Ankara Cilt Masajı - Akupres

Cilt Masajı - Akupres Ankara Güzellik Merkezleri

AKUPRES CİLT MASAJI

Akupres cilt masajı, Çin tıbbına ait tedavi yöntemlerinden birisidir. Akupres cilt masajının uygulanışı oldukça basittir. Önemli olan ağrıların iyileştirilmesi için vücuttaki noktalara Akupres cilt masajı yapılmasıdır. Mesela parmak, el, ayak, yüz. Bu bölgelerde cilt yüzeyine belirli oranda basınç yapılmaktadır. Basınç uygulama için parmaklar yeterli olmaktadır. Herhangi bir iğne vb. alete ihtiyaç...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Cilt Masajı - Akupres Ankara Güzellik Merkezleri

AKUPRES CİLT MASAJI

Akupres cilt masajı, Çin tıbbına ait tedavi yöntemlerinden birisidir. Akupres cilt masajının uygulanışı oldukça basittir. Önemli olan ağrıların iyileştirilmesi için vücuttaki noktalara Akupres cilt masajı yapılmasıdır. Mesela parmak, el, ayak, yüz. Bu bölgelerde cilt yüzeyine belirli oranda basınç yapılmaktadır. Basınç uygulama için parmaklar yeterli olmaktadır. Herhangi bir iğne vb. alete ihtiyaç yoktur. Aku ve pressur kelimelerin birleşimi ile oluşmuştur. Yani pressur kelimesi Türkçe de baskı, basınç gibi anlamlara gelmektedir. Aku kelimesi de nokta anlamındadır. Uzakdoğu da yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Doğru noktalara doğru basınç uygulanarak elde edilen sağlık terapisi; Akupres cilt masajı.

Akupres cilt masajında amaç vücuttaki zararlı enerjiyi alıp daha olumlu veya pozitif enerjiyi vücudun bölümlerine eşit bir şekilde göndermektir. Akupres cilt masajı akupunktur tedavi yöntemi ile karıştırılmamalıdır. Akupunktur tedavisinde altın iğneler ile vücutta belirli noktalar hedef alınarak işlem yapılır. Bu uygulama için uzman kişilere ihtiyaç duyulur. Ancak Akupres cilt masajında böyle bir uygulama olmadığı için herkes yapabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken vücuttaki noktaların bilinmesi gerekir. Vücudun genelinde yaklaşık on beş Akupres cilt masajı uygulanacak nokta mevcuttur. Peki, bu noktaların özelliği nedir? Vücutta bulunan bezlerin, organların, dokuların bağlantı yeridir. Bu bağlantı yerlerine enerji ya da oksijen, kan gibi dolaşım sisteminin de ulaşamaması sonucunda hastalık meydana gelir. İşte bu noktalarda meydana gelen tıkanmaları açmak için Akupres cilt masajı ile basınç uygulanır.

Akupres cilt masajının etkileri son derece geniştir. Ağrıları tedavi etmek için alternatif tıp olarak bu yöntem uygulanır. Kimyasallara karşı vücudun geliştirdiği direnç ilaç tedavisinin de etkisinin azaltmaktadır. Dolayısı ile ağrılar ile yaşamak yerine ya da yüksek dozda ilaç tüketmek yerine Akupres cilt masajı ağrılardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca Akupres cilt masajı terapisinin içerisinde yer alan masaj sayesinde rahatlama, dinlenme, enerji takviyesi gibi etkilerinden de bahsedilmektedir. Gün içerisinde okul stresi, iş stresi vücudun hem fiziksel hem de ruhsal anlamda yıpranmasına neden olmaktadır. Dolayısı ile Akupres cilt masajı ile stresin etkilerini en aza indirmek mümkündür. Gün içerisinde modunuzu yükseltmek için, ruh halindeki hızlı değişimleri dengelemek için Akupres cilt masajı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Akupres cilt masajı akupunkturdan önce keşfedilmiştir. Bu yöntem zaman içerisinde yerini akupunktura bırakmıştır.

Akupres cilt masajında cilde etkileri de mevcuttur. Hücreleri canlandırarak cildin yenilenmesi, onarımını sağlar. Cildin esnek yapısı korunur. Belirli noktalara uygulanan basınç ve masaj sayesinde kan ve oksijen dolaşımı hızlanmaktadır. Böylece ciltte ileri yaş belirtilerinden olan solgun, kırışık cilt ile mücadele edilmektedir. Akupres cilt masajı için iki parmak yeterli olmaktadır. Evde, işte ağrı hissedilmesi üzerine veya stresi azaltmak, odaklanmayı artırmak için hemen iki parmak ile Akupres cilt masajı yapılabilir. Parmak dışında Akupres cilt masajı için ahşap el aletleri de kullanılmaktadır. Bu aletlerin özel adı vardır; Jimmy.

Akupres cilt masajında oksijen dolaşımı ve kan dolaşımı gibi iki esas enerji sistemi güçlendirilmektedir. Eğer bu sistemler yavaşlar ya da durursa vücutta çeşitli hastalıklar meydana gelir. İşte vücuttaki dengenin bozulmaması ve çalışan sistemi korumak için Akupres cilt masajı yapılmaktadır. Böylece cilt, organ kısacası vücut sağlıklı bir şekilde işleyişine devam eder.

Akupres cilt masajı için yaklaşık on beş esas nokta olduğunu belirtmiştik. İşlem sadece bu noktalara uygulansa bile bütün vücutta faydaları hissedilmektedir. Bütün ciltte yenilenme, parlaklık, pürüzsüz bir görüntü ve yenilenme süreci başlar.