Ankara Koçluk-Aile Dizimi

Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Aile Dizimi

KOÇLUK-AİLE DİZİMİ

Koçluk-aile dizimi terapisi nedir? Koçluk-aile dizimi terapisi faydaları nelerdir? Koçluk-aile dizimi terapisi nasıl uygulanır? Koçluk-aile dizimi, kuşaklar arasındaki aile bireylerinin olumsuz düşünceleri, olumsuz duyguları, olumsuz tutumları günümüzde torun ya da çocuklarının hayatına yansıdığı düşünülen bir yaklaşımdır. Kuşaklar öncesindeki olumsuzluklar bugüne ulaşara...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Aile Dizimi

KOÇLUK-AİLE DİZİMİ

Koçluk-aile dizimi terapisi nedir? Koçluk-aile dizimi terapisi faydaları nelerdir? Koçluk-aile dizimi terapisi nasıl uygulanır? Koçluk-aile dizimi, kuşaklar arasındaki aile bireylerinin olumsuz düşünceleri, olumsuz duyguları, olumsuz tutumları günümüzde torun ya da çocuklarının hayatına yansıdığı düşünülen bir yaklaşımdır. Kuşaklar öncesindeki olumsuzluklar bugüne ulaşarak torunlarının hayatını olumsuz etkileyerek çoğu problem, karmaşa, sıkıntının sebebi olarak görülmektedir. Koçluk-aile dizimi, Alman psikoterapist tarafından ortaya çıkarılmıştır. Ancak kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmıştır.

Koçluk-aile dizimi terapisi ile günlük yaşamda karşılaşılan aile bağları, ilişkilerde meydana gelen problemleri çözmeye odaklanır. Kuşaklar arasında genetik benzerlikler bulunduğu gibi zihinsel, ruhsal, hissi benzerlikler de bulunmaktadır. Aile bağları yaşanan kültürün, inançların, değerlerin etkisinde şekillenir. Bu unsurlar sadece bağlara yansımaz, kişilere de yansır.

Koçluk-aile dizimi, grup olarak yapılan terapi şeklidir. 6 ila 16 kişinin bir odada yuvarlak şeklinde dizdikleri sandalyelere otururlar. konuşarak sorunlar ile yüzleşme sağlanır. Ancak aile bireylerini temsili olarak gruptaki diğer üyelerden seçilir. Seçilen kişiler konu hakkında serbest bir şekilde konuşur ve hislerini belirtir. Bu terapi esnasında iki adım vardır. İlki kuşaklar arasında bastırılmış düşünceler, olumsuzlukların keşfedilip ortaya çıkarılmasıdır. Diğeri ise çözüm olarak sunulan çıkış noktaları aile bağlarını güçlendirdiği gibi sorunları da çözmektedir. Yani terapi boyunca sadece sorunu olan kişi konuşup görüşlerini belirtmez. Aynı zamanda uzman kişi, grup üyeleri de soruna dâhil olup görüşlerini belirtir. Buna bağlı olarak aktif olan her grup üyesi sorunu nasıl belirlendiği çözümleme sürecinde nasıl bir yol izleyeceğini görür. Ve kendi sorunlarına da ışık tutmaktadır. Sistem içerisinde kesintiye uğramış sevgi akışını yeniden harekete geçirmektedir.

Koçluk-aile dizimi terapisi için belirli bir bütçenin ayrılması gerekir. Sorunu olan kişi olarak katılması durumunda 310 TL, grup üyesi olarak katıldığında 55 TL ortalama fiyatlardan bahsedilmektedir.

Aile Dizimi Eğitimi 2018

Aile Dizimi Eğitimi 2018 amacı terapilerde ihtiyaç duyulan uzman ve eğitimli kişiler yetiştirilmektedir. Dolayısı ile gerekli eğitimleri tamamlayan kişiler Aile Dizimi terapisi ya da danışman unvanı ile terapiler düzenleme hakkını elde etmiş oluyor. Ayrıca eğitimler esnasında önce kendi aile bireylerinin oluşturduğu bağları, ilişkileri, iletişim kısacası sistemi keşfetmektedir. Buna bağlı olarak ortaya çıkan ya da çıkacak sorunları da görerek çözmeye çalışır. Teori kısmı ve pratik uygulamalar olmak üzere iki şekilde eğitimler gerçekleştirilmektedir.

Aile Dizimi Uygulama

Göz ardı edilen, önemsiz gibi görünen detaylar aslında hayatın akışını etkilemektedir. İşte Aile Dizimi Uygulama ile bu detaylar gün yüzüne çıkarılmaktadır. Kuşaklar arasındaki her bireyi eşit ölçüde etkilemektedir. Ancak bu durum dengelenene kadar devam eder. Dengeleme eylemi yine aile bireyleri tarafından gerçekleştirilir. Eğitimini tamamlayıp, varlıklı bir aileden gelen kişi yaşamında parasal sıkıntı yaşamasının nedeni dedelerinin, atalarının yıllar öncesinde bütün mülkünü satmak zorunda kalması, açlık, kuraklık, savaş gibi zor şartlardan dolayı sıkıntılı yaşam tarzına mahkûm bırakılmışlardır. Torunun da para, mal mülk sahipliği dedelerine, atalarına, büyüklerine saygısızlık hissettiği düşüncesi ile yakından ilişkisi olduğu saptanmıştır.

Koçluk-aile dizimi terapisi sayesinde sorunlar iyileştirilir. Böylece toplumu meydana getiren bireylerin huzurlu ve pozitif enerjileri ile mutlu toplum için yeterli olmaktadır. Gerek aile içindeki sistem ile gerekse içinde yaşanan çevredeki sistem ile uyum oluşturulması halinde huzurlu bir hayat anlamına gelir.

Herkesin mutlaka Koçluk-aile dizimi terapisi ile geçmişine göz atmalı, aile sistemini tanımalıdır. İçinde bulunduğu karmaşayı çözebileceği gibi gelecekte oluşması muhtemel sorunlara da rehberlik edecektir.