Ankara Masaj-Vakum

Masaj-Vakum Ankara Güzellik Merkezleri

VAKUM MASAJ

Vakum masajı diğer masaj yöntemlerinden çok farklıdır. Çünkü incelme amacı için Vakum masajı tercih edilmektedir. Vakum masajı sayesinde çeşitli bölgelerdeki (göbek, kalça, basen, boyun, kollar, bacaklar) biriken yağların parçalanmasını sağlar. İncelmenin oluştuğu bölgelerde cildin torbalanması, gevşemesi estetik açıdan olumsuz bir görüntü oluşturur. Bu masaj yöntemi sayesinde gözenekler küçülür ve ciltte toparlanma meydana g...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Masaj-Vakum Ankara Güzellik Merkezleri

VAKUM MASAJ

Vakum masajı diğer masaj yöntemlerinden çok farklıdır. Çünkü incelme amacı için Vakum masajı tercih edilmektedir. Vakum masajı sayesinde çeşitli bölgelerdeki (göbek, kalça, basen, boyun, kollar, bacaklar) biriken yağların parçalanmasını sağlar. İncelmenin oluştuğu bölgelerde cildin torbalanması, gevşemesi estetik açıdan olumsuz bir görüntü oluşturur. Bu masaj yöntemi sayesinde gözenekler küçülür ve ciltte toparlanma meydana gelir. Yani bağ dokuları kuvvetlendirir. Ödem, zararlı maddelerin vücutta birikmesi sonucunda oluşan şişlikler de bu masaj sonrasında vücuttan rahat bir şekilde atılır. Yani Vakum masajı lenfatik sistemi harekete geçirir.

Sağlık ve estetik dünyasında teknolojinin derin etkileri görülmektedir. Fazla kilolarından şikayetçi olan kişiler bıçak altına yatmadan incelmenin mümkün olduğu teknikler geliştiriliyor. Böylece insanlara alternatif seçenekler sunulmaktadır. Vakum masajında soğurma ve baskı tekniği birlikte kullanılmaktadır. Bu teknikler kısa sürede vücudun şekle girmesini sağlar. Rast gele uygulanan bir yöntem değildir. LCD ekran yardımı ile cilt altındaki yağların yoğun olduğu bölgeler belirlenir. Kontrol düzeneği ile işlem kişiye özgü uygulanmaktadır.

Vakum masajı iki şekilde yapılmaktadır. Yukarıda anlattığımız teknolojik sistemlerin kullandığı modern tıp dünyasındaki yöntemin genel açıklamasıdır. İkincisi ise geleneksel terapi yöntemi kupa çekme ile gerçekleştirilen Vakum masajıdır.

Kupa çekme ile yapılan Vakum masajının detayları şöyledir: kupanın vakum etkisi oluşturması içine yanan pamuk konur. Böylece içeride azalan oksijen cildi gerdirir ve vakumlamaya başlar. Bu işlemin tehlikeli olmaması için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Kullanılan pamuğun büyüklüğü, pamuğa dökülen kolonya miktarı ve kupayı kapatma şekli. Orta büyüklükteki pamuğa yeterince kolonya dökmek gerekir. Çünkü kolonya eksik olursa sadece pamuk yanar ve biter. O zaman Vakum masajı etkisi görülmez. Kupayı cilde iyi kapatmak gerekir. Eğer içeri oksijen girişi olursa sadece pamuk yanmaz ciltte yanar ve sağlık sorunu oluşur.

Vakum Masajın Faydaları

Bu masaj yönteminde herhangi bir yan etki söz konusu değildir. Uzman masaj terapistleri tarafından yapılması işlemi güvenliğini artırmaktadır. Ameliyat ya da ilaçlar da görülen zararlı etkiler bu yöntem sonrasında görülmez. Bağışık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara yakalanma riskini minimize etmektedir. Herhangi bir ilaç vb. malzeme kullanılmamasına rağmen hastalıkları tedavi etmesi, vücudun onarım süreci oldukça hızlıdır. Vakum masajı kendi kendine tedavi özelliğinin yanı sıra başka tedavi yöntemleri ile beraber de kullanılabilir. Geçmeyen çeşitli ağrıların iyileştirilmesini de kesin çözüm olmaktadır. Bölgesel incelme sağlar. Ödem atmayı kolaylaştırır. Bedensel ağrılar ya da sorunlar azaldıkça kişi de zihinsel olarak iyileşme görülür.

Vakum masajı kendi başına uygulanması ile etkili sonuç alındığından bahsettik. Ayrıca liposuction uygulamasında bu yöntem kullanılmaktadır. Bundan başka Radyofrekans, kavitasyon, sauna gibi çeşitli sistemler ile beraber kullanılabilir. Bu sistemler ile birleşen Vakum masajının etkileri incelme, gergin bir cilt, ödem atma, lenf sistemini canlandırma gibi etkileri hedeflenmektedir. Bu yöntemler ile birleştirilmesinin kararı ancak doktor tarafından verilmesi gerekir. çünkü her uygulamanın başlı başına etkisi söz konusudur. Eğer birbirini desteklemeyen uygulama ile birleştirilirse Vakum masajı ya da diğer tedavi yöntemi bedene zarar verebilir.

Vakum masajı yapılırken cihaz kullanılırsa deri altına titreşimler iletilmektedir. Doktor gözetim ve denetimde yapılan bu işlem de seans sayısı da önemlidir. yaklaşık 16 seans sonrasında vücut form kazanır ve aşırı yağlanma ya kilo sorunu çözüme kavuşur. Seans süresi 45 dakika ila 60 dakika arasında sürmektedir. Bu süre boyunca kişi tedaviye kendini bırakır. Herhangi iğne, bıçak gibi delici, kesici malzemeler kullanılmadığından dolayı kişi rahattır.