KİMLERE LAZER EPİLASYON UYGULANMAZ?

blog yazısı ekle !

KİMLERE LAZER EPİLASYON UYGULANMAZ?

KİMLERE LAZER EPİLASYON UYGULANMAZ?

Lazer epilasyonun en çok sorularından bir tanesi de lazer epilasyonunun kimlere uygulanmadığı. Lazer epilasyon teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok aktif ve tercih edilen bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Ancak lezar epilasyonu her cilde ilgilenmez. Bunların nedeni çoktur. Cildinizin yapısına göre hastalık durumunuza göre ve daha çok çeşitlendireceğimiz sebepler ile birlikte bazı şartlar içermektedir. Aşağıda sıralayacağımız maddelere göre lazer epilasyonunun uygulanamayacağı durumları sizin ile paylaşalım.Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon

Gebelik, yani hamilelik döneminde olan kadınların lazer epilasyon uygulanması tavsiye edilmez. Her hangi bir yan etkisi var mı bilinmiyor. Hangi sonuçları doğuracağı bilinmediğinden kaynaklı hamilelik döneminde lazer epilasyon tedavisi lüks bir durumdur doğumdan sonra yapılması gerekmektedir. Gebelik döneminde uzman doktorlar da lazer epilasyon tedavisini uygulamayı reddederler. Ki reddetmelidirler.

Gebelik riski olan kadınlar da bunun içerisinde yer alırlar. Eğer gebelik riski taşıyorsanız, korunma yöntemlerini bıraktıysanız. Hemen doktorunuza ve kadın doğum uzmanınız ile konuşmanız gerekmektedir. Çocuk sahibi olmaya karar verdiyseniz eğer tedavi sürecinizi bırakmak durumda kalabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulamasını yapmadan öncede tetkiklerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Eğer gebelik riskiniz yoksa lazer epilasyon tedavisine devam edilir.

Kıl renkleri, beyaz, sarı, kırmızı renkte olan kıllarınızın lazer epilasyon uygulaması oldukça zordur. Kıl köklerinizin rengine göre ışınlar kıllarınızı algılarlar. Ancak kıl kökleriniz açık renkte ise kıllarınızı kökünden yok etmek oldukça zordur. Ya tedaviden önce kıllarınıza jilet tedavisi uygulanır. Eğer bir çözüm bulunamazsa tedavi yapılamaz. Çünkü kıllar yakılamaz.

Ayva tüyü şeklinde kıllarda bu kategoriye girer. İnce olan bu tüylerin alınması da oldukça zordur. Bu kıllardan lazerle yakılamaz. Ne kadar ısı gönderilirse gönderilsin yanmazlar. Özellikle yüz bölgesinde olan kıllara ulaşmak oldukça güçtür. Jilet tedavisi denenebilir.

Hormon bozukluğu olduğu halde hormon tedavisini reddeden kadınlar dahildir. Eğer hormonlarınızın değişikliği ile birlikte fazla kıllanmanız var ise beklenmedik bölgelerde yani erkek tipi kıllanma dediğimiz göbek göğüs bölgelerinizde kıllanma yaşıyorsanız eğer önceden hormon tedavisi uygulamanız gerekmektedir. Aksi halde seanslarınız uzayabilir. Ve ciddi sorunlara yol açabilir.

Cilt kanseri olanlarda lazer tedavisi uygulanmaz.

Eğer solaryuma girdiyseniz ve ya güneşlendiyseniz teninizin rengi geri gelene kadar lazer tedavisi uygulanmaz bazı cilt soyma ürünleri kullandıysanız eğer iki hafta kadar beklenmeden lazer epilasyon uygulanmaz. 18 yaşın altında olan kişiler için tavsiye edilmemektedir. Çünkü daha ergenlik sürecini bitirmemiştir.

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARAAnkara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon