EGZERSİZ YAPMADAN KARIN YAĞLARINDAN KURTULMANIN 14 BASİT YOLU

blog yazısı ekle !

EGZERSİZ YAPMADAN KARIN YAĞLARINDAN KURTULMANIN 14 BASİT YOLU

Düz bir karın sizin için hep hayal miydi? Ve aynı zamanda spor yapmadan nasıl düz bir karına sahip olacağınızı merak ettiniz mi? Hepimiz düz bir karına ve karın kaslarına sahip olmayı isteriz, değil mi? Ya eğer gerçekten egzersiz yapmadan düz karına sahip olabileceğimiz mümkünse? Bu gerçekten inanılmaz olurdu, değil mi?

Bel bölgesinde depolanmış yağlar gerçekten sağlık açısından en tehlikeli özelliklerden biridir. Zamanında önlem alınmazsa, daha sonra kalp hastalıkları, diyabet ve metabolizma ile ilgili birçok hastalığa neden olabilir. Karın yağlarından kurtulmanın en yaygın yöntemi egzersiz yapmakla mümkün olmaktadır. Fakat bel çevresinde birikmiş bu yağlardan kurtulmak gerçekten uzun zaman ve çaba gerektirir. Fakat aşağıda kolay yöntemlerle bu yağlardan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Ankara'da Zayıflamak için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Zayıflama

1. Aldığınız kalorileri yakından takip ediniz: Bilmeden gereksiz birçok kalori tüketmeye devam ediyoruz. Akılsız bir şekilde yemek yemek kilo almamızın arkasındaki en önemli nedenlerden biridir. Kremalar, soslar, ara yemekler ve aynı zamanda işlenmiş meyve suları da kilo almamıza neden olmaktadır. Bu yüzden de istenmeyen kalorileri hayatınızdan çıkardığınızdan emin olun.

2. Diyetinize bağlı kalın: Planlanmış bir diyet programı edinin. Her bir öğününüzün yeteri kadar sebze ve meyveden oluştuğuna dikkat edin. Yeşil, lifli ve aynı zamanda avokado, fıstık, badem gibi yiyeceklerden alacağınız yağlara dikkat edin. Diyetinizden çok fazla uzaklaşmayın. Bir öğünü fazla kaçırsanız bile diğerinde kendinizi frenleyin. Daha fazla protein alın ve daha az karbonhidrat tüketin.

3. Stresi yenin: Hormonlarımız karın yağlarının yakılmasını zorlaştırır. Bu tür hormonlardan biri de kortizol hormonudur. Çok fazla strese sahip olmak kortizol hormonunun salgılanmasına ve sonuçta daha fazla yağlanmaya sebep olur. Bu yağ da bel bölgesinde oluşur. Karın yağlarınızdan daha çabuk kurtulmak istiyorsanız stresten uzak bir hayat yaşamaya gayret edin. Meditasyon, köpük banyosu, müzik dinlemek ya da dinlendirici bir hobi edinerek stresten uzak durmanız mümkün olacaktır.

4. Yeteri Kadar uyuyun: Uykusuz kalan insanlar genellikle kendilerini yorgun hissederler ve daha çok yemek yemeğe yönelirler. Bu yüzden de günde 7 ya da 8 saat uyumak sizin istediğiniz kiloya ulaşmanızı sağlar. Yatağa giderken elektronik aletlerinizi kapatın ya da kendinizden uzak tutun. Yapılan araştırmalara göre ne kadar az elektronik aletlerle temas halinde olursanız, o kadar çok aklınız ve beyniniz dinlenmiş olacaktır.

5. yeteri kadar su için: Susuz kalma da kilo almanın bir diğer nedenidir. Yeteri kadar su tüketmediğinizde, vücudunuz suyu tutar. Yeteri kadar su içerek, vücudunuzun gereksiz yere su toplamasını engellemiş olacaksınız. Eğer düz bir karın istiyorsanız bu gerçekten büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zamanda suyu meyve sularından, yeşil çaydan, meyvelerden, çay ve kahveden de alabilirsiniz. Elbette bunları yeteri kadar su ile birlikte almalısınız. Kavun, şeftali ve portakal gibi meyveler çok fazla su içerir. Her öğünden önce bir bardak su için. Su karnınızın bir kısmının dolmasına neden olacaktır. Böylece daha fazla yemek yemekten kaçınmış olacaksınız. Alternatif olarak da yemek esnasında suyu yudumlayabilirsiniz.

6. Abur cubur ve yağlı yiyeceklerden kaçının: Egzersiz yapmadan karın yağlarından kurtulmak için daha fazla kalori yakmaya ihtiyacınız olacaktır. Bir ayda karın yağlarından yarım kilo vermek için, her gün 500 kalori kaybetmeniz gerekmektedir. Abur cubur ve yağlı yiyeceklerden kaçının. Bunun yerine, lif bakımından zengin yiyecekleri tercih edin. Böylece daha uzun sürede sindirileceklerdir. Böylece metabolizmanız mükemmel bir duruma kavuşacaktır.

7. porsiyonlarınızı değiştirin: Daha küçük öğünler yiyin. Üç öğün yiyerek ve abur cuburdan uzak durmayarak mükemmel bir karın bekleyemezsiniz. Porsiyonlarınızı azaltarak daha küçük öğünler yiyin. Eti küçük dilimler halinde kesin ve ekmeği küçük parçalara ayırın. Aynı zamanda 3 ya da 5 hafif öğün tüketin. Böylece sadece 3 büyük öğünden uzak durmuş olursunuz. Daha sık ve daha az yiyerek istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Tabağınızın yarısını sebzeyle doldurun. Bu şekilde hem metabolizmanız hızlanacak hem de kan şekeriniz olması gereken seviyede kalacaktır.

8. Dengeli Beslenmeyi Takip Edin: Dengesiz beslenme ve hareketsiz hayat bel çevresinde oluşan yağların en büyük sebeplerindendir. Bu yüzden de karın yağlarından kurtulmanın en iyi yolu dengeli bir beslenmeye sahip olmaktır. Az yağlı diyet sayesinde karın yağlarından kurtulacaksınız. Lif bakımından zengin yiyecekler tüketerek de gerekli vitamin ve minerale sahip olmuş olacaksınız.

9. Terlemeye Çalışın: Eğer karın yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız terlemeye devam edin. Terleme de kesinlikle su ve bitki çayları sayesinde sağlanmalıdır. Yeşil çay da bir başka mükemmel içecektir. Düzenli bir şekilde tüketildiğinde de karın yağlarının erdiğini göreceksiniz.

10. Sigara içmekten ve alkol kullanmaktan kaçının: Nikotin ve alkollü içecekler kilo almanıza neden olur. Bira göbeği tabiri herhangi bir dayanağı olmadan ortaya çıkmadı. Bu yüzden de alkolden uzak durun ve önceliği sağlığınıza ve aynı zamanda hedefinize yöneltin.

11. Biraz fiziksel aktivite ekleyin: Egzersiz her zaman jimnastik ya da koşmak değildir. Merdiven çıkmak ya da çocuklarla oynamak da basit egzersizlerdir. Alışverişe gidebilir ya da film izlemeye de çıkabilirsiniz. Sadece aktif olun ve uzun süreler aynı yerde oturup kalmayın. Fiziksel aktiviteler sadece kilo vermenizi kolaylaştırmaz ama aynı zamanda sağlığınıza katkı sağlarlar.

12. Tuzu Azaltın: Karın yağlarının oluşmasına neden olan diğer bir suçlu da tuzdur. Bu yüzden de gün boyunca aldığınız tuz miktarına dikkat edin. Yeteri kadar su tüketirken, tuz alımını da kontrol etmek gereksiz yere vücutta su tutulup tutulmadığını kontrol etmenizi sağlar.

13. Öğün atlamayın: Asla kahvaltıyı atlamayın. Sağlıklı bir kahvaltı sayesinde metabolizmanız hızlanmaktadır. Bu sayede de metabolizmanız gün içerisinde mükemmel bir şekilde çalışır. Öğün atlamak ya da uzun süre boyunca kendinizi aç bırakmak vücudunuza zarar verir. Bu yüzden de vücudunuz yağ depolar.

14. Yapay tatlandırıcıları azaltın: Organik ürünleri yemeğe çalışın. Yapay tatlandırıcılar sağlığımıza zarar verecek kimyasallar içermektedirler.