LAZER EPİLASYON NASIL UYGULANIR?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON NASIL UYGULANIR?

Lazer epilasyon yaptırmak istiyorsunuz ama nasıl yapılacağına dair pek bir fikriniz yoksa eğer bu yazıya bir göz atmalısınız. Lazer epilasyonu yaptıracak olan kişiyi öncelikle konforlu ve rahat bir yere alıp üzerinde ki kıyafetlerin uygun rahat kıyafet ile olduğuna dikkat edilir. Lazer epilasyonu yaptıracak olan kişinin hangi bölgeye uygulayacağına göre o bölgenin ten rengine, cilt özelliğine ve tüy rengine göre değerlendirme yapılır. Bunun ile birlikte uzman doktorlar tarafından en uygun cihaz ve kıl tipine göre en uygun enerji ayarlanıp kişiye lazer uygulamasına başlanabilir.Lazer epilasyon uygulaması üç aşamada gerçekleşiyor diyebiliriz. Tabi ki öncelikle lazer epilasyon uygulamasına başlamadan önce kişinin yüzünde krem, hiçbir makyaj ürünü gibi ürünlerin olmaması gerekiyor. Olmadığına emin olduğumuz zaman kişinin lazer epilasyonu uygulanacağı yerde uzun tüyler var ise onlar kısaltılır da sonra bölgeye jel sürülür. Bunun ile birlikte ikinci aşama güvenlik lazer epilasyonun uygulanacağı kişiye gözlerinin korunabilmesi için bir adet gözlük takılmalıdır ve aynı şekilde bu uygulamayı yapan doktorun bu gözlükten takması gerekmektedir.

Lazerlerin genellikle çoğunda gerekli soğutma aparatları bulunmaktadır ve lazer epilasyonu yapılacak kişiye oldukça kolaylık sağlayacaktır. Lazer epilasyonunun verdiği ışından tüylerin köklerine doğru yayılan dalgalar sayesinde tüylerde incelme ve azalma meydana gelmektedir. Lazer enerjisi derinin altına geçip tüy köklerinde ki pigmentler tarafından emilmektedir. Saniyeden kısa bir zamanda tüm etkili olan tüy kökleri bir anda etkisiz hale getirilmektedir.

Lazer epilasyonun yapılacağı bölgeye göre uygulamanın süresi değişiklik göstermektedir. Bu ilk uygulamada ki tedavinden sonra tüylerde bir dökülme gerçekleşecektir. Bu uygulamayı atlattıktan sonra asıl tedavi süreciniz başlayacaktır. Lazer epilasyonu lazer cihazları ile tüy köklerine lazer cihazının her türlü başlığı ile uygun şekilde uygulanır. Lazer cihazı tüy köklerine hedeflenen bölgelerine uygun cihaz balıklarıyla her alanına uygulanır. Bu uygulama başarılı bir sonuç almak için her köke ulaşabilmek için oldukça önemlidir.

Son olarak herkesin kaliteli bir yaşama hakkı vardır. Bunun ile birlikte ağrısız ve acısız şekilde kendinizi lazer epilasyonu yaptırarak kaliteli bir yaşam sunacağınıza emin olabilirsiniz.