Ankara Masaj-Meyve

Masaj-Meyve Ankara Güzellik Merkezleri

MEYVE MASAJ

Meyve masajı sadece meyve özleri kullanılarak yapıldığı gibi yoğurtta masaja dâhil edilerek yapılmaktadır. Meyve masajı iç huzuru keşfetmek için yapılmaktadır. Masaj teknikleri, masaj yağları sayesinde vücut yenilenir ve onarım süreci başlar. Meyve masajında kullanılan masaj yağları çeşitli meyvelerden elde edilmektedir. Bu meyveler tropikal iklime ait meyveler de olabilir.

Son yıllarda alternatif tedavi yö...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Masaj-Meyve

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Masaj-Meyve Ankara Güzellik Merkezleri

MEYVE MASAJ

Meyve masajı sadece meyve özleri kullanılarak yapıldığı gibi yoğurtta masaja dâhil edilerek yapılmaktadır. Meyve masajı iç huzuru keşfetmek için yapılmaktadır. Masaj teknikleri, masaj yağları sayesinde vücut yenilenir ve onarım süreci başlar. Meyve masajında kullanılan masaj yağları çeşitli meyvelerden elde edilmektedir. Bu meyveler tropikal iklime ait meyveler de olabilir.

Son yıllarda alternatif tedavi yöntemlerinin tercih edilme sıklığı artmıştır. Dolaşım sistemi, boşaltım sistemi, cilt güzelliği, saç – tırnak gibi vücudun tamamı bu yöntemler sayesinde sağlığına ve güzelliğine kavuşuyor. Meyve masajı da bu yöntemler arasında yerini aldı.

Meyve masajında kullanılan yağlar ve faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

Kayısı yağı: masaj esnasında kullanılarak cildin gençleşmesini sağladığı gibi yaşlanma karşıtı özelliği ile de bilinmektedir.

Hindistan cevizi yağı: masaj sisteminin teknikleri derinlemesine ilerledikçe masaj yöntemleri de çeşitlenmektedir. Dolayısı ile masaj da kullanılan masaj yağları da farklılaşıyor. Mesela Hindistan cevizi yağı. İsmi son yıllarda duyulmaya başlandı. Özelliği vücudun terlemesine bağlı olarak oluşan kötü kokuları gidermede kullanabilir. Koltuk altı ya da ayaklara masaj yapılması önerilir.

Limon yağı: limonun içerisindeki vitaminlerin zengin olması cildi besler. İhtiyacı olan minerallerin karşılanmasında önemli rol oynar. Aynı zamanda limonun kendine has kokusu rahatlatıcı ve sakinleştirici etkiye de sahiptir.

Böğürtlen yağı: bu yağ, gözenekleri açarak cilde parlaklık kazandırır. Siyah nokta, akne, sivilce gibi istenmeyen cilt sorunu ile mücadele de yüksek etkiye sahiptir.

Çilek yağı: kurumuş, çatlamış cilt sorununda kullanılır. Cildi yumuşatarak çatlaklar kapanır.

Avokado yağı: besin değerleri sayesinde cildin sürekli nemli kalmasını sağlıyor. Ayrıca yaşlanma belirtilerinden olan çizgilerin de düzelmesine yardımcı olmaktadır.

Portakal yağı: vücudun iç sisteminde olduğu kadar dışarıda da oluşan iltihaplı hastalıkların iyileşmesi için kullanılır. Boşaltım sisteminin çalışmasını sağlar.

Meyve masajında kullanılan çeşitli meyve aromaları hoş kokusu sayesinde dinlendirici etkiye sahiptir. Ancak etkileri bu kadar sınırlı değildir. Meyvelerin içerdiği besin değerleri, vücudu onarmak için gereklidir. Çinko, magnezyum, e vitamini, c vitamini, d vitamini, b vitamini, fosfor, demir gibi değerler çoğu kozmetik ürünün içerisinde yer aldığını görmekteyiz. Ancak ne kadar etkili oldukları tartışma konusudur. Bu besin değerlerini doğrudan vücuda almanın yolu tükettiğimiz besinler ile mümkündür. Ancak yeterli beslenmeme ya da yaz – kış mevsiminin etkisi ile bu gıdaları temin edememe durumunda vücutta eksilme oluşur. Dolayısı ile ilaç, vitamin gibi takviyeler doktorların önerisi ile kullanılmaya başlanır. Ancak ilacın yan etkisi mutlaka vardır ve vücudun başka noktalarına etki ederek zarar vermeye başlar. Sonuçta bu ürünler de çok etkili olmamaktadır. Bu durumda vücudun yapı taşlarından olan bu besin değerlerini almanın başka yolunu aramak gerekir. Meyve masajı alternatif seçenekler arasında ilk sıradadır. İnsanlar masaj keyfi ile tercih etse de işlem esnasında gözenekler yardımı ile vücut için gerekli değerler karşılanmış oluyor.

Meyve masajı sadece bitki özleri kullanılarak yapılsa da yoğurt ürünü de masaja dâhil edilebilir. Yoğurt, Türk mutfağının baş tacıdır. Yemeklerde, tatlılarda ve içecek olarak tüketiminde kullanılmaktadır. Aynı zamanda güzellik sektöründe maske, kür ya da kozmetik ürünlerin içeriğinde yoğurdun yer aldığını görmekteyiz. Ancak bu kadarla da bitmiyor. Yoğurt aynı zamanda masaj çeşidi olarak masaj kürü ya da bakım uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de yaz aylarında cildin güneşe maruz kalmasından dolayı cilt yüzeyinde kızarıklık ve buna bağlı olarak ağrı – sızı oluşmaktadır. İşte bu sorunların iyileştirilmesi için yoğurt masajı birebirdir. İster Meyve masajı kendi başına ister yoğurt masajı ile birleştirerek de tercih edilebilir.