ÜST BACAK LAZER EPİLASYON

blog yazısı ekle !

ÜST BACAK LAZER EPİLASYON

Bacak bölgesinde ki istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız için lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız sizin için birkaç şey yazmak istedim. Üst bacak bölgesinde ki istenmeyen tüylerin genel olarak vücudumuzun koltuk altı, genital bölge ve yüzde ki tüylere oran ile daha ince ve zayıf olduğunu söyleyebilirim. Bu sebepten ötürü lazer epilasyonu cihazından çıkan lazer ışınları tarafından istenmeyen tüyler görülmemektedir. Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğiniz zaman gittiğiniz poliklinikte doktorlar tarafından cilt renginizin ve tüy yapınızın analizi yapılacaktır. Bunun ile birlikte uygun lazer epilasyonu cihazı seçilecektir.Lazer epilasyonu cihazı tarafından üst bacak bölgesinde ki tüyler gözükmez ise ,üst bacak bölgeniz jilet yardımı ile tıraşlanacaktır. Bunun sebebi de dediğim gibi lazer epilasyon cihazından yayılan ışınların etkili vuruşlar yapabilmesi için. Ayrıyeten lazer ışınları zararlı mı diye düşünüyorsanız merak etmeyin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece lazer epilasyonu yapılacak olan üst bacak bölgesindeki tüy köklerini etkisi altına alacaktır. Kesinlik ile lazer ışınları üst bacak bölgenizde ki dokulara zarar vermez.

Ayrıyeten lazer epilasyon cihazlarında artık epilasyon uygulamaları daha acısız ve konforlu bir şekilde yapılması için soğutucu cihazı yer almaktadır. Bu cihaz lazer epilasyonu uygulamasın da ciddi anlamda hiç acı çekmemenizi sağlayacaktır. Üst bacak bölgesi lazer epilasyonu uygulaması sonrasında bazen kızarıklıklar ve ya yanma hissi olabilir fakat bu durum 24 saati geçmeyeceğini söyleyebilirim. Üst bacak bölgesi seansları tüy yapınıza ve cilt renginize göre değişmektedir.

Üst bacak bölgesinde ki lazer epilasyon seansları ortalama 6-7 seans sonunda istediğiniz sonuçları alacağınızı söyleyebilirim. Üst bacak bölgesi lazer epilasyon seanslarının aralığı ortalama 2 ay süredir. Fakat bu süre cildinizin yapısına ve tüy cinsinize göre değişmektedir. Üst bacak bölgesi lazer epilasyon seans süresi ise her iki üst bacağınızı yarım saat ile kırk beş dakika arasında değişen sürelerde gerçekleşmektedir. Üst bacak bölgesi lazer epilasyon uygulamasında oldukça hassas davranarak gideceğiniz poliklinikliği iyi araştırmanızı öneririm. Lazer epilasyon uygulamasında gideceğiniz doktor uygulama esnasında size ve kendisine lazer ışınlarından korunacağınız koruyucu gözlük verecektir onu takmayı ihmal etmemelisiniz.