan karbonhidratlar basit ve kompleks olmak üzere iki grubu ayrılır.

Basit karbonhidratlar şeker, beyaz ekmek, kurabiye, reçel, kek, çikolata, keşkü, baklava gibi tatlılardır. Bu grubun glisemik indeksi 70'in üstündedir yani kana hızla karışır. Böylece kan şekerini hızlı yükseltip birden düşmesine neden olur.

Kompleks karbonhidratlar ise bulgur, tam tahıllı ekmekler,kuru baklagiller,kepekli makarna gibi besinlerdir. Glisemik indeksi 55'in altındadır ve kan şekerini yavaş yükseltirler. Sindirimi yavaştır.

Sağlıklı ve kaliteli beslenmek için ekmek mutlaka tüketimelidir. Tabiki beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek, yulaf ekmeği,çavdar ekmeği veya tam buğday ekmeği tercih edilmelidir.

Ekmek yerine geçen farklı tahıl gruplarıd vardır. Burda ölçülerine dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca tercihleriniz kan şekerinizin kontrolünü bozan pirinç pilavı,beyaz undan yapılmış makarna, tatlı gibi besinlerin yerine bulgur,karabuğday,kinoa,kepekli pirinç, kepekli makarna gibi tam tahıllar olmalıdır. Kilo kontrolü sağlamak istiyorsak değişim listesinde bu tahıl grubunun mikatrlarını öğrenmeniz ve öğünlerde birden fazla tahıl grubu tüketilmemeniz gerekir. Unutulmamalıdır ki pilav, makarna,börek, kek, kurabiye, patates, gibi ekmek dışı tahılların tüketiminde ekmeğe göre porsiyon kontrolü yapmak daha zordur. Buda kilo verme sürecini de kişiyi zoryabilir.

Sağlıklı ve kalıcı kilo kaybı için;

• 3 ana ve 3 ara öğün şeklinde beslenmeye dikkat etmeli,
• Kızartma yöntemiyle pişirilmiş yiyeceklerden uzak durulmalı
• Sabah uyandıktan en geç 1 saat içerisinde mutlaka kahvaltı yapılmalı,

• Günlük 2.5- 3 litre su tüketimi ihmal edilmemeli
• Tahıl grubunda ekmek tercihiniz yoğunlukda olmalı

DİKKAT
Sağlıklı bir beslenme programı kişinin yaşına, cinsiyetine, beden kitle endeksine, fiziksel aktivite düzeyine, kan tahlillerine ve detaylı vücut analiz cihazı ölçüm sonuçlarına göre ayarlanmalıdır. Ayrıca fiziksel aktivite de artırılmalıdır.


devamını oku...
Adres: Kennedy cad.23/5 Tunalı Hilmi-Ankara


1. Detox tarifi:

Gerekli malzemeler:

- 2 tane limon
- Yarım demet kadar maydanoz
- 1 tane yeşil elma
- 1 sallama yeşil çay ve mete çayı
- Yarım tatlı kaşığı karabiber
- 2 tane çubuk tarçın
- 2 litre su

Hazırlanışı: Suyun içerisine parçalara bölünmüş elma ve limonu, karabiber, maydanoz, tarçını ekleyin ve kısık ateşte kaynatın. Ardından sallama çayları ekleyerek demlendirin. Soğuduktan sonra süzün ve 2 gün buzdolabında bekletin. Sonra sabah ve akşam içebilirsiniz.

2. Detox tarifi:

Gerekli malzemeler:

- 1 limon suyu
- 3 bardak su
- Yaklaşık 2,5 cm kadar taze zencefil
- 10 cm kadar salatalık
- 4 kaşık taze nane
- Biraz buz

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırıcı yardımı ile karıştırın. Yeterli kıvama geldiğinde içebilirsiniz.

3. Detox tarifi:

Gerekli malzemeler:

- Bir miktar zencefil kökü
- Bir ananasın yarısı
- Bir kaç tane nane yaprağı

Hazırlanışı: Malzemelerin hepsini mikser yardımı ile karıştırın ve içime hazır hale getirin.

4. Detox tarifi:

Gerekli malzemeler:

- 1 bardak çilek
- Yarım bardak salatalık
- 1 tane muz
- Yarım bardak süt ( vanilyalı badem sütü de tercih edilebir)
- Yarım bardak ıspanak

Hazırlanışı: Malzemelerin tümünü karıştırıcıda karıştırın. Kan basıncının dengelenmesini sağlayan ve kalp krizi riskini azaltan bu karışımı hamilelerde deneyebilir.

5. Detox tarifi:

Gerekli malzemeler:

- Bir kase kiraz
- Bir avuç kıvırcık ya da lahana
- Bir bardak laktoz içermeyen süt
- 2 kaşık limon suyu
- 2 kaşık çia tohumu
- 2 bardak su
- Yarım tatlı kaşığı gluten içermeyen vanilya esansı

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırıcıda karıştırın. Bu tarif akciğere ve sindirim sistemine iyi gelir.

6. Detox tarifi:

Gerekli malzemeler:

- 3 bardak ananas ( Küp şeklinde doğrayın) ve 3 bardak ıspanak yaprağı
- 1 bardak muz ( Küp şeklinde doğrayın)
- Yarım tatlı kaşığı zencefil ( Taze olacak)
- Yarım tatlı kaşığı çia tohumu
- Yarım limon suyu ( Limon yeşil olacak)

Hazırlanışı: Malzemelerin hepsini blendırda karıştırın ve için. Bu karışım bağışıklık sisteminizin daha güçlü olması için oldukça faydalı.

Oldukça etkili olan bu detox tariflerinden sizin için en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Faydasını mutlaka göreceksinizdir.