MAKYAJ

blog yazısı ekle !

MAKYAJ

Makyaj işlemi gözlere, dudaklara, yanaklara sürülen kozmetik ürünleri ile estetik bir görüntü oluşturmanın yanı sıra değişim oluşturmak ve düzeltme amacı ile Ankara'daki güzellik merkezlerinde yaygın bir uygulamadır. Kadınların güzel görünmek için ciltlerine değişik tonlarda boyaları sürmesi ile başlayan güzellik uygulaması zaman içinde erkekler de uygulanmaya başladı. Yanakların daha belirgin görünmesi, dudaklara dolgunluk kazandırmak, kirpiklerin hacmini artırmak için geçici olarak yapılan sihirli dokunuşlardır. Sahne sanatlarında sanatçıların rolünü daha iyi yansıtmak için yüzlerini boyaması ile canlanan bu işlem son yıllarda kadınlar arasında bakımlı olmanın diğer adıdır. Çeşitli renkler ve modeller ile dönem moda akımından etkilenen, sürekli gelişime ve değişime uğrayarak gelişir.


Makyaj Sadece dudağa, kirpiğe, yanağa yapılan renklendirme işlemi değildir, aynı zamanda insanların dış görünüşlerinde beğenmedikleri veya kusurlu olarak gördükleri yüzeyleri kapatmak, saklamak amacı ile de uygulamaktadır. Son yıllarda kozmetik sektörünün gelişimi ile kozmetik ürünlerini şekilli sürerek hatlar vurgulanmaktadır.

İnsanların dış görünüşlerine önem vermeleri ve farklı yolları denemeleri ile güzelliği konu alındığı yeni bir sektör oluştu. Kozmetik sektörü her dönemde büyümeye devam etti. Kadınların makyaja olan tutkusu sektörü canlı tuttu.

Başta Ankara gibi büyük şehirlerde kadınların hem ekonomik açıdan hem de toplumsal açıdan özgürleşmesi ile makyaja olan ilgileri de arttı. Hatta makyajın daha profesyonel yapılması için güzellik merkezlerinde bir hizmet alanı olarak verilmeye başlandı.

Ata Estetik

Çayyolu

Ata Estetik - ÇAYYOLU GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2716. Caddesi Orun Villaları No:11 Çayyolu-Ankara

Onur Özer Estetik Merkezi

Kavaklıdere

Ankara'nın Çankaya KAVAKLIDERE semtinde bulunan ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ Ankara'nın HANIMLARI VE ERKEKLERİ için "bir güzellik merkezinden en fazla neler isteyebilirim?" felsefesine dayanarak kurulmuş, çalışan kadrosunun eğitimini tecrübeleri ile harmanlamasıyla profesyonelliğine profesyonellik katmış, "işte tam bana göre" diyebileceğiniz bir doğal güzelleşme ve keyifli görünüm sağlayan mekandır.

Ana felsefemizden yola çıkarak öncelikle sizin her konuda aldığınız memnuniyet bizim için ilk planda. Dolayısıyla öncelikle sizi merkezimizde rahat ettirmemiz gerektiğinden, kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz, aksine salonumuz evinizde hissedebileceğiniz bir tasarıma sahip. Amacımız merkezimize girdiğiniz andan itibaren kendinizi yaşamın verdiği stresten, yorgunluğundan arındırmak. Bu tasarımın yanı sıra size gösterilecek ilgi ve alaka, sizin evinizde olmadığınızı farkedebileceğiniz ayrıntı.

Bu birebir hizmet anlayışı sayesinde sizin asıl rahatsızlığınızı hemen analiz edip, size gereken hizmeti sunmak için bekleyen alanında uzman çalışan kadrosuna sahibiz. Örneğin bölgesel zayıflamayla ilgili bir konuda yardıma ihtiyacınız oldu. Bu gibi durumlarda size direkt olarak istediğiniz zayıflama tekniğini uygulamak yerine öncelikle analizinizi yapıyoruz ve sizin için uygun mudur, sizin için en iyisi bu mudur gibi soruları kendimize soruyoruz. Bu işlemden de geçtikten sonra sizin için en uygunu hangisiyse, eğer sizde onaylarsanız işlemlerimize bu şekilde devamlılık sağlıyoruz.

Merkezimizde aynı zamanda son teknoloji ürünler kullanılmakla birlikte, teknolojiyi de sürekli olarak yakından takip ediyoruz. Bunu yapmazsak zaten diğer güzellik merkezlerinden bizi ayıran bir durum söz konusu olmaz ve bu da felsefimize tamamen aykırı düşmektedir. Eğer siz de Ankara'da oturuyorsanız;neresi olursa olsun yakın veya uzak sadece uygulama aletlerimizi görmek için bile merkezimize gelebilir, çayımızı-kahvemizi ve birçok zengin sunumlarımızdan tadabilirsiniz.

ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ, kurulduğu günden bu yana nezih ortamında hanımlara ve beylere hizmet vermeye devam etmektedir ve bir gelen müşterimiz diğer gelişinde yanında eşini, dostunu da getirmektedir. Bundan gurur duymakla birlikte sizin her isteğinizi karşılayabiliyor olmaktan da son derece mutluluk duyuyoruz.

Bütün bunların yanında bu işlemleri uygularken hijyene de büyük ölçüde önem gösteriyoruz. Çünkü güzellik hizmetlerinin olmazsa olmazıdır temizlik ve hijyen. Biz size son teknoloji ürünlerle profesyonel bir hizmet versek, ama hijyen olmasa bunun bir anlamı kalır mı? Tabii ki de herkesin vereceği cevap hayır olacaktır.

Şimdi siz de Ankara Çankaya Kavaklıdere'deki ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ'ne gelin, anlattıklarımızı bir de siz deneyimleyin.
devamını oku...
Adres: Tunus Cad. No: 73/4 Kavaklıdere-Ankara

Gülsün Yalçın Güzellik Salonu

Dikmen

Yaptığım işlemler ile verdiğim kaliteli hizmete göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı siz değerli danışanlarıma teşekkür ederim. Ankara'nın önde gelen güzellik salonlarından biri olma yolunda hizmete giren salonum son yenilikler ile hizmetinizdedir.

Hizmet odaklı çalışma anlayışım,uzman ve deneyimli çalışmalarımla sizin mutluluğunuz ve memnuniyetiniz için çalışmaktayım.

Gülsün Yalçın güzellik salonu olarak siz değerli müşterilerime kaliteli hizmet sunmaktayım. Ankara'da güzellik salonu denilince ilk seçiminiz Gülsün Yalçın güzellik salonu.
devamını oku...
Adres: İLKADIM MAH DİKMEN CAD 131/B DİKMEN ÇANKAYA ANKARA

La Bellezza Güzellik Salonu

Kızılay

devamını oku... Adres: Yüksel Cad. No: 7A / 8 Kat:4 Kızılay - Ankara

Mübeccel Güzellik Salonu

Tunalı

Mübeccel Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONU


Mübeccel Güzellik Salonu Ankara Tunalı Hilmi'de kadınların güzellik ve bakım hizmetlerini en kaliteli şekilde yapmak için kurulmuş ve alanında uzman kişiler tarafından verilen hizmeti ile adını duyurmaya, piyasadaki yerini sağlamlaştırmaya devam eden bir güzellik salonudur.

Mübeccel Güzellik Salonu'nda bir güzellik salonundan isteyebileceğiniz her şey mevcuttur. Sizlere en kaliteli hizmeti sunabilme gayesi ile kurulmuş olan bu güzellik salonunda aradığınız her şeyi bulabilecek, gerçek güzelliği bulmak adına çıktığınız bu yolda yanınızda alanında uzman kişileri sizlerle son derece yakından ilgilenir şekilde bulacaksınız.

Verdiğimiz bu kaliteli hizmetin başlıca dayanağı ise samimiyetten geçmektedir. Sizlere samimi bir şekilde yaklaşıp aramızda bir samimiyet ortamı yarattıktan sonra diğer işlemler zaten basit kalmaktadır. Bu sayede sizin istediğinizi ve ihtiyacınız olanı tam anlamı ile anlayabiliyor, bu bağlamda adımlar atabiliyoruz.

Kalitenin bir diğer anahtarı ise sizlere sunduğumuz birebir hizmettir. Alanında uzman kişiler tarafından yapılacak olan testler ve muayeneler aracılığı ile sizin tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu saptayabiliyor ve bu konuda size ve bize özel bir hizmet ile adım atabiliyor, tedavinizi gerçekleştirebiliyoruz.

Bir diğer unsur olan konfor konusunda da aklınızda şüpheler kesinlikle olmasın. Çünkü Mübeccel Güzellik Salonu'na geldiğinizde kendinizi evinizde hissedebilecek kadar rahat olacağınıza söz veriyoruz. Her konudan sizi evinizde gibi hissettirmekle birlikte evinizde yapamayacağınız güzellik hizmetlerini en kaliteli şekilde bu dört duvar arasında veriyoruz. Dört duvar dediğimize de bakmayın. Sizleri Ankara'nın ve günlük hayatın stresinden arındırabilecek, dinginliğe ulaştırabilecek yer Tunalı Hilmi'de Mübeccel Güzellik Salonu'nundadır. Bu kapıdan içeri girdiğiniz andan itibaren sizlere verilecek kaliteli hizmet sayesinde gerçek güzelliği tadabileceksiniz.

Salonumuz oldukça konforlu olmakla birlikte bir o kadar da hijyeniktir. Tüm çalışanlarımız da bu konuda hassas olmakla birlikte teknolojik aletlerimiz sürekli olarak steril tutulmaktadır.

Siz de gerçek güzelliğe açılan kapıdan içeri girmek ve bu güzelliklerden tatmak istiyorsanız Ankara Tunalı Hilmi Caddesi'ndeki Mübeccel Güzellik Salonu'na gelebilir, bütün bunları kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Piyasaya yön verebilecek kapasitedeki çalışan kadromuz ve prensiplerimiz sayesinde sizleri de olumlu yönde değiştirebilmekten gurur duyacağız.

GELİN MAKYAJI

Gelin Makyajı Nedir?

Şüphesiz ki kadınların hayatlarında en önemli gün olarak gördükleri gün evlendikleri gündür. Bu neden dolayı da en güzel oldukları günün bu olmasını doğal olarak istemektedirler. Bu sebepten dolayı da saçından makyajına, gelinliğinden ayakkabısına kadar her şey mükemmel ve birbiriyle uyum içerisinde olmalıdır. Sadece evlilik gününe özel ve saç, kıyafet gibi unsurlarla bir uyum içerisinde yapılan, gerekirse provası alınması gereken makyaj işlemine gelin makyajı ismi verilmektedir.

Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gelinin yüz yapısı ve göz yapısı, saç rengi

Düğünün yapılacağı mekan

Gelinliğin tam anlamıyla ne renk olduğu. Bu renk kırık beyazdan da oluşabilir mat beyazdan da.

Gelinin saçı. Gelinin saçı topuz mu seçilmiş yoksa salık saç modeli mi tercih edilmiş.

Gelinin kişisel tarzı. Koyu makyajlardan mı hoşlanıyor yoksa doğal makyajlardan mı.

Gelin tacı ve diğer takılar, tabii ki takıların rengi gelin makyajı yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

Eğer seçtiğiniz makyöz makyajınızı bu unsurları sormadan, göz önüne almadan makyajınızı yapıyorsa o makyajdan şüphe etmeniz gerekmektedir.

Gelin makyajı ; gelin saçını yapacak olan profesyonel kuaför ile profesyonel makyözün ortak bir çalışmasıdır. Dolayısıyla da gelin saçının yapıldığı esnada makyözünüzün de yanınızda olması ve detayları bu esnada konuşması makyajın güzelliği ve profesyonelliği açısından oldukça önemlidir. Belki sizin de isteğiniz doğrultusunda prova makyajı yapılması da gerekebilir.

Mübeccel Güzellik Salonu'nda bu maddelerin her birine özenle dikkat edilerek alanında uzman makyözlerimiz tarafından sizlerin en güzel gününüzde, en güzel makyaja sahip olmanız sağlanabilir.

 • Cilt analizi,
 • md Formulations ürünleriyle cilt bakımı,
 • Tüp ağda,
 • Sir ağda,
 • Selülit tedavisi,
 • Parafin, yosun, çamur,
 • Aromalı sauna,
 • Göğüs bakımı,
 • Günlük makyaj, gece makyajı ve gelin makyajı,
 • Kaş alma ve şekil verme,
 • Manikür - pedikür,
 • Parafinli el ve ayak bakımı...
devamını oku...
Adres: Tunalı Hilmi Cad. No:82/7 Kavaklıdere-Ankara

Duru Life Güzellik Salonu

Bahçelievler

Duru Life Güzellik Salonu - BAHÇELİEVLER GÜZELLİK SALONU

Cilt Bakımı

Güzel bir cilde sahip olmak her bayanın en büyük arzusudur. Tabi güzel bir cilde sahip olabilmek içinde cildinizin bakımını ihmal etmemlisiniz. Önce sabah kalktığınızda sabunla yıkayıp, yumuşak narin bir havlu ile cildinizi zedelemeden kurulayınız.

Cilt Bakımı Hakkında Herşey

Aynı zamanda kuruladığınız cildinizi tonikle temizleyiniz. Tonikle temizledikten sonra pamuk ile kurulayınız. Bu işlemden sonra pamuğa bakınız ve pamuğun kirli olduğunu görürsümüz. Bunun nedeni ise yüz sabunla yıkandığı zaman yüzde yüz temizlenmez. Çünkü tonik tonik cildinizin derinliklerine ulaşır ve kiri temizler. Temizleme işlemi bittikten sonra eczanelerden cildinize uygun aldığınız nemlendirici kremle yavaşça ovalayın. Aldığınızı krem fazla yağlı olmamalıdır.

Bu yaptığınız cilt tedavisi sizin cildinizi güzelleştirir ve bunun farkını yakın zamanda görürsünüz. Gündüz yaptığınız işlemi gece yatmadan öncede denemelisiniz. Eğer makyajlıysanız önce yüzünüzü tekrar sabun ve tonik ile yıkamalısınız. Eğer bulunduğunuz mekanda tonik yoksa sütlede cildiniz temizleyebilirsiniz. Özellikle makyaj yapan bayanların sayısı oldukça fazladır. Akşam yüzünüzü yıkadığınızda yüzünüzde makyaj kalmamalıdır.Cilt bakımı
yaparken kullanacağınız krem aslında çok önemlidir. Piyasada yağlı, az yağlı nemlemndirici krem türleri mevcuttur. Siz her zaman cildinize uygun olanı seçiniz. Bu işlemleri gözünüzde sakın büyütmeyin. Çünkü hepsi ekonomik ucuz ve basittir.

Piyasadaki pahalı kimyasal ürünleri tercih etmenizi istemeyiz. Bunların çoğu insanda yan etkileri görülmüştür. Eğer bir yanlış yaparsanız ömrünüzün kalan kısmını bu hatanızla geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Cildinize uyguladığınız bu işlemlerin yanında doğal ürünleride kullanabilirsiniz. Doğal ürünleri isabetli kullanırsanız hiç bir yan etkisini görmezsiniz. Tam tersine çoğu zaman pozitif sonuçlar verdiğide görülmüştür. Ünlü kişilerin bir çoğu her sabah ve akşam bu uygulamaları yapmaktadır. Bu uygulamalarla gayet güzel bir cilde sahip olarak herkesin beğenisini çekebilirsiniz.

Selülit Masajı

Selülit Tedavisi Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.

Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır.

Selülit tedavisinde etkili olan iki tür masaj vardır. Dolaşım masajı ve Lenfatik drenaj masajı
Dolaşım masajları

Kan ve lenfatik dolaşıma yöneliktir. Bu masaj deri altı kan dolaşımını aktive ederek, dokunun canlanmasını sağlar. Dolaşım masajı derialtı kanı dolaşımını iyileştirir. Özellikle de kanın bacaklardan göğüse doğru gitmesini sağlar. Belirli noktalara parmakla bastırıldığında ve belirli lenfatik düğümler istikametinde hareket edildiği takdirde kullanılmış lenf atılıp yenilenir.
Lenfatik drenaj masajları

Lenf bezlerine uygulanan lenf drenaj masajı yöntemiyle kan dolaşımını hızlandırılarak vücuttaki ödemin ve toksik maddelerin dışarı atılması sağlanmaktadır.

Bu masajlar özellikle lenf dolaşımı üzerinde etkilidir. Lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akımının sağlanması tekniğidir.

Takma Tırnak

Takma tırnak, kolay kırılan, uzamayan tırnaklar, yaşlılık çizgileri, tırnak boşalması, tırnak yeme alışkanlığı gibi sorunlara son vermek , şekli bozuk tırnaklara estetik görünüm kazandırmak için , her zaman bakımlı olmak isteyen ama vakit bulamayanlar için mükemmel bir çözüm sunuyor.

Peeling Nedir? Peeling Nasıl Yapılır?

Tahriş olmuş, güneşten veya karaciğer ile ilgili sorunlardan dolayı lekeler oluşan, yaş etkeni ile kırışmış ciltler için uygulanan, kimyasal bileşikler içeren bir nevi asit içerikli temizleyici maddelere peeling denmektedir. Peeling uygulandığı bölgedeki yıpranmış ve ölü deriyi soyarak cildin daha yeni ve taze deriye kavuşmasını, daha genç ve canlı görünmesini sağlamaktadır.

Peeling uygulaması ırsi sebeplerden dolayı oluşan kırışıklıklar, yanık lekeleri, güneş lekelerinde, akne izlerinde, hormonal durumlar nedeni ile oluşan lekelenmelerde, gebelik sürecinde oluşan lekelerde ve çillerde kullanılmaktadır. peeling sonucu oluşan yeni deri daha canlı ve gergin görünerek insanların kendilerine olan özgüveninin artmasına yardımcı olmaktadır.

Ciltte oluşan derin çukurları, kaş düşüklüklerini, ileri derece kırışıklıkları ve sarkmaları düzeltmede peeling yöntemine başvurulmaz.

Doktorunuzun incelemesi sonucu derinizin yapısına göre uygulanacak asit solüsyonunun seçimi ile işe başlanır. İşlemi uygulayacak olan uzman dekolte, eller, yüz, boyun, dirsek ve kollar için uygulanacak bölgeleri seçerek işlemi gerçekleştirmeye başlar. İşleme başlandığının ilk 5 ve 10 dakikası içerisinde deride hafif yanma ve sızlama hissedilmesi doğaldır. Peeling işlemini uyguladıktan sonra rahatlıkla günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Bahçelievler 7. cad. 25. sok. 9/1 Bahçelievler-Ankara

Feminine Güzellik Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 33 / 14 Çukurambar - Ankara

My Life Güzellik Salonu

Keçiören

devamını oku... Adres: Fatih Cad. No 146/A Keçiören - Ankara

Sıla Güzellik Salonu

Elvankent

SILA GÜZELLİK SALONU VE SAÇ TASARIM MERKEZİ OLARAK EVİNİZİN RAHATLIĞINDA AİLE SICAKLIĞINDA SİZLERE EN ÖZEL HİZMETİ VERİYORUZ.

EĞİTİMLİ KADROMUZ İLE CİLT BAKIMI, CİLT TEDAVİSİ,HYDRAFACİAL,DERMAPEN, DERMAROLLER, İĞNESİZ MEZOTERAPİ, KALICI MAKYAJ, KAŞ KONTOR VE PUDRALAMA, KALICI EYELİNER, BB GLOW, BUZ LAZER, İĞNELİ EPİLASYON, MANİKÜR VE PEDİKÜR, AĞDA VE HER TÜRLÜ SAÇ HİZMETİ SUNUYORUZ.

ÖNCELİĞİMİZ SİZİN NELERE İHTİYACINIZ OLDUĞU KENDİNİZ…
devamını oku...
Adres: Atakent Mah. Şehit Murat İçöz Cad. No: 4/3 Elvankent - Ankara

Sech Güzellik Salonu

Tunalı

%100 Müşteri memnuniyeti odaklı olarak,Bay ve bayan müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Herkezin cilt bakımı ve güzelleşme ihtiyacına ulaşmasının bir hak olduğu düşüncesiyle yılın 365 günü kampanyalı fiyatlarımız ile sizleride Sech Beauty Salonlarımızda görmekten mutluluk duyarız.

Müşterilerimize sonuç garantisi sunuyoruz ve sonuç alana kadar hizmet vermeyi taahhüt ediyoruz. Bir çok hizmetimizde %98'e varan sonuç garantisi veriyor ve müşterilerimizi memnun etmek için en iyisi olmaya özen gösteriyoruz.devamını oku...
Adres: Tunalı Hilmi Cad. Çelikler İş Merkezi 2. Kat No:91 / 92 Tunalı - Ankara

Beauty Park Oran Güzellik Salonu

Oran

Beauty Park Oran Güzellik Salonu - ORAN GÜZELLİK SALONU

Biz bu sektörede 10 yıldır dermotolojı polikliniği olarak görev yapmaktaydık. Son 2 senedir de Parkoran ofis binasında Beautypark Oran adı altında hizmet vermekteyiz.

Aynı zamanda dermatoloji ile ilgili Alman firmasının Türkiye distiribitörlüğünede sahip olduğumuz için merkezimizde en son teknoloji Alman malı cihazlarla hizmet vermekteyiz. Bizim diğer merkezlerden farkımız tüm cihaz ve ürünlerimizin birinci sınıf Alman teknolojisine ait cihazlar olduğu için müşteri memnuniyetini ve sonuçlarının son derece yüksek olması bizi 10 senedir müşteri referansları ve memnuniyetleri ile yeni müşteriler edindiğimiz için bizim için en önemli şey müşterilerimizin bizden memnun kalmasıdır.

Elemanlarımızın son derece deneyimli olup her biri konusunda uzman kişilerdir. Salonumuzda hertürlü cilt bakımı, epilasyon, peeling, bedensel sıkılaşma ve selülit tedavisi, kirpik bakımı vb. hizmetler verilmektedir.
devamını oku...
Adres: Park Oran Ofis binası Kat:4 No:5 (one tower karşısı) Oran-Ankara

Beautiful Ladies Güzellik Salonu

Kızılay

Beautiful Ladies Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU


Beautiful Ladies Güzellik Salonu, Ankara Kızılay'da uzmanlığı ve hizmetinin kalitesini duyurmuş seçkin güzellik salonlarından önde gelen isimlerden bir tanesi. İsminden de anlaşılacağı üzere “çirkin kadın yoktur az bakım vardır" felsefesi ile Ankara'daki bayanlara güzellik garantisi sunmaktayız. Siz bize ne istediğinizi söyleyin, biz size nasıl yapacağımızı gösterelim.

Bir kuaföre gittiğinizde saçınızı kesen kişinin, veya makyajınızı yapan kişinin tecrübesiz ve işi öğrenen biri olmasını kim ister ki? Biz de bu mantıktan yola çıkarak çalışma kadromuzu daima tecrübeli tutarak hizmetimizi katlıyoruz. Alanlarında uzman kişiler tarafından her bir uygulamanız ayrı bir kalitede yapılmak üzere sizi bekliyor.

Bu uzmanlığın ve profesyonelliğin yanında tabikide sizi bir hastanedeymişsiniz gibi karşılamıyor, o şekilde davranmıyoruz. İşimizi severek, özenle, uzmanlıkla yapıyoruz fakat bir o kadar da samimiyiz. Güler yüzlü çalışan kadromuz varken kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmeyeceksiniz.

Güzellik salonlarında aslında bu profesyonellik, samimilik vs yanı sıra en önemli olan hijyendir. Çünkü ne kadar kaliteli hizmet alırsanız alın eğer hijyenik ortamlarda almazsanız bunun size bir faydası olması yerine tam tersine zararı olur ve hastalık kapma riskiniz artar. Örneğin başkasının üzerinde kullanılan bir iğne sizin de cildinize uygulanırsa bu direkt olarak hastalıkları kapmanız anlamına gelir. Bu sebepten merdiven altı diye tabir ettiğimiz güzellik salonlarını insanlar bu yüzden tercih etmezler, ne kadar ucuz olursa olsun.

Biz size bu kadar kaliteli bir hizmet sunarken bir yandan da kesenizi zorlamak istemeyiz. Çünkü bayanlar en kalitelisini alırken, ucuz olmasına da özellikle dikkat ederler. Hepimiz bunu yapıyoruz. Bu sebepten size dönemsel kampanyalarımızla bu konuda da ayrıca yardımcı oluyoruz.

Müşteri kitlesini de Ankara'nın seçkin bayanlarının oluşturduğu Beautiful Ladies Güzellik Salonu Kızılay gibi merkezi bir yerde bulunduğu için ulaşım da gayet kolay.

Eğer sizde günlük hayatta karşılaştığınız sorunlardan bunaldıysanız, stresten uzaklaşmak istiyor ama çok uzağa gidemiyorsanız Ankara'nın göbeğinde, Kızılay'daki salonumuza sizleri de bekliyor olacağız. Beautiful Laides Güzellik Salonu olarak “çirkin kadın yoktur" felsefemizi siz de yakından tanımak istiyorsanız bugün tam sizin gününüz.

Epilasyon yaptırmak istiyorsanız Beautiful Ladies Güzellik Salonu'nda uygun fiyatlarda, hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

SELÜLİT MASAJI

Selülit Masajı Nedir?

- Selülit masajı, selülitlerin ortadan kaldırılmasındaki en önemli etkendir. Çünkü selülit oluşumunun sebebi dolaşım sistemindeki bozukluklardır. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluklar toksik madde birikimine yol açar.

- Selülit masajı yapılırken kan ve lenf dolaşımını harekete geçirmek, dokuların yeni oksijen ile dolmasını sağlamak amaçlanır.

- Selülit masajı, kanın damarlardan düzgün bir şekilde akmasını ve damarların çapının arttırılmasını sağlar. Bu sayede bozulmuş kan dolaşımını düzenler, hücrelere taze oksijen gitmesini sağlar ve toksit maddelerin dışarı atılmasında büyük bir görev üstlenir.

Selülit tedavisine iyi gelen masaj çeşitleri ikiye ayrılır ;

Dolaşım Masajı

- Bu masaj ile deri altındaki kan dolaşımı hedef alınıp, aktif hale getirilir ve dokunun tekrar canlanması sağlanır. Dolayısıyla deri altı kan dolaşımı da iyileşmiş olur. Kanın bacaklardan başlayıp göğüslere doğru akmasını sağlar.

Beautiful Ladies Güzellik Salonu'na gelerek selülit masajlarınızı işin uzmanlarınıza bırakabilirsiniz.

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı nedir?

-Cilt bakımı ; profesyonel bakım ürünleri ve buna yardımcı aletlere, konusunda uzman ve eğitimli kişi tarafından, hijyenik bir ortamda yapılan ve cildi temizleme, nemlendirme, besleme ve yenileme amaçlı yapılan ; cildin tipine uygun bir bakımın gerektiği bir tedavi-önlem biçimidir.

Cilt bakımı işlemi nasıl uygulanır?

-Cilt bakımı yapılabilmesi için öncelikle kişinin cilt analizi yapılması gerekmektedir. Bu işlemden sonra cildinizin tipine uygun ürünlerle cilt temizleme işlemi gerçekleştirilir, bunun ardından buhar işlemi ve sıkma işlemi yapılarak cildin comedon ve milyalardan arındırılması amaçlanır. Daha sonrasında ise high frekans yoluyla cilt tamamen dezenfekte edilip gözeneklerin sıkılaştırılması sağlanılır. Ve en son olarak ta bu sıkma işlemi esnasında olaşabilecek muhtemel kızarıklıklar sakinleştirelerek ortadan kaldırılır.

-Bu ön işlemler tamamlandıktan sonra cildin tipine ve ihtiyacına uygun maske belirlenilir. Maske uygulanır ve maske işlemi bittikten sonra tonikleme yapılarak, nemlendirici yardımı ile masaj manipulasyonları uygulandıktan sonra cilt bakım işleminiz tamamlanmış olur.

Cilt bakımı ne için yapılır?

-Cilt bakımı ; ciltteki sivilcelenmeleri, kurumaları, kırışmaları ve gözeneklerin tıkanmasını önlenmesi ile ciltteki toksinlerin sürekli atılımının sağlanması için yapılan bir çeşit uygulamadır.

-Ciltteki hücre yenileme dengesini sağlayarak, ölü hücrelerin uzaklaştırılması ve yerine yeni ve canlı cildi açığa çıkarmak için uygulanır.

-Yıpranmış olan ciltler içinse cildin ihtiyaç duyduğu metaryelleri (oksijen, vitamin ve nem) cilde sağlamaktır.

-Ve son olarak ta ciltteki kan dolaşımını arttırmak amaçlanır.

Cilt bakımına ne zaman başlamalıyım?

-Cilt bakımına ergenlik ile beraber başlamak uzmanların uygun gördüğü zamandır. Bu sürede yaşanan hormonsol değişiklikler sebebi ile sivilceler boy göstermeye başlar. Bu süre zarfında bir uzman tarafından yapılacak cilt bakımı sayesinde bu süreyi kısa tutmak ve gelecek zamanlar için güzel bir cilt bırakmak için cilt bakımı şarttır.
devamını oku...
Adres: Kültür mah. Dr. Mediha Eldem Sok. 38/8 Kızılay-Ankara

Bilge Dargün Güzellik Salonu

Yaşamkent

Bilge Dargün Güzellik Merkezimizde açılışa özel kampanyalarımız başlamıştır.

 • Profesyonel cilt bakımı

 • Dermapen

 • Anti-aging

 • Hydra facial

 • Ameliyatsız yüz germe(hifu)

 • Akne ve leke tedavisi

 • Protez tırnak

 • Kalıci oje

 • Kalıcı makyaj

 • Kaş tasarımı

 • Ipek kirpik

 • Kirpik lifting

 • Manikür-pedikür

 • Altın iğne

 • Plazma pen

 • Bb glow

 • Profesyonel makyaj

 • İğnesiz mezoterapi

 • Yüz boyun lifting

 • Yara ve çatlak izlerinin yok edilmesi

 • Ağda

 • Lazer Epilasyon

 • İğneli Epilasyon

faaliyetleriyle hizmete açılmıştır.devamını oku...
Adres: 3222. Cad. 17/4 Yıldız Yağmuru Sitesi Yaşamkent - Ankara

Athena Beauty Club Güzellik Salonu

Kızılay

Athena Beauty Club Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Adını Mitoloji Tarihinden alan Athena Beauty Clup Güzellik Salonu, Yunan Mitolojisinde de bahsedildiği gibi güzelliğe, adalete, estetiğe önem vererek beraber çalıştığı uzman estetisyen ekibiyle zanaatkar kimliğini 2000 yılından bu yana büyük bir özenle koruyarak sizlere hizmet etmekten büyük onur duyar.
Misyonumuz; gelişen, değişen ve yenilenen güzellik ve bakım sektörünün hep "ilk"lerini ve "en iyi"lerini sunmak. Dürüstlük, hijyen ve güleryüzlü çalışma arkadaşlarımız bizi 16 senedir Ankara'nin merkezi Kızılay'da sayenizde güzellik sektörün vazgeçilmezi haline getirdi.

Vizyonumuz;sizlerin varolan memnuniyetinizin devamlılığı arttırabilmek, her zaman daha iyiyi ve "en yeni"yi sunabilmek, sosyal medya aracılığıyla yaptığımız işlemler ve kampanyalarımız hakkında bilgi vermek, sizlere kendinizle ilgili farkındalıklar kazandırarak bakış açınızı değiştirebilmek için varolan gücümüzle çalışmaya devam etmek.
devamını oku...
Adres: Meşrutiyet Caddesi 20/3 Bakanlıklar Mahallesi Kızılay-Ankara

Tunay Akdağ Güzellik Salonu

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Tunus Cad. Özkartallar Apartmanı 49/5 Tunalı - Ankara

Dilan Polat Güzellik Salonu

Çukurambar

Hizmetlerimiz yüksek kalite standartlarında olup, başlıca prensiplerimiz insan sağlığı ve güvenliğini ön planda tutmaktır. Dilan Polat Güzellik Merkezi, dünya merkezlerindeki yeni teknolojik uygulamaların çalışmalarını yakından takip etmekte, uzman personelini düzenli olarak eğitim ve sertifikalar ile donatmaktadır.

Dilan Polat Güzellik Merkezi'nde en önemli önceliklerimiz kişi memnuniyeti, güvenliği, sağlığı ve ihtiyacı olan hizmeti profesyonelce alabilmesidir. Bu özelliğimizi ticari zihniyete yenik düşmeden koruyabilmek esas özelliğimizdir.

Meslek ahlakını benimseyen, güler yüzlü, tecrübeli ve alanında uzman deneyimli kadromuz ile, hijyenik bir ortamda, yüksek kalite ve standartta sağlıktan asla ödün vermeden güzelleştirmek esas hedefimizdir. Gelişmiş cihaz teknolojisi ve uzman kadromuz ile güzelliğinizi ve sağlığınızı sürekli kılmak için biz buradayız.

devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad. Next Level Loft Ofis Kat: 7 Daire: 24 Çukurambar - Ankara

Jule Beaute Güzellik Salonu

Çankaya

devamını oku... Adres: Uğur Mumcunun Sokağı 64/5 Gaziosmanpaşa - Ankara

Aytu Manikür ve Pedikür Evi Güzellik Salonu

Etlik

devamını oku... Adres: Aşağı Eğlence Mah. Yeni Etlik Cad. 78 / B Etlik - Ankara

Yeşim Yamak Güzellik Salonu

Çankaya

Çankaya Gaziosmanpaşa Uğur Mumcu sokakta bulunan Yeşim Yamak Estetik&Güzellik merkezimizde Uzman Estetisyenlerimiz ile hijyenik ortamda, kişiye özel tek kullanımlık malzemelerimiz ile
 • Epilasyon
 • Kalıcı Makyaj
 • Kavitasyon
 • Cilt Bakımı
 • El&Ayak bakımı
 • Kiprik Lifting
 • İpek kirpik
 • Protez tırnak
 • Kalıcı oje
 • Bölgesel incelme
 • Sıkılaşma işlemlerini uygulamaktayız
devamını oku...
Adres: Uğur Mumcu Cad. 83/4 Gaziosmanpaşa Çankaya - Ankara

Rytim Beauty Lounge Güzellik Salonu

Balgat

Güzellik sektöründeki 20 yıllık bilgi ve tecrübelerimle RYTIM Beauty Lounge da alanında uzman ekibim ile birlikte sizlere her daim hizmet etmek için hazırız.

Güzelliğin Rytimini bizimle yakalayın diyerek çıktığımız bu yolda sizleri salonumuzda tanışma kahvesine bekliyoruz.

Sevgiyle kalın...

- Arzu Uluhandevamını oku...
Adres: Oğuzlar Mah. 1370. Sokak No: 22 / 4 Balgat - Ankara


Makyaj -Profesyonel Makyaj

Makyaj hakkında teorik bilgi ve beceriye sahip kişilerin insanların yüz hatlarını belirleyerek ideal renk tonlarını ve kozmetik ürünlerini kullanılarak profesyonelce yapılan işlemdir. Profesyonel makyaj genellikle makyöz ve makyör tarafından yapılır.

Profesyonel makyaj ile güzellik katmanın yanı sıra kusurları da profesyonel bir şekilde kapatmaktır. Teorik bilgi ile becerinin harmanlanması ile doğru makyaj çalışması yapılabilir.

Profesyonel makyajın teori kısmında;

 • Erkek/kadının yüz yapısının belirlenmesi gerekir. Yani çene, alın, elmacık kemikleri, mimik kasları vb.
 • Profesyonel makyaj için öncelikle temel makyaj uygulamaları ile başlayarak gölgelendirme, ışık gibi küçük dokunuşlar ile makyajı doğallaştırmak.
 • Kişinin yüz yapısına göre fırça hareketleri uygulamak, göz şekline uygun, makyaj teknikleri uygulamak.
 • Renklerin uyumu, yeni renkler oluşturmak, hayal gücü, renklerin ışık ile etkileşimi gibi bilgilere sahip olmak gerekir.
Profesyonel makyaj ile kozmetik ürünlerinin doğru kullanımı makyajın cilt yüzeyindeki ömrünü uzatır. Yani makyaj da akma, dağılma gibi aksilikler yaşanmaz. Kullanılan kozmetik ürünleri; far, kalem, sim, allık, ruj, rimel, kapatıcı, fondöten, eyeliner.

Makyaj –Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj derinin altına yerleştirilen renk pigmentleri uzun vadeli makyaj işlemidir. Kalıcı makyaj bir sefer kullanılmak üzere iğneler ile yapılır. Bu iğneler işlem tamamlandıktan sonra atılır. Kalıcı makyaj da kullanılan renk pigmentleri bitkisel özlü olması gerekir. Çünkü vücuda kimyasal maddelerin enjekte edilmesi sağlıklı olmaz. Kozmetik sektöründe kalıcı makyaj için ürünler özel üretilmektedir.

Ankara'daki kalıcı makyaj işlemini uygulayan güzellik merkezlerinde dikkatli ve titizlikle gerçekleştirilmektedir. Kalıcı makyaj genellikle gözlere, kaşlara, dudaklara, dudak çevresine uygulanır. Yani yüz için geçerli bir işlemdir. Kalıcı makyajı diğer makyaj çeşitlerinden ayıran özelliği ise doğal ve hafif tonlarda yapılmasıdır. Böylece yüz hatlarını belirginleştiren bir çerçeve görevi üstlenir.

Kalıcı makyaj sporcuların, yoğun çalışan kadınların tercihidir. Çünkü her sabah makyaj yapmak, bakımlı görünmek zamanı kısıtlı kadınlar için mümkün olmayabilir. Veya sporcuların, terleme durumlarına bağlı olarak sık sık duş almaları gerekir. Bu yüzden makyajı sürekli yapmak, kontrol etmek zor olacaktır.

Makyaj –Dayanıklı Makyaj

Kadınlar makyajlarını yaptıktan sonra belli bir süre sonra çeşitli faktörlere bağlı olarak akma, bozulma gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşır. Ancak makyajda kullanılan teknik kadar ürünler de dayanıklılığın sağlanmasında oldukça etkilidir. Nem, ter, sıcak hava, su gibi faktörler dayanıklı makyaja olan ihtiyacın artmasında etkili olmuştur.

Dayanıklı makyaj için waterproof kozmetik ürünleri kullanılır. Bu, dayanıklı makyaj için ilk seçenektir. Diğer seçenek makyaj yaparken makyaj ürünlerinin birbiri ile uyumlu kullanımıdır. Yani, fondöten sürdükten sonra transparan pudra ile dayanıklı makyaj için ilk adım geçekleştirilmiş olunur. Yine allık konusunda bir başka teknik toz ve krem allıkların beraber kullanılmasıdır. Yani ilk önce krem sonra toz allık kullanılırsa uzun saatler kullanım imkânı sunar. Gözlerde makyaj için pudra üzerine far sürülürse dayanıklı makyaj sağlanır.

Bu tekniklerin dışında dayanıklı makyaj için piyasada makyaj sabitleyici ürünler mevcuttur.

Makyaj –Düğün Makyajı

Düğün gibi özel davetler de yapılan bir makyaj çeşididir. Ankara gibi büyük şehirler de düğün daveti için özel ve gösterişli mekanlarda misafirler ağırlanır. Böylece düğün davetinde kadınlar şıklık yarışına girer. Kıyafeti, ayakkabısı, çantası, saçı hatta makyajı ile en güzel olmak için büyük özen gösterirler. Düğün makyajı da şıkır şıkır elbiselere ve farklı saç tasarımına uyum sağlayacak kadar abartılı makyajdır. Pullu, simli, tüllü elbiseler makyaj detayı ile bir bütünlük oluşturulur.

Düğün makyajında koyu renk tonları, simli ve metalik tonlarda tercih edilir. Böylece diğer makyaj çeşitlerine göre süslü ve dikkat çekicidir. Aynı zamanda düğün makyajını evde yapmak yerine kadınlar genellikle profesyonel uygulama için güzellik merkezlerini tercih ederler. Düğüne hazırlık için zamanın çoğunu burada geçirirler.

Makyaj –Gelin Makyajı

Düğün günü şüphesiz bütün gözler gelinin üzerindedir. Gelinliği ile zarif bir görüntü sergileyen gelin makyajı ile zarifliğini taçlandırır. Aynı zamanda düğün günü çekilen fotoğraflar bu özel günü hayat boyu hafızalarda taze kalmasını sağlar. Bu yüzden gelin makyajı gelin için önemlidir.

Gelin makyajı için gözler ön planda olmalıdır. Göz yapısı, göz rengi, ten gibi faktörler bu işlem için önemlidir. Koyu renk tonları kullanılacağı gibi metalik ya da dikkat çekici renklerde kullanılabilir. Buğulu Göz makyajı genellikle tercih edilir. Kaşlar ise belirgin bir şekilde tüy rengine uygun boyanmalıdır. Makyaj sabitleyiciler ile gelinin oyun esnasında terlemesi göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer gelinlik açı tercih edilmişse dekolte ile yüz arasındaki renk uyumu sağlanmalıdır.

Makyaj –Gece Makyajı

Eşimizle, arkadaşlarımız ile geçireceğimiz eğlenceli dakikalar için tercih ettiğimiz bir makyaj çeşididir. Geceler, kusurları kapatmada iyi bir avantaj olsa da günlük yapılan makyaj sönük kalmasına neden olacaktır. Aynı zamanda ortamı aydınlatmak için kullanılan ışıklar makyajın tonunu ve tarzının algılanmasını bile değiştirir.

Gece makyajı için renkli tonlar tercih edilebilir. Tercih edilen özel kıyafet makyajın renkli olması durumunun dengelenmesine yardımcı olacaktır. Özellikle allık kat kat veya yoğun sürülmesini gerektirir. Çünkü ışıklar altında ten renginin solgun algılanmaması için yapılır. Gece makyajı için kırmızı ruj oldukça popüler bir tercihtir. Dudakların şeklini ve hacmini artırır.

Gece makyajı için özenli bir teknik ve doğru renk seçimleri gerektirir. Eğer evdeyseniz yeterli zamanınız var demektir. Ancak çalışan bayanlar veya eve geçip gece makyajı yapmak için zamanını olmayan kadınların Ankara gibi büyük şehirlerde yol, trafik sorunları zamanı daraltan unsurlardır. Bu yüzden en yakındaki güzellik merkezine uğrayarak tarzınıza ve kıyafetinize uygun gece makyajını yaptırabilirsiniz.

Makyaj –Mezuniyet Makyajı

Mezuniyet partisi hayatınız da özel günler arasında hatırlayacağınız değerli bir anıdır. Mezuniyet kıyafeti, mezuniyet saçı ve mezuniyet makyajı özen gösterilmesi gereken faktörler arasında akla ilk gelenlerdir. Bu yüzden makyaja büyük önem göstermek resimlere bakıldığında pişmanlık uyandırmaması gerekir. Mezuniyet partisine kızların güzel olması hakkıdır. Abartı ve güzel olmak arasındaki ayrıma dikkat etmek gerekir.

Mezuniyet makyajı abartılı olmamalıdır. Kıyafetiniz ile uyumu göz önünde bulundurmalısınız. Hem göz makyajı hem dudak makyajı hem de allığı kat ve kat sürmek ya da aynı anda patlatmamak gerekir. Dudakların ön plana çıkarılması için göz ve allık makyajı sönük kalmalıdır.

Mezuniyet makyajının püf noktası ruj için kullanılacak tonlar içerisinde nude olanının tercih edilmesidir. Çünkü parti boyunca eğlenmek, fotoğraf çekimi derken makyaj tazeleme işi ile uğraşmak zor olacaktır.

Makyaj çeşitleri nelerdir, makyaj çeşitleri ve yapılışları, makyajın tanımı ve tarihi, makyaj nedir, değişik makyaj çeşitleri, göz makyaj çeşitleri.

Makyaj –Porselen Makyaj

Profesyonel olarak yapılan diğer bir makyaj da porselen makyajdır. Porselen makyajın özelliği pastel ve mat renkler ile donuk bir ifade oluşturmaktır. Cıvıltılı, rengarenk tonların aksine daha sade ve düz renkler tercih edilir. Genellikle mankenlerin, fotoğraf sanatçıların çekimler esnasında kullandıkları makyaj çeşididir. Ancak ciddi cilt sorunlarınız varsa yara, iz, leke gibi bu problemlerin tamamen kapatılmasında oldukça başarılı bir uygulamadır.

Porselen makyajı da sert pudra kullanılarak pürüzsüz bir cilt elde edilir. Su bazlı olması nedeni ile diğer kapatıcılara göre daha yoğun ve kalın bir görüntü oluşturur. Porselen makyaj da dikkat edilmesi gereken nokta kozmetik ürünleri ile ten rengi arasındaki uyumun sağlanmasıdır. Yani pudra, allık gibi ürünlerin ten ile uyumu önemlidir.

Makyaj –Günlük Makyaj

Makyaj, kadınların hayatında vazgeçilmez yere sahiptir. Öyle ki, elbise seçimi, saç yapımı derken makyajın doğru ve yeterli oranda yapılması için de ayrı bir özen gösterilmektedir. Böylece her kıyafete ve ortama göre makyaj çeşitlenmiştir. Kadınların en yaygın tercih ettiği makyaj çeşididir. Bu yüzden kullanılan makyaj ürünlerinden tutunda makyaj şekilleri ile kadınlar kendini rahat hissetmelidir.

Günlük makyaj, kozmetik ürünlerinin az, uçuk tonlarının yapılması ile edilir. Göz kalemi, allık, kapatıcı, şeftali tonlarında ruj veya dudak nemlendiricisi ile günlük şıklık için yeterli olmaktadır. Ayrıca bu ürünleri tek kat sürerek sade bir görüntü elde edilir.

Yüz bölgesinde yağlı bölgeler için mat fondöten ile aşırı parlaklık kapatılarak diğer bölgeler ile denge sağlanabilir. Far yerine göz kalemleri doğru bir tercih olacaktır. Ancak fardan vazgeçemem diyenler için kahverengi, şeftali tonları, gri gibi uçuk renkler tercih edilebilir.

Makyaj –Sahne Makyajı

Sahne makyajı ile sahnede rol alan sanatçının role bürünmesinde yardımcı olmakta, aynı zamanda aşırı ışık altında seyircilerden uzakta bulunan sahnede sanatçının mimiklerini belirginleştirmek amacı ile yapılmaktadır. Yapılan sanat dalına bağlı olarak jestlerin ve mimiklerin de ön planda tutulması sözcükler kadar etkili olabilmektedir. Dolayısı ile insanların yüz hatlarını ve mimiklerinin vurgulanması için önemlidir.

Sahne makyajı adından da anlaşılacağı üzere sadece sahnede kullanılması gereken bir makyaj çeşididir. Eğer davet, düğün, mezuniyet gibi ortamlarda tercih edilirse tam bir fiyasko ile sonuçlanır. Çünkü fazla abartılıdır. Makyöz ve makyör tarafından başka davetlerde kullanılması önerilmez.

Sahne makyajında gölgelendirme, ışıklandırma, aydınlatma gibi farklı teknikler, makyaj hileleri de kullanılmaktadır.

Makyaj –Tiyatro Makyaj

Tiyatro makyajı ile tiyatro oyunundaki rolün tam anlamı ile hayata uyarlanmasında yardımcı olur. Mesela yüzde yara, olgun veya yaşlı bir insan, yüzde şiddet sonucu oluşan morlukların yapılması için tiyatro makyajı kullanılır. Yani öfkenin sonucunda morluk dediğimiz için makyaj da ayrıntılar ön plana çıkar. Duyguları da yansıtır.

Tiyatro oyunu esnasında kişilerin dikkatini kostümler, dekorlar ile odaklama sağlanacağı gibi sanatçının rolü ile izleyicilere de geçmesini sağlamak için tiyatro makyajı kullanılır.

Makyaj –Tv Makyajı

Teknolojinin gelişmesi ile TV dünyasındaki yayınların da kalitesi artmakta ve detaylar ön plana çıkmaktadır. Aynı şekilde kişilerin ciltlerindeki kusurlar da çok çabuk fark edilir hale gelmiştir. Çizgiler, sivilce, leke gibi. Bu durumda kozmetik sektörü yenileşmeye giderek teknolojik yayınların kalitesine uygun olarak kozmetik ürünler üretilmektedir.

Siyah beyaz televizyon yayınlarında kusurları kapatırken, renkli yayın akışı ile insanlar da makyajları ile renkli bir görüntüyü tercih etmeyi seçmişlerdi. Ancak teknoloji bu kadar ile yetinmeyerek görüntü akışının yeni sistemler ile revizyon edilmesi insanları daha yakından izliyormuşçasına bir netlik kazandı. Bu durumda sadece makyaj yapmak yeterli değildir. Aynı zamanda makyözlerin yaptığı makyajlarda hataları da kabul etmemektedir. Bu yüzden kat ve kat sürülmüş fondöten günümüz teknolojisinde abartı ve çirkin bir görüntü oluşturmaktadır.

Bu yüzden TV makyajı daha şeffaf, yapaylıktan uzak kozmetik ürünleri ve makyaj teknikleri ile doğal ama kusurları tam anlamı ile kapatan bir teknik ile uygulanmaktadır.

Makyaj –Young Blood Mineral

Kozmetik sektöründe ürünlerin yapısında kullanılan kimyasal içerikler hem ürünleri kalitesiz olarak kabul edilmesinde hem de sağlığı tehdit etmesi nedeni ile yeni bir makyaj akımı young blood mineral başlamıştır. Sıvı, kremsi yapıların aksine toz halindeki kozmetik ürünleri uygulama kolaylığı sağlamaktadır. Aynı zamanda kadınların ciltlerinde ağırlık oluşturmadan gün içerisinde rahatlık sağlamaktadır.

Sürekli makyaj yapan kadınlarda belirli bir süre sonra gözeneklerin tıkanması sonucunda siyah noktalar gibi istenmeyen cilt sorunları oluşur. Bunların bir kısmı kullanılan kozmetik ürünlerinin gözeneklere yerleşmesine bağlıdır. İşte young blood mineral gözeneklerin nefes almasını sağlar ve doğal bir görüntü sunmaktadır.

Makyaj Eğitimi -Kalıcı Makyaj

Tüm etkilere uzun saatler boyunca yapısını koruyan makyaj çeşididir. Makyajın kusursuz olması ve bozulmaması kadınların kendilerine olan özgüvenleri de artmaktadır. Kalıcı makyaj ya da makyajın herhangi bir çeşidi güzellikten çok kadınların mutlu olmasında büyük bir rol oynamaktadır. Aynaya baktığında kendini güzel gören kadın mutlu olmaması gibi şansı yoktur. Bu durma bağlı olarak özgüveni de yüksek olacaktır.

Makyaj Eğitimi -Profesyonel

Yukarıda bahsettiğimiz makyaj ve çeşitlerinin teknik ve uygulaması için makyaj eğitimine ihtiyaç vardır. Böylece kişi doru fırça hareketleri ile istenilen tonu ve stili yakalayabilecektir.

Sıradan yapılan makyaj ile profesyonel olarak yapılan makyaj arasında büyük fark vardır. Hangi kozmetik ürünlerinin kullanılacağı, yüz bölgesinde nereye uygulanacağı, renklerin nasıl birbiri ile uyum sağlanacağı gibi konuların yanı sıra pratiklik kazanarak kozmetik ürünlerinin yüzde duruşundaki zarafeti sağlaması gerekir. Yani sıradan boya sürülmüş gibi durmaktansa doğallığı yakalayarak kusursuz bir görüntü yakalamak makyaj eğitimindeki profesyonel uygulamanın kanıtıdır.

Makyaj Kursu

Ankara'daki makyaj kursu ile kendini güzellik sektöründe geliştirmek isteyenlere, farklı bir meslek arayanlara, yeteneklerini geliştirmek isteyenlere kısacası herkesin yararlanacağı teknik ve uygulamalı dersler ile hizmet verilmektedir. Böylece insanların güzellik sektöründeki büyümeleri makyaj kursundaki eğitimler sırasında keşfedilen yenilikler ile katkı sağlanacaktır.