Ankara Bebek Dermatolojisi

Ankara Güzellik Salonları Bebek Dermatolojisi

BEBEK DERMATOLOJİSİ

Bebek dermatolojisi dalı sayesinde hassas olan bebek ciltlerinde bakım ve tedavinin ideal şekli ile anne ve babalara fikir vermektedir. Böylece tahriş etmeden doğru uygulama ve yöntemler sayesinde bebeğin sağlığı Bebek dermatolojisi dalı ile korunmaktadır. Bebek dermatolojisi dalı doğru bilinen yanlışları, zihinlerde yanlış yerleşen bilgil...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Bebek Dermatolojisi

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Bebek Dermatolojisi

BEBEK DERMATOLOJİSİ

Bebek dermatolojisi dalı sayesinde hassas olan bebek ciltlerinde bakım ve tedavinin ideal şekli ile anne ve babalara fikir vermektedir. Böylece tahriş etmeden doğru uygulama ve yöntemler sayesinde bebeğin sağlığı Bebek dermatolojisi dalı ile korunmaktadır. Bebek dermatolojisi dalı doğru bilinen yanlışları, zihinlerde yanlış yerleşen bilgileri düzelterek insanları doğruya yönlendirmektedir. Bebek dermatolojisi dalı bebek derisinin veya cildinin ihtiyacını inceleyerek anlamaya çalışır. Araştırmalar sonucunda bütün bebekler için kullanılabilecek etkili yöntemleri belirlemenin yanı sıra kullanılması gereken ürünlerin hangileri güvenilir olduğunu da vurguluyor.

İnsanlardaki cildin veya derinin görevi dış etmenlere karşı bir kalkan üstlenmektedir. Ayrıca hücrelerin ihtiyacı olan nemi de düzenli periyotlar da sağlar. Yeni doğan bebekler de bu kalkan oldukça narin ve ince yapıdadır. Aynı zamanda hücrelerin ihtiyacı olan nem oranı dengesi de düzensizdir. İşte Bebek dermatolojisi dalı sayesinde günlük bakım uygulamaları sayesinde kalkanı güçlendirme ve esneklik kazandırmada önemli rol üstlenmektedir.

Bebeklerin cildi hassas olduğundan ve bazı faktörlerden dolayı çabuk etkilenir. Mesela pişik rahatsızlığı oldukça yaygın bir sorundur. Çünkü o bölgenin ıslak ve kapalı kalması, bebeğin dışkısının ten ile temas etmesi zaman içinde derinin tahriş olmasına neden olur. Bu sorun için mutlaka Bebek dermatolojisi uzmanına başvurmak gerekir.

Bebek dermatolojisi uzmanlarının bebek cildini korumak için anne babaların alacağı basit önlemleri şöyle sıralamaktadır:

Bebeği aşırı terletecek giysileri giydirmemek gerekir. Kalın ve üst üste giydirmek bebeğin terlemesini hızlandırır. Bu durum bebeklerin derisinin üzerinde küçük kırmızı benekleri yani isilik gibi rahatsızlıkların oluşmasına neden olur.

Bebekte derinin pullanıp soyulması (egzama) dikkat edilmesi gereken durumlardandır. Yani baş bölgesinde oluşan kabuklanma sorunu oluştuysa bu deriyi soymamak gerekir. Ya da bebeğin temizlik şartlarına uyulmadığı kanısına varıp sürekli banyo yaptırma gibi yanlışa düşmemek gerekir. Bebek dermatolojisi uzmanın verdiği krem ile tedavi edilir.

Bebeği banyo yaptırırken duş jeli, şampuan, sabun, banyo köpüğü vb. ürünler kullanmaktan kaçınmak gerekir. Sadece ılık su ve kokusuz ve renksiz banyo yağı ile bebeği yıkamak yeterli olacaktır. Sabun, şampuan vb. ürünlerin içerisinde boya, parfüm gibi pek çok kimyasal içerik bulunduğundan bebeğin tenine değdirilmemesi gerekir.

Bebek dermatolojisi uzmanları kaşıntılı ve ağrılı bir deri hastalığı olan egzama sorunu oluştuğunda bebeğin yemesine, giydirilen kıyafetlerin kumaşı gibi her noktada dikkatli davranılması gerektiğini vurgulamaktadır. Süt, buğday, yumurta gibi gıdalara karşı hassasiyet ve yün malzemeli kıyafetler egzama hastalığını tetikler.

Bebek dermatolojisi uzmanları bebeğin bezini sık değiştirip cildinin bol su ile yıkanması gerektiğini söylemektedir. Pişik gibi hastalıkların oluşması bebeğin altının temiz tutulması ile önlenebilir. Bebek cildi idrar ve kaka ile uzun süreli teması halinde pişik kaçınılmazdır. Bez değişimi, bebeğin cildinin yıkanmasının ardından pişik karşıtı kremler ile güzel bir bakım yapılabilir.

Bebek doğduğu andan itibaren dışarıya uyum sağlaması zaman alacaktır. Bu uyum en dış katman olan cilt ile başlamaktadır. Yumuşak ve nemli olan bebek cildi doğduktan sonra bu yumuşaklığını ve nemini kaybetmeye başlar. Cildin üst kısmında pullanmalar, soyulmalar görülüyorsa Bebek dermatolojisi uzmanı kontrolüne başvurmak gerekir. Çünkü bu sorunun ilerlemesi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Bebeğin cildini korumak ve nemli tutmak için kullanılacak ürünler mevcuttur. Bebek dermatolojisi uzmanları bu ürünlerin ph değerine uygun ve doğal içerikli ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Öyle ki, zeytin yağı özü, kantaron yağı gibi bitkisel özlü ürünler bebek cildi ile uyumludur. Parfüm içermeyen ürünlerden yana tercih yapılmalıdır.