GEBELERDE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

blog yazısı ekle !

GEBELERDE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsunuz fakat hamile olduğunuz için endişeleniyorsunuz Lazer epilasyon yaptırmaktan çekinerek bunun için internet üzerinden bir araştırmaya giriyorsunuz. Lazer epilasyon uygulaması genellik ile gebelik dönemlerinde yapılmaması uygun görülmektedir. Lazer epilasyon uygulamasının hamile kadınlara hiçbir yan etkisi görülmemek ile birlikte dediğim gibi uzman doktorlar tarafında yapılmaması uygun görülmektedir.
Hamilelik dönemlerinde lazer epilasyon ışınlarının bebeğe ve anneye hiçbir şekilde zararının olduğu ve ya olmadığı kanıtlanamamıştır. Fakat hamilelik döneminde çeşitli hormonlar salgılandığı için lazer epilasyon uygulamasından kaçınılması gerekmektedir. Tabi ki sadece lazer ışınlarından değil her türlü dermatokozmetik etkilerden kaçınılması şarttır.

Eğer hamile olan kişi lazer epilasyonu yaptırmakta oldukça ısrarlı ise hamilelik döneminin iç ay geçmesi, şartı ile uzman doktorlar tarafından lazer epilasyon uygulaması yapılabilir. Ayrıyeten hamile kadınlar acı konusunda oldukça hassas oldukları için genellik ile lazer epilasyon cihazlarında soğutucu aparatı bulunan lazer epilasyon cihazları uzman doktorlar tarafından tercih edilmektedir. Böylelikle lazer epilasyonu uygulama esnasında, lazer epilasyonu başlamadan önce ve sonrasın püskürtülecek olan soğutucu etkisiyle acı ve ağrısız bir uygulama geçireceğinizi garanti edebilirim.

Lazer epilasyonu uygulamasında lazer ışınları lazer epilasyonun uygulandığı bölgede ki tüylerin köklerine etki ederek tüylerin yakılarak azalmasını ve incelmesini sağlamaktadır. Hiçbir şekilde dokulara, hücrelere ve organlara bir zarar vermemek ile birlikte bebeğiniz ede zarar vermeyeceğini rahatlık ile söyleyebilirim. Tabi ki rahatlık ile söylediğim bu bilgi özen ile seçtiğiniz polikliniklerde dermatoloji alanında uzman olan doktorlar tarafından yapıldığı sürece bir sıkıntı yaşamayacağınız söyleyebilirim.

Lazer epilasyon cihazlarının başlıkları 6 ay aralıklar ile değişmesi gerekmektedir. Bu sebep ile gideceğiniz poliklinikler de doktorunuza bu tarz soruları yöneltmeniz gerekmektedir. Ayrıyeten lazer epilasyonu uygulamasında lazer ışınlarından korunmanız için koruyucu gözlük kullanmanız gerekmektedir. Doktorunuzun da bu gözlüklerden kullanıp hijyen açısından önemli olan tek kullanımlık ameliyat eldivenlerini kullanmasına dikkat etmelisiniz. Son olaraktan lazer epilasyon uygulamasının kişiye hiçbir zararı olmamak ile birlikte gebelik döneminde de bebeğinize ve size 3 ay geçtikten sonra bir zararı olmayacağını söyleyebilirim. Tabi ki siz yine de doktorunuza sorarak içinizi daha çok rahatlamalısınız.